berka4151 berka4151 komentáře u knih

Snílek Neznámý Snílek Neznámý Laini Taylor

Krásný, snový příběh. Sice trochu předvídatelný, pro někoho málo akční, ale já jsem spokojená. Teda s tím koncem se smiřuji špatně.

20.06.2019 4 z 5

Nezapomenutelná cesta Nezapomenutelná cesta Nicholas Sparks

Krásná, smutná romance.

09.06.2019 4 z 5

Catwoman: Zlodějka duší Catwoman: Zlodějka duší Sarah J. Maas

Nejsem příznivec superhrdinů, ale byla to příjemná oddechovka. Kočička si chtěla hrát.

08.06.2019 3 z 5

Z ohně a papíru Z ohně a papíru Rachel Caine (p)

Stále napínavější, jen doufám, že se dočkáme dalších dílů.

05.06.2019 4 z 5

Z kostí a inkoustu Z kostí a inkoustu Rachel Caine (p)

Nečte se špatně, něco mohlo být lépe propracované, ale měl jsem z toho větší obavy po přečtení komentářů. Ten druhý díl si ráda přečtu. Dala bych 3,5 hvězdičky, kdyby to šlo

02.06.2019 3 z 5

Srabáček - průvodce začínajícího hrdiny Srabáček - průvodce začínajícího hrdiny Marek Epstein

Jedna hvězdička za ilustrace, ty jediné jsou na celé knížce pěkné. Jinak nejsem schopna určit, pro jakou věkovou skupinu knížka je. Ty sedmileté si myslím spoustu věcí nepoberou, zbytečně moc slov, dvousmyslů, starší už to zas zajímat nebude obsahově.

30.05.2019 1 z 5

Draugova oběť Draugova oběť Åsa Larsson

Tak to vyvrcholení série bylo fakt něco. Pro dospělé dobře napsaná oddechovka, pro děti napětí s prvky hororu a thrilleru, k tomu téma sociálního vyloučení... Celý PAX můžu jen doporučit.

20.05.2019 5 z 5

Čarodějky malostranské Čarodějky malostranské Petra Kubašková

Opravdu milý příběh o dospívání, plný tajemství a nevšedních bytostí.

14.05.2019 4 z 5

Střípky času Střípky času Petra Slováková

Očekávání byla veliká, potenciál to mělo, ale zůstal nevyužít.

22.04.2019 3 z 5

Zkouška ohněm Zkouška ohněm Lene Kaaberbøl

Divočarka je nová fantasy série pro mladší děti a tomu knížka plně odpovídá. Je psaná opravdu jednoduše, takže staršího čtenáře nenadchne. Ale v tom věku 8-9 let jednoduchý příběh bude vyhovovat.

21.04.2019 3 z 5

Jane Eyreová Jane Eyreová Charlotte Brontë

Krásná, klasická romance, které ani těch 170 let neubírá nic na čtivosti.

18.04.2019 5 z 5

Poslední navěky Poslední navěky Soman Chainani

Tak z pohledu svých let to zas taková sláva nebyla, příliš zdlouhavé, některé postavy zbytečné. Ale kdyby mi bylo tak o 28 méně, tak bych hltala každé písmenko. A celkem jsem zvědavá, o čem budou další díly. Doufám, že Agáty a Sofie už stačilo, ale třeba Tendros by si konečně mohl získat mé sympatie.

08.04.2019 4 z 5

Svět bez princů Svět bez princů Soman Chainani

Takové zábavné holčičí čtení. Vlastně už ani já nevím, kdo je ten dobrý a kdo zlý. A proto pozor na svá přání.

31.03.2019 4 z 5

Vita nostra Vita nostra Sergej Djačenko

Knížka mě upoutala obálkou, ta je zkrátka dokonalá. Text na začátku mě zklamal a už jsem byla připravená to přetrpět. A najednou jsem zjistila, že mám ze čtení husinu, nervy napjaté. Ano, je to bizární, je to jiné, než bych očekávala, ale je to sakra dobré. Jen bych teda řekla, že pro starší čtenáře.

19.03.2019 4 z 5

Příběh dvou staletí Příběh dvou staletí Rachel Harris

Stává se to výjimečně, ale tentokrát druhý díl předčil díl první. Je zkrátka lepší, Alessandra prošla velkou proměnou a našla svoji vnitřní sílu postavit se osudu.

10.03.2019 4 z 5

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

Klasická milá romance, obohacená o změnu prostředí. Námět hezký, zpracování trochu pokulhává, ale to holky ve třinácti stejně nepostřehnou.

08.03.2019 3 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Značně rozporuplné pocity mám z této knížky. Připadala jsem si v ní jak v devadesátkách, což by mi nevadilo, kdyby tam nebyly odkazy na současnost. Jak už psal někdo přede mnou, nenadchne ani neurazí.

07.03.2019 3 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Naprosto zbytečné ždímání za účelem vytěžit že série co nejvíc.

15.02.2019 2 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Po Selekci se mi tento díl líbil asi nejvíc. Možná i proto, že tam dostala trochu prostor i rodina a Eadlyn už přece jen byla příjemnější než v předchozím díle.

09.02.2019 4 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Teprve posledních asi 15 stránek stálo za to, těch předchozích 300 mě ten rozmazlenej sebestřednej fracek Eadlyn pěkně štval. Ale doufám, že prozření v posledním díle bude příjemně strávený čas s knihou.

08.02.2019 4 z 5