BellC BellC komentáře u knih

Golet v údolí Golet v údolí Ivan Olbracht (p)

Je fantastické že jeden malý příběh z této vcelku průměrně čtivé knihy dokáže vydat na super mega bestseller od milovníka prázdných citátů Paula Coelhoa

24.08.2013 3 z 5

Ženitba Ženitba Nikolaj Vasiljevič Gogol

Gogol je můj velmi, velmi oblíbený autor a ženitba je fraška par excellence. Krátká, ale přesto uchvacujícně vtipná hra, na kterou se vždy ráda půjdu podívat.

24.08.2013 5 z 5

Směšné lásky Směšné lásky Milan Kundera

Čím víc Kunderu čtu, tím víc mi přijde stejný. Netvrdím že špatný, ale jednoduše stejný. Je to má třetí kniha a vím že víc už od něj nepřečtu. Osobně bych spíš vyzdvihla Nesnesitelnou lehkost bytí, protože povídky v této sbírce jsou jedna jako druhá.

24.08.2013 3 z 5

Host do domu Host do domu Jiří Wolker

Nechápu čím se stal Jiří Wolker tak slavným. Jeho dětsky naivní poezií? Jeho dětskými rýmovačkami? Nebo jeho poslužnost režimu? Je to hned vedle Stanislava Kostky Neumanna další básník, jehož básnické sbírky by nikdo neměl nutit děti ve školách číst.

24.08.2013 odpad!

Golem Golem Gustav Meyrink (p)

Velice překvapujícně dobrá kniha. Ze začátku jsem měla problém se orientovat, ale přečteno vcelku jedním dechem.

21.08.2013 4 z 5

Nerze charakterizovat jinak než strhující! Nikdá by mě nenapadlo že kniha tohoto typu ve mně bude za 2 dny. Dějiny Evropy nahečmané ve sto stránkách, ale jak!

07.06.2013 5 z 5

Čekání na Godota Čekání na Godota Samuel Beckett

Čtenářsky mě to neuráželo, chvílemi jsem se i slušně zasmála, ale do divadla na to asi nepůjdu. Dvě hodiny dadaismu je na mne příliš.

07.06.2013 3 z 5

Celá kniha byla celkově docela šedá, nijak výrazně se mě nedotýkala, ale poslední stránka mě totálně dostala. Už se "těším" na Souostroví Gulag

30.01.2013 4 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Nejslavnější snůška rádoby filozofických blábolů na světě. Tohle vážně ne. Nechápu, jak někdo dokáže zápletku co v knize Golet v údolí napsal pan Olbracht za dvě stránky, dokázal natáhnout na tolik stránek.

30.01.2013 odpad!

Žert Žert Milan Kundera

Chystala jsem se, že po přečtení knihy budu moudřejší, doživotně obohacená a tak všelijak, tak jak mi lidé říkali. A nestalo se. Moc očekávat škodí.

30.12.2012 3 z 5

Jsem ráda, že jsem nebyla jediná, kdo při čtení trochu tápal. sdílím názor s uživatelkou Eneo. Po zhlédnutí téměř úděsného filmu jsem ještě s radostí vzpomínala na knížku.

30.12.2012 3 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Musím se přiznat že k postapokalyptickým knihám mám trochu slabost, ale Merleho Malevil mě absolutně uhranul. Četla jsem ho pár dní před údajným koncem světa 21.12.2012, a vlastně mě hrozně zajímalo, jestli by se reálný konec světa podobal tomu knižnímu. Pokud můžu čtenářům, kteří četli Malevil doporučit podobnou knihu, je to Pulitzerovou cenou oceněná Cesta od Cormaca McCartyho.

30.12.2012 5 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Perfektní důkaz toho, že autorka "holčičích" ság umí napsat i něco, co si přečte leckerý dospělý. Už jen ta vidina dokonalého komunismu mě uchvátila. Škoda že tenhle styl žití zvládnou jen breberky, co lezou lidem do hlav... U nás se to zvrhne v krutovládu jednoho, co se tváří tak sociálně...

24.08.2011 5 z 5

Jsem skutečně vyklepaná z většiny jen trošku temnějších příběhů, a toto nebyla výjimka. Ale kurník, bylo to úžasné! Není to, naštěstí, horror jako takový, a já si to, jako první Kingovu mnou čtenou knihu, náramně užívala. Doporučuji nejmíň milionprocentně! A Tom Gordon je černoch, abyste věděli!

24.08.2011 5 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Steph, napiš další, začínám chytat absťáky.....

30.11.-0001 5 z 5