ber ber komentáře u knih

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Bryndza opět nezklamal, děj měl spád a četlo se to velice dobře. Trošku jsem se divila, že ke konci tuším, kdo je vrah, ale autor mě pěkně napálil a překvapil.

11.05.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Pro mě jedna z nejlepších knih o tom, jak jenom jedno rozhodnutí o kterým si myslíte, že je pro vás nejlepší, není zas tak dobré a může vám úplně změnit život.
Velice oceňuji atmosféru 40.- 50. let a pocity Hany po návratu domů z koncentračního tábora.

08.02.2019 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Poslouchala jsem audio, skvěle načetl Pavel Rímský. Musím se přiznat, že jsem měla okamžiky, kdy jsem přemýšlela, že to vypnu a skončím, vadila mi ta přehnaná brutalita a to že se z Jooni trošku stává švédský James Bond. Nerada srovnávám knihy, protože každá má být v něčem jedinečná, ale předchozí díly mi seděly líp.

07.02.2019 4 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Kniha mě velice překvapila, na začátku mi to přišlo jako Dívka ve vlaku, pak se to otočilo jiným směrem, a když jsem si myslela, že to mám tak to bylo úplně jinak .... a to mě na knize velice bavilo.

23.10.2018 5 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

A zase jsem emočně rozervaná na tisíc kousků....
Další životní trápení a radosti, zrada a odpuštění, nenávist a láska ....., tak jak to od Backamana známe.
Jen mi trošku chybí ten černý humor, alespoň Ramona to trochu napravila.

19.10.2018 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Musím přiznat ,že jsem čekala více humoru a svéráznějších hrdinů s typickým černým humorem, jak zvyklá z jiných knih od Backamana. Na druhou stranu jsem ráda, že se dotkl závažného tématu a ukázal, jak to vypadá ze všech stran a jak je strašně těžké vyjít s pravdou ven a jaké si to nese důsledky a ne vždy pravda vítězí.
V knize jsou opět skvěle propracované osoby a jejich osudy. I když jsem čekala úplně něco jiného, nejsem vůbec zklamaná a dávám pět hvězdiček.

20.07.2018 5 z 5

Smrtící byznys Smrtící byznys Hana Hindráková

Tak tuhle knihu jsem přečetla jedním dechem za jeden den. Bohužel tyto praktiky se tady taky dějí, ale jinak např. methanolová aféra, výživové doplňky, které nejsou zrovna levné...... Peníze je to co vládne světem.
Knihu doporučuji všem, kdo má rád napětí, cizí krajiny a pohled na život trochu z jiné stránky.

10.06.2018 5 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Opět jeden nádherný příběh u kterého jsem se od srdce zasmála až mi tekly slzy, ale zároveň dojemný, kdy mě to chytlo za srdíčko, až jsem ukápla slzu.Tak to v životě prostě chodí. Škoda, že na šrámy na duši nefunguje jedlá soda.....ale co by tomu řekli lidi.....

18.05.2018 5 z 5

Nebezpečná laskavost Nebezpečná laskavost Darcey Bell

Stylem mi připomínala Zmizelou, ty nekonečné blogy mě vážně štvaly a musím se přiznat, že jsem je částečně přeskakovala. Po první třetině knihy nastal zlom, který stál za to, i když konec jsem očekávala víc rafinovaný.

23.03.2018 5 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Opravdu silný a poutavý příběh,při kterém si člověk uvědomuje, jak se tady má vlastně dobře.

21.03.2018 5 z 5

Výjimeční lidé Výjimeční lidé Peter May

Další kniha, která mě uchvátila, trošku je to honba za pokladem, ale fantazii se meze nekladou. Skládání indicií a hledání dalších mě prostě baví, za mě 5 hvězdiček.

17.12.2017 5 z 5

Umrlčí cesta Umrlčí cesta Peter May

Pro mě jedna z nejlepších knih od Petera Maye. Hned od první stránky měla kniha napětí a děj. Popis zmatenosti ze ztráty paměti hlavní postavy je úžasný, stejně tak pocity jeho pubertální dcery. Kouzlo také přidává popis krajiny a rozmary počasí. Za mě 5 hvězdiček.

14.12.2017 5 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Za mě nejlepší díl, to udržování příběhu v napětí mě neskutečně bavilo. Už se těším na další pokračování.

26.04.2017 5 z 5

Lež Lež C. L. Taylor

Kniha mě doslova pohltila, děj měl spád a napětí. Prolínání minulostí a přítomností bylo úžasně zpracováno tak, že jsem chtěla vědět, co bude dál. O tématu vymývání mozků a minulosti, která vás vždy dohoní, bylo napsáno spoustu knih, ale tady se to opravdu povedlo.

13.03.2017 5 z 5

Když jsem četla recenze, ani se mi do ni moc nechtělo, ale pak jsem si poslechla audioknihu a skvěle jsem se bavila, místy jsem se smála, až se za mnou otáčeli. Autor vtipně poukazuje na vliv médií a náboženství, jak se toho dá využít, nebo či zneužít. Za mě 5 hvězdiček.

19.02.2017 5 z 5