Jane Eyreová

kniha od:


Koupit

Charlotte Brontëová publikovala svůj první román, Jane Eyrovou, v roce 1847 pod pseudonymem Curre Bell. Do několika týdnů se z knihy stala literární událost. Velkou senzaci způsobilo i příjmení Bell, které se ten rok objevilo i na obálce knih Na větrné hůrce nebo Agnes Greyová. Londýn volal po autorech nejčtenějších románů, ale sestry Brontëovy na vysokou společnost netrpěly......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/364459/big_jane-eyrova-NCA-364459.jpg 4.63756
Žánr:
Literatura světová, Historické romány

Vydáno: , Československý spisovatel
Originální název:

Jane Eyre, 1847


více info...
Nahrávám...

Komentáře (572)

Kniha Jane Eyreová

bookcase
16. května

Nestárnoucí klasika, láska napořád.

maminaOlina
07. května

Ano nemá chybu


Anavi8912
01. května

Skvělá klasika, která stojí za přečtení. Krásný romantický příběh, který jsem poprvé četla před více než 30 lety. Viděla jsem některá filmová zpracování. Nejvice mě oslovil český černobílý seriál, kde Janu Eyrovou ztvárnila Marta Vančurová a pana Rochestera Jan Kačer.

agatha2
21. dubna

Není to kniha na pár hodin, je to hodně popisné, ten jazyk je opravdu jiný, než jsme v dnešní době zvyklí, ale pokud se naladíte na autorčinu notu, tak si vás příběh získá a stane se z něho láska na celý život, aspoň tak to bylo u mě, když jsem četla knihu kdysi dávno poprvé. Charlotte naprosto dokonale zachytila atmosféru 19. století, bodejť by také ne, když v něm žila. A na té knize je to prostě znát. Pro mě osobně byla vždy Jana Eyrová jedním z nejkrásnějších milostných příběhů všech dob a už teď vím, že za pár let se k ní zase vrátím.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

MarcoPolo936
01. dubna

V úvodu knihy, kde je popisováno Janino dětství jsem byl skeptický, ale ukázalo se to zbytečné, záživné čtení hned od začátku. Jako každý jsem čekal na setkání J. E. a pana Rochestera.. Pan Rochester o dvacet let starší, mnohdy přísný, náladový,divoký ale se srdcem na správném místě, Ona obyčejná, skromná, ale sebejistá, a vědoma co chce.... Dva rozdílní lidé, kteří k sobě našli cestu... Kniha, která vás připoutá a dá vašemu srdci rozměr. Návrat Jany po úmrtí jeji tety zpět do Thornfieldu.. To vášnivé láskyplné vzplanutí mezi oběma, když ji Edvard požádal o ruku, než do kaštanu udeřil blesk a zlomil jej v půli bylo úžasné a zaryje se mi do paměti.. Po nesnázích při svatbě, a dále při příbězích na Blatech a nechutném návrhu Jana Křtitele Riverse v kapitole 34.. přišel neuvěřitelný závěr, který i tvrdého chlapa opravdu dojme, protože ten závěr je naprosto krásně napsán.....

LenaBR
22. března

Pan Rochester byl zpočátku sobecký, namyšlený a hrubý a litovala jsem Janu, že musí snášet jeho manýry. Na jeho obranu byl ale Jan Rivera ještě horší - toho jsem držela v nelibosti až do konce příběhu. Jana mě překvapila. Ačkoliv se zprvu zdála být zamlklá a poddajná, postupně si získávala sebevědomí a uměla v potřebnou chvíli vzdorovat. Příběh byl tedy velice zdlouhavý a popisný, mě to ale nepřekáželo. Nakonec jsem vzala na milost i pana Rochestera. A dočkala jsem se svého oblíbeného šťastného konce.

Doubravka1975
04. března

Nádherný, romantický příběh

janka2000
28. února

Kniha od mých oblíbených sester Brontëových patří mezi světové klasiky a musím přiznat, že se mi líbila mnohonásobně více než film. Ukazuje, jak láska není nade vše ale je tu navždy. Zároveň je děj dost spletitý a zajímavý, že si to musíte přečíst.

1 ...