Assail

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Desetitisíce let starý led taje a Assail, již dlouho synonymum pro nebezpečí a nepřístunost, konečně vydává svá tajemství. Příběhy o zlatě objeveném na severu nyní kolují po všech přístavních krčmách a námořnických pajzlech a dobrodruzi a hledači pokladů vyplouvají za bohatstvím. Řídit se mohou pouze legendami a překrouceným příběhy o hrozbách číhajících na nepřátelském pobřeží, na ledových polích, v neprostupných překážkách a mezi podivnými, děsivými tvory. Všechna vyprávění se nicméně shodují v tom, že obyvatelé severu čekají na všechny vetřelce s mečem v ruce - a pokud se tam někdo opravdu dostane, číhají tam prý starší nestvůry ze samotných počátků dějin. Do tohoto zmatku se vydává žoldnéřská kumpanie Rudá garda. Netáhne je sem povinnost, nýbrž touha získat odpovědi, jak jim bylo slíbeno. Ovšem zástupkyně velitele Mihal má pocit, že to nejsou odpovědi, o něž by měl člověk stát. Na sever dále míří i bard Rybář kel Tath, který se ocitl uprostřed neklidného spojenectví malazských hledačů pokladů a lederských vojáků. S ním jde Tiste Andii, jehož našli kdesi na mořském břehu, jenž si nevzpomíná na minulost, a přece vládne mocí větší, než by měl. Také se povídá, že na cestu se vydal i válečník s mečem, který dokáže zabít bohy. Na dalekém jihu pak jedna žena trpělivě stráží pobřeží. Očekává spojence i nepřátele. Je to Stříbrná liška, nové vtělení vyvolavače nesmrtelné armády Tʼlan Imass, odhodlaná udělat cokoliv, aby zabránila opětovnému vypuknutí pradávného nepřátelství, jež by mohlo zničit celý kontinent. Assail vrhá světlo na záhady prostupující celou Malazskou říši a umožňuje nahlédnout do složitých a barvitých dějin, které ji utvářely. Kniha přináší vzrušující zakončení výpravného příběhu o Malazské říši....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/395268/assail-UqT-395268.jpg 4.414
Série:

Malazská říše (6.)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Talpress
Orig. název:

Assail (2014)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Assail

Přidat komentář
Tiny24
01. června

Škoda těch vleklých prvních dvou třetin knihy, posledních pár stran to zachraňuje. Uspokojivý konec série.

marecek1
23. března

Při přepočtu na počet stránek pro mě asi nejrychleji přečtená kniha z Malazu. Od začátku mě chytily všechny dějové linky. Kniha krásně ubíhala a nabídla spoustu vtipných i dojemných nebo řekněme citově zabarvených okamžiků.

Garm
10. února

Assail je neskutečně podmanivá kniha. Závěr mě poměrně dost překvapil a jen doufám, že konec není definitivní. Holt si budu muset dát všechny knihy od obou pánů znovu, ještě než vyjde třetí díl série Kharkanas. Už aby to bylo!

Dyaebl
02. února

Konečně je to tu! Zakončení dějové linky Rudé gardy a vlastně i velké odhalení, vysvětlujíc, co vlastně je zač tahle K'azzova kumpanie. Musím říct, že ačkoli pár náznaků bylo a člověk mohl tušit jak to s nimi vlastně je, stejně jsem jen zíral se spadlou bradou a husí kůží po celém těle.

Každopádně něco ke knize jako takové. Neuvěřitelně moc jsem si užíval popis doposud nepoznaného kontinentu Assail a s tím i hromadu nových postav, jejichž dějové linky jsou zde propletené mistrovsky. Rozdíl mezi Eriksonem a Esslemontem je už opravdu jen minimální. A tyto rozdíly zde nejsou nedostatky Esslemonta, jako u některých předchozích dílů, ale jen trošku jiným stylem vyprávění.

Sečteno a podtrženo, za mě se jedná (společně s Jablkem, Žezlem a Trůnem) o nejlepší díl Malazské říše.
Už ať jsou přeloženy další knihy, které nám mohou vyrazit dech.