Pohádková muzika

od:


KoupitKoupit eknihu

15 pohádek s hudebním tématem. Soubor pohádkových příběhů, v nichž autor představuje dětem jednotlivé hudební nástroje (housle, violoncello, basa, harfa, klavír, flétna, pikola, hoboj, klarinet, fagot, lesní roh, trubka, pozoun, buben, bubínek, činely) asnaží se jim na analogiích se zvuky, které znají, přiblížit charakteristické zvuky jednotlivých nástrojů, jako např. roj včel a zvuk violoncella. Pohádky, které chtějí probouzet zájem dětí o hudbu a hudební svět....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/27083/pohadkova-muzika-whU-27083.jpg 4.412
Žánr:
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Panton
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Přidat komentář
reader.007
22. srpna

Sice jsem nikdy pořádně nepřečetla Rumcajse, ale tyhle pohádky ano a musím říct, že se povedly i bez urputné protimocnářské a protifeudální agitky. Další pěkné příběhy o hodných strašidlech a určitě nápaditější než knižní verze Ať žijí duchové, nebo (promiň Holube) Vzpoura strašidel.

magnolia
28.01.2016

Ne moc známá knížka - mě okouzlila a byla moje oblíbená. A navíc - nenásilné seznámení s hudebními nástroji. Líbily se mi i původní ilustrace (letos vyšla znovu, ale s úplně jinými obrázky - no, jestli nalákají dnešní děti, tak je to jen dobře).

Gold351
03.09.2015

Pohádky, které mi kdysi četla starší sestra. Tak jsem se seznámila s panem Čtvrtkem a jeho knihy mě provázely celým dětstvím. Přečetla jsem všechny pohádkové příběhy, Rumcajse, Šejtročka, Česílka, Amálku, Emanuela, Křemílka a další, jsem znala snad zpaměti. Považuji tyto pohádky za jedny z nejlepších u nás, líbí se i nejmladším dětem, přestože od jejich vzniku už uběhlo hodně let.

bbara155
27.06.2013

Jedna z mých nejoblíbenějších dětských knížek. Milý příběh průvodkyně Terezky a učitele hudební výchovy Josefa, žáka Slavíka co neuměl zpívat a různých pohádkových bytostí. V příběhu se prolíná pohádková minulost s přítomností a učitele Josefa vždy vyvede z míry, když se děje "něco proti fyzice". Čtenáři se zde seznámí s různými hudebními nástroji a historií velmi zajímavého šlechtického rodu Hološveců z Perka. Rádio v hotelu Konývka nám vždy ohlásí přesný čas a autobus vyklopí před zámkem další turistický zájezd...