berka4151 berka4151 komentáře u knih

Elita Elita Kiera Cass

O něco horší než první díl, ale četl se velmi rychle. A celkem mě zajímá, jak ze sebe Mer udělá poslušnou dívenku, což je proti její přirozenosti.

07.02.2019 3 z 5

Chlapec na dřevěné bedně Chlapec na dřevěné bedně Leon Leyson

Jsem ráda, že se mi tahle kniha dostala do ruky. Hrůzy pracovních, koncentračních a vyhlazovacích táborů nesmí být zapomenuta. I po mnoha letech v nich zůstala autentičnost malého chlapce, který musel dospět v hrůzné době. A ještě víc oceňuji i vzpomínky na dobu poválečnou.

04.02.2019 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Příběh samotný zajímavý, ale jak je napsán mě vůbec nepřesvědčilo. Příjde mi to jen jak špatně napsaný výtah jednoho života, oproštěn od emocí. A asi nejvíc na mě zapůsobila pasáž s Viktorem.

18.01.2019 3 z 5

Spočítej hvězdy Spočítej hvězdy Lois Lowry

Krátká kniha, která je vlastně jen o pár dnech války, a přesto se v ní ukrývá silný příběh. Vhodný určitě i pro mladší žáky

12.01.2019 4 z 5

Chlapec na vrcholu hory Chlapec na vrcholu hory John Boyne

Velice silný příběh. Zmanipulovat se nechali i mnohem starší, lze to tedy vyčítat malému chlapci?

11.01.2019 5 z 5

Temná kletba Temná kletba Kevin Sands

Tahle série má asi jen jednu nevýhodu. Nestačí si knížky půjčit v knihovně, musíme je mít doma. Nejen super obsah, plný napětí, záhad a šifer, ale i úžasné obálky.

05.01.2019 5 z 5

Prázdniny blbce č. 13 - Jak jsme zachraňovali svět Prázdniny blbce č. 13 - Jak jsme zachraňovali svět Miloš Kratochvíl

Dětské knížky pana Kratochvíla považuji za jedny z nejlepších pro mladší školáky, nezklamala ani tato. No a myslím, že i někteří rodiče by ji měli mít za pivinnou četbu.

04.08.2018 5 z 5

Někde ještě svítí slunce Někde ještě svítí slunce Michael Gruenbaum

Zatím asi nejlepší kniha k tomuto tématu v dětském oddělení knih. Povinnou četbu nemám ráda, ale do doporučené bych ji zařadila. Pamětníci vymírají, je potřeba připomínat co se dělo a nepřipustit, aby se ještě někdy opakovalo.

02.08.2018 5 z 5

Alchymistova šifra Alchymistova šifra Kevin Sands

Styl psaní je samozřejmě jednoduchý, přímočarý, jak je u dětských knih zvykem. Děj ale po pomalém rozjezdu chytne a nepustí, dokud nejste na poslední stránce. Už se těším na další díl a nové dobrodružství.

14.06.2018 5 z 5

Kdo vydrží bydlet s bohy? Kdo vydrží bydlet s bohy? Mary Maz Evans

Tak jako první díl, tak i tento je hlavně o zábavě. Komických situací je tam nespočet, hlubší myšlenku asi najdeme jen v příběhu Elliotova otce, přesto budu čekat i na zbývající díly.

29.03.2018 3 z 5

Kdo pustil ty bohy?! Kdo pustil ty bohy?! Mary Maz Evans

Mladší děti to bude určitě bavit, ti starší si užijí spousty záchvatů smíchu.

29.03.2018 3 z 5

Utajené orákulum Utajené orákulum Rick Riordan

Věkově jsem odrostla, čtu, abych věděla, o kom dcera básní, ale Apollon mě neskutečně bavil. Zatím asi nejvíc od strýčka Ricka. I když dějově je to kniha poměrně slabší, bohatě to vynahradil sebestředný bůh slunce jako puberťák.

29.11.2017 5 z 5

Prokletí Titánů Prokletí Titánů Rick Riordan

Zatím asi nejlepší díl. Přece jen to dospívání hrdinů má něco do sebe.

23.04.2017 5 z 5

Terezínské ghetto: tajemný vlak do neznáma Terezínské ghetto: tajemný vlak do neznáma Veronika Válková

Sondy do historie jsou perfektní, těm se nedá nic vytknout, jen teda neznalosti Barbory jsou někdy fakt zarážející na 21. století.

22.04.2017 4 z 5

Temné hory Temné hory Patrick Carman

Určitě pro mladší čtenáře, té akce tam není tolik, ale čte se příjemně. Jako úvodní díl je dostačující. Uvidíme, jak to bude pokračovat.

20.04.2017 4 z 5

Artemis Fowl Artemis Fowl Eoin Colfer

Nezaujalo ani mne, ani dceru, dočíst se dalo, ale další díly si nepůjčíme.

09.04.2017 3 z 5

Dědictví rodu Trnhoffů Dědictví rodu Trnhoffů Gareth P. Jones

Zábavná knížka pro každého, kdo má sourozence. A tak akorát na cestu do vlaku.

26.03.2017 4 z 5

Syren Syren Angie Sage

Pátý díl si rozhodně zaslouží plné hodnocení, čtivý od první do poslední stránky. Oceňuji, že série není jen o Septimusovi, ale stejná pozornost je věnována i ostatním postavám, jejichž osudy jsou neméně zajímavé.

25.03.2017 5 z 5

Výprava za hrdinstvím Výprava za hrdinstvím Angie Sage

První třetina se mi tedy nekonečně vlekla, zbytek knihy se četl lépe. Osudy postav se ale tak hezky prolínají, že číst dál musíte.

24.03.2017 4 z 5

Oliver - Kocour, který zachránil Vánoce Oliver - Kocour, který zachránil Vánoce Sheila Norton

Milé vyprávění o sousedské sounáležitosti, ať už to měl na svědomí Oliver nebo ne.

19.03.2017 5 z 5