BellC BellC komentáře u knih

Velký bobek Velký bobek Milada Rezková

Asi mám novou oblíbenou autorku. Úžasně vtipná westernová road movie, doplněná zábavnými ilustracemi. Prostoupil mnou Velký Manitou.

18.02.2024 5 z 5

Klub přátel hub Klub přátel hub Elise Gravel

Bezvadná knížka nejen pro malé mykology. Náš kluk má teď houbové období a tohle je přesně ta knížka, kterou vám nebude vadit číst před spaním, i když pořád dokola - za 10 minut je sfouknutá. Je mi líto, že v češtině nevyšla většina jiných autorčiných knih, ilustrace jsou prostě překrásné a český překlad skvělý.

08.05.2022 5 z 5

Léčba Schopenhauerem Léčba Schopenhauerem Irvin D. Yalom

Knihu jsem četla coby povinnou četbu ve škole a musím uznat, že se u mě zřejmě minula účinkem. Tipuju, že například v Americe mohla mít obrovský úspěch, na mě byly ale postavy naprosto ploché, byly mi jedno, nevěřila jsem jim nic. Osobně by mě zajímalo, jak moc se příběh zakládal na pravdě, ale ani k jedné postavě jsem si neutvořila vztah, prokládání životem Schopenhauera mi též nepřineslo téměř nic navíc. Možná jsem na to moc plochá, měla bych se do knihy lépe vžít... ale bohužel se tak nestalo. Chválím příjemný překlad.

16.11.2016 3 z 5

Láska za časů cholery Láska za časů cholery Gabriel García Márquez

Musím uznat, že to byla určitě jedna z nejzbytečnějších knih, které jsem za vidinou přečtení si klasiky četla. Po nadšení že Sta roků samoty jsem po čase sáhla i po Lásce za časů cholery a - průšvih. Doslova. 350 stran červené knihovny, která se od jiných lišila jen poněkud zajímavějším členěním příběhu na přeskakování mezi jednotlivými příběhy, které se nakonec protnou v tak přeslazený konec, že z toho bolí zuby. Věřím, že u čtenářek romantických knih bude mít dílo úspěch, nevěřím ale, že by se mohla líbit například muži.

24.10.2016 2 z 5

Program pro přeživší Program pro přeživší Chuck Palahniuk

Velmi zvláštní kniha. Hodnocení jsem zapomněla napsat ve chvíli, kdy jsem ji dočetla, je to přibližně 4 měsíce zpět, ale děj je z mé hlavy už téměř pryč. Co mi tam ale zůstalo je atmosféra, kterou se celá kniha nese. A musím uznat, že to asi tak úplně špatné nebylo. Zvláštním způsobem ponurý svět, který ve mně zůstal. Víc než tři hvězdy ale ne.

13.02.2016 3 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Po přečtení knihy jsem si nutně musela pustit film, který jsem kdysi viděla, ale nepamatovala jsem si z něj zhola nic. Po 20 minutách filmu jsem ho s naštváním musela vypnout. To, co Irving rozpracoval na více než stu stránek režisér zhustil do prvních pěti minut filmu... Tomu se říká špatně uchopená knižní předloha.

13.02.2016 5 z 5

Opilé banány Opilé banány Petr Šabach

Po dlouhé době humorná knížka, u které jsem neměla chuť si podřezat žíly, vypíchat oči, spáchat harakiri... přečteno s klidem, příjemné čtení na záchod, do autobusu i před spaním. Žádné veledílo, které bych nutně musela ukazovat dalším generacím, u některých pasáží jsem ale doopravdy od srdce smála. Snad to byl účel.

13.02.2016 4 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Musím říct, že dle ohlasů jsem očekávala víc. Celkový potenciál, který příběh měl (a ano, spousta opravdu světlých, tedy spíš temných částí se naskytla) se rozplynul ve změti naprosto neuvěřitelných náhod, které už mě začly ke konci spíš štvát. Celkový dojem ale zřejmě nejvíc zabil ten odporný překlad, ve kterém se mi kniha dostala do ruky včetně nespočtu pravopisných chyb a překlepů. Tři hvězdy za nápad, některé situace, které byly rozpracovány příjemně, dvě hvězdy ztratilo na částech hraničících s nejapností a nedopracovaných myšlenkách + překladu. Překvapivě ale mám chuť přečíst si další díl. Jestli se o něm ale říká, že je mnohem méně epický než tento... no potěš.

