bbara155 bbara155 komentáře u knih

Úžasný pan Darcy Úžasný pan Darcy Teri Wilson

Nechala jsem se nalákat na variaci Jane Austenové a udělala jsem chybu. Už po pár stranách bylo jasné, že je to jen hloupá harlekýnka.

01.06.2020 odpad!

Tak hodně štěstí Tak hodně štěstí Kristan Higgins

Ano, hodně záleží na tom, jak člověk vypadá. S tím nic nenaděláme. Asi je nejdůležitější mít se rád - ráda, takoví jací jsme. Ráno se na sebe usmát do zrcadla, i když si připadáme jako příšerka z vesmíru. :-)

23.01.2020 4 z 5

Smrtící řeka Smrtící řeka Dervla McTiernan

Pro mě zajímavý pohled na Irsko. Název knihy v češtině je ale dost špatně zvolený, škoda, že se nad tím překladatelka (nebo někdo jiný, kdo je za to zodpovědný) více nezamyslel. Originální název je mnohem výstižnější. Opravdu to trochu připomíná knihy Tany French, ale tahle se mi líbila víc.

21.11.2019 4 z 5

Přiznat vinu Přiznat vinu Martin Goffa

Velmi ráda čtu Goffovy knihy, ale tahle mi zatím přišla jako nejslabší. I když oceňuju, že příběh je uvěřitelný a fakt se to mohlo stát. I když vím, že nepíše thrillery v americkém stylu.

25.10.2019 3 z 5

Muž s unavenýma očima Muž s unavenýma očima Martin Goffa

Trochu váhám, jestli se to vůbec dá nazvat klasickou detektivkou. Spíš mi to připadalo jako skutečný příběh převyprávěný jedním z účastníků. V každém případě si určitě přečtu od tohoto autora i další knížky. A doufám, že jich bude hodně a stejně dobrých.

20.10.2013 4 z 5

Chladný popel Chladný popel Simon Beckett

Kniha Chladný popel volně navazuje na Chemii smrti, která se mi moc líbila. Tento příběh má trošku pomalejší rozjezd, ale nijak to nevadí. Čtenář si může vychutnávat pomalu houstnoucí napětí a očekávat nevyhnutelný výbuch bouře, jak té přírodní, tak i té lidské. Závěr knihy je pak jedno překvapení za druhým a konec opravdu nečekaný.

09.08.2013 5 z 5

Nakonec přijde smrt Nakonec přijde smrt Agatha Christie

Jedna z nejlepších a nejzajímavějších knih této autorky. Prokázala velkou znalost prostředí a vymyslela dobrou a napínavou zápletku.

28.06.2013 5 z 5

Cit slečny Smilly pro sníh Cit slečny Smilly pro sníh Peter Høeg

O knize jsem hodně slyšela i četla a byla jsem na ni zvědavá. Autor prý byl málem navržen na Nobelovu cenu. Musím říct, že až tak dobrá mi ale kniha nepřipadala. Ano, bavila mě, poučila jsem se a příběh byl zajímavý jak zápletkou, tak i rozuzlením, nicméně myslím, že v tomto žánru existují i daleko lepší díla. Takové Milénium mě například bavilo daleko víc.

28.06.2013 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Hezká a zajímavá knížka, psaná krásnou češtinou. Pokud příběh berete čistě jako fikci a beletrii, není co vytknout. Pokud by to však měly být převyprávěné skutečné události, je to pro mě poněkud nevěrohodné. Ale za přečtení rozhodně stojí a mohu doporučit, opravdu se mi to líbilo

27.06.2013 4 z 5

Pohádková muzika Pohádková muzika Václav Čtvrtek (p)

Jedna z mých nejoblíbenějších dětských knížek. Milý příběh průvodkyně Terezky a učitele hudební výchovy Josefa, žáka Slavíka co neuměl zpívat a různých pohádkových bytostí. V příběhu se prolíná pohádková minulost s přítomností a učitele Josefa vždy vyvede z míry, když se děje "něco proti fyzice". Čtenáři se zde seznámí s různými hudebními nástroji a historií velmi zajímavého šlechtického rodu Hološveců z Perka. Rádio v hotelu Konývka nám vždy ohlásí přesný čas a autobus vyklopí před zámkem další turistický zájezd...

