BellC BellC komentáře u knih

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Po přečtení knihy jsem si nutně musela pustit film, který jsem kdysi viděla, ale nepamatovala jsem si z něj zhola nic. Po 20 minutách filmu jsem ho s naštváním musela vypnout. To, co Irving rozpracoval na více než stu stránek režisér zhustil do prvních pěti minut filmu... Tomu se říká špatně uchopená knižní předloha.

13.02.2016 5 z 5

Opilé banány Opilé banány Petr Šabach

Po dlouhé době humorná knížka, u které jsem neměla chuť si podřezat žíly, vypíchat oči, spáchat harakiri... přečteno s klidem, příjemné čtení na záchod, do autobusu i před spaním. Žádné veledílo, které bych nutně musela ukazovat dalším generacím, u některých pasáží jsem ale doopravdy od srdce smála. Snad to byl účel.

13.02.2016 4 z 5

O rodičích a dětech O rodičích a dětech Emil Hakl (p)

Vzhledem k tomu, že bezdějové knihy úplně nevyznávám, nemůžu říct, že by mě knížka zklamala. Příjemné čtení, ale rozhodně si za rok nebudu pamatovat, o čem to bylo.

18.09.2015 4 z 5

Dcera sněhu Dcera sněhu Eowyn Ivey

Na obalu knihy je napsáno - změní vám život. Nezměnila. Ale číst mě to bavilo, ale výrazné obohacení mého dosavadního života necítím.

02.04.2014 2 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

(SPOILER) Úžasně vykreslený charakter, jakoby nic popravení vlastní ženy mě dostalo. Za mě rozhodně pět hvězd.

31.10.2013 5 z 5

Směšné lásky Směšné lásky Milan Kundera

Čím víc Kunderu čtu, tím víc mi přijde stejný. Netvrdím že špatný, ale jednoduše stejný. Je to má třetí kniha a vím že víc už od něj nepřečtu. Osobně bych spíš vyzdvihla Nesnesitelnou lehkost bytí, protože povídky v této sbírce jsou jedna jako druhá.

24.08.2013 3 z 5

Host do domu Host do domu Jiří Wolker

Nechápu čím se stal Jiří Wolker tak slavným. Jeho dětsky naivní poezií? Jeho dětskými rýmovačkami? Nebo jeho poslužnost režimu? Je to hned vedle Stanislava Kostky Neumanna další básník, jehož básnické sbírky by nikdo neměl nutit děti ve školách číst.

24.08.2013 odpad!

Golem Golem Gustav Meyrink (p)

Velice překvapujícně dobrá kniha. Ze začátku jsem měla problém se orientovat, ale přečteno vcelku jedním dechem.

21.08.2013 4 z 5

Jsem ráda, že jsem nebyla jediná, kdo při čtení trochu tápal. sdílím názor s uživatelkou Eneo. Po zhlédnutí téměř úděsného filmu jsem ještě s radostí vzpomínala na knížku.

30.12.2012 3 z 5

Rosemary má děťátko / Stepfordské paničky Rosemary má děťátko / Stepfordské paničky Ira Levin

Tato kniha mi byl doporučena a dána k narozeninám s tím, že je to nejlepší kniha vůbec. No nevím. Zajímavě vykreslená psychologie postav, ale celkově mě děj ani jedné povídky (?) příliš neohromil. Ale hezky se to čte, to zas jo.

31.12.2014 3 z 5

Dorty a dezerty Dorty a dezerty kolektiv autorů

Spousta velmi zajímavých receptů, ale taky spousta receptů o kterých vím, že je nikdy nezkusím. Rozhodně ale pojímá většinu základních a moderních dortů dnešní doby. Za mě rozhodně mnoho palců nahoru

22.09.2014 4 z 5

Golet v údolí Golet v údolí Ivan Olbracht (p)

Je fantastické že jeden malý příběh z této vcelku průměrně čtivé knihy dokáže vydat na super mega bestseller od milovníka prázdných citátů Paula Coelhoa

24.08.2013 3 z 5

Čekání na Godota Čekání na Godota Samuel Beckett

Čtenářsky mě to neuráželo, chvílemi jsem se i slušně zasmála, ale do divadla na to asi nepůjdu. Dvě hodiny dadaismu je na mne příliš.

07.06.2013 3 z 5

Celá kniha byla celkově docela šedá, nijak výrazně se mě nedotýkala, ale poslední stránka mě totálně dostala. Už se "těším" na Souostroví Gulag

30.01.2013 4 z 5

Žert Žert Milan Kundera

Chystala jsem se, že po přečtení knihy budu moudřejší, doživotně obohacená a tak všelijak, tak jak mi lidé říkali. A nestalo se. Moc očekávat škodí.

30.12.2012 3 z 5