13.02.2016 3 z 5

O rodičích a dětech O rodičích a dětech Emil Hakl (p)

Vzhledem k tomu, že bezdějové knihy úplně nevyznávám, nemůžu říct, že by mě knížka zklamala. Příjemné čtení, ale rozhodně si za rok nebudu pamatovat, o čem to bylo.

18.09.2015 4 z 5

Pan Kaplan má třídu rád Pan Kaplan má třídu rád Leo Rosten

Za mě velké zklamání. Nejen, že mi fórky nepřišly vtipné, charaktery dost neuvěřitelné, ale každá kapitola sází na úplně stejnou notu. Je to jako přesná sinusoida - zápletky a jejich vyvrcholení přicházejí v naprosto stejném rytmu a to mě fakt nebaví. Dvě hvězdičky za celkem pracný překlad, který už mi v dnešní době po lingvistické stránce přijde dost zastaralý, ale už je na světě pár desítek let, proto nemůžu soudit, ale možná by zasloužil drobnou modernizaci. V naději, že zhltnu první díl jak malinu jsem si půjčila i díl druhý, ale po přečtení pár stran jsem zjistila, že je to opět podle stejného vzorce. Děkuji, ale ne.

18.09.2015 2 z 5

Zločin a trest Zločin a trest Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Skvělé. Úžasná sonda do lidské duše. Naprosto aktuální dílo, které by si měl přečíst minimálně každý.

13.04.2015 5 z 5

Sto roků samoty Sto roků samoty Gabriel García Márquez

Já vlastně nevím proč dávám tak vysoké hodnocení. Celou dobu jsem se naprosto ztrácela v postavách, časté nadpřirozené události mě hrozně rušily... ale! Ta knížka mě prostě bavila. Jestli se někdy pokusím ji číst znovu, budu si dělat rodokmen. Najisto.

26.01.2015 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Neskutečné, jak Orwell dokázal zachytit základní problémy socialistické společnosti ještě před tím, než doopravdy vypukly. Je mi trochu líto, že styl a celkově princip celé knihy je velmi podobný románu 1984, ale pokud si odmyslím tento nedostatek, je Farma zvířat kniha, která by minimálně měla být v povinné četbě na každé střední škole.

11.01.2015 5 z 5

Rosemary má děťátko / Stepfordské paničky Rosemary má děťátko / Stepfordské paničky Ira Levin

Tato kniha mi byl doporučena a dána k narozeninám s tím, že je to nejlepší kniha vůbec. No nevím. Zajímavě vykreslená psychologie postav, ale celkově mě děj ani jedné povídky (?) příliš neohromil. Ale hezky se to čte, to zas jo.

31.12.2014 3 z 5

Dorty a dezerty Dorty a dezerty kolektiv autorů

Spousta velmi zajímavých receptů, ale taky spousta receptů o kterých vím, že je nikdy nezkusím. Rozhodně ale pojímá většinu základních a moderních dortů dnešní doby. Za mě rozhodně mnoho palců nahoru

22.09.2014 4 z 5

Zatím dobrý Zatím dobrý Jan Novák

Zůstávám v naprostém úžasu a mám chuť zavolat do světa - Miluju rodinu Mašínových! Ačkoli mnoho situací je sporných, nevím jestli to byly správně volené kroky (spíš nebyly), ale byly udělány s takovou sílou, že mě posadila na zadek a jentak nepustí. Paráda!

04.06.2014 5 z 5

Marta v roce vetřelce Marta v roce vetřelce Petra Soukupová

Překvapení! Ta knížka je fakt dobrá! Chápu, že je to asi naprosto holčičí počteníčko, ale především kvůli naprostému ztotožnění se s hlavní hrdinkou mě ta knížka vtáhla a ano! Doporučuju ji

14.05.2014 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Pokud hledáte knihu na dovolenou k moři, která by vám měla vyplnit čas mezi snídaní a obědem, je to rozhodně správná volba. Nic zásadní mi do života nepřinesla, ale místy jsem se i pobavila a řemeslně velmi dobře zvládnuté. Proto 4 hvězdy

12.05.2014 4 z 5

Dcera sněhu Dcera sněhu Eowyn Ivey

Na obalu knihy je napsáno - změní vám život. Nezměnila. Ale číst mě to bavilo, ale výrazné obohacení mého dosavadního života necítím.

02.04.2014 2 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

(SPOILER) Úžasně vykreslený charakter, jakoby nic popravení vlastní ženy mě dostalo. Za mě rozhodně pět hvězd.

31.10.2013 5 z 5