27.06.2013 5 z 5

Sestra Sestra Rosamund Lupton

Tahle kniha mi absolutně nesedla. Forma jakoby dialogu s mrtvou sestrou pro mě byla nepříjemná, rozptylovala moji pozornost a zpomalovala děj. Hrdinové mi byli absolutně cizí a nepříliš sympatičí.

27.06.2013 1 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Výborná knížka, která mě moc bavila. Jen ten závěr je trochu netypicky smutný, ale tak to má být. Není to jednoduchý příběh o cestování v čase, ale robustní román, úžasný a čtivý. Doporučuji!

26.06.2013 5 z 5

Hezká knížka, které píše s humorem o vážných věcech. Přestože obecně nemám ráda knihy psané formou dopisů, e-mailů, či deníku, tady mi to tak nevadilo. Je to milý příběh o obyčejných lidech, přátelství a smutku a tragédiích války.

26.06.2013 5 z 5

Teorie podivnosti Teorie podivnosti Pavla Horáková

Zajímavá knížka se spoustou námětů k přemýšlení. U autorky vysoce oceňuji bohatou slovní zásobu, pěknou češtinu a v neposlední řadě i použití středníku. Ten jsem už mnoho let v moderní próze neviděla. :-)

01.08.2023 4 z 5

Černá ovce Černá ovce Alex Hyland

Hollywoodská akční pohádka pro dospělé. Oddychovka, zábava, dobře se čte. Pokračování si nenechám ujít.

20.01.2020 4 z 5

Pátá žena Pátá žena Henning Mankell

Výborný detektivní román se sympatickým policejním komisařem. Autorův styl psaní se mi líbí a jeho kritický pohled na dnešní švédskou společnost je zajímavý.

14.03.2017 5 z 5

Žena s červeným zápisníkem Žena s červeným zápisníkem Antoine Laurain

Milá a hodně francouzská knížka. Oddychovka, ale příjemná a rozhodně ne hloupá.

25.02.2017 5 z 5

Vánoce po francouzsku Vánoce po francouzsku Fiona Valpy

Na můj vkus trochu moc romantiky, ale příběh je milý. Trochu sentimentální a s očekávaným šťastným koncem. Oceňuju dobrý překlad a pár fundovaných poznámek od redaktora.

28.01.2017 3 z 5

Rozum a cit: Jane Austenová v jednadvacátém století Rozum a cit: Jane Austenová v jednadvacátém století Joanna Trollope

Autorka dokázala napsat velmi kvalitní román, který se svojí předlohou může směle soupeřit. Přestože se odehrává v současnosti, dýchá z něj devatenácté století a jemná romantika. Uklidňující, krásné, jemné.

11.01.2016 5 z 5

Vražda v lázních Třeboni Vražda v lázních Třeboni Rudolf Ströbinger

Průměrná až podprůměrná klasická detektivka s mnoha klišé. Autor píše poněkud zastaralým slovníkem i stylem sedmdesátých let. Muži jsou vesměs chytří a podnikaví majícíí svoje typické sympatické slabůstky. Ženy jsou naopak hloupé, mladé jsou uhihňané a prsaté, staré jsou štěkny čtoucí harlekýnky a zajímající se jen o módu apod. Úplně mě dostalo, že si manželka hlavního hrdiny chodí na dovolené se zájmem prohlížet výlohu řeznictví. Zápletka je trochu nudná, rozuzlení mě nepřekvapilo. Kniha je poplatná době svého vzniku, kdy každý druhý padouch musel být komunista na rozdíl od minulého režimu, kdy byli padouši zase antikomunisti. Celkový dojem - knihu jsem přečetla, ale na další od tohoto autora se už nechystám.

28.10.2013 2 z 5