bbara155 bbara155 komentáře u knih

Kočka v rouše vlčím Kočka v rouše vlčím Lydia Adamson

Dost nepravděpodobná zápletka, jako by autorka dostala zadání - napiš nějakou kočičí krimi! A tak nějakou napsala a za moc to nestojí. Další knihy ze série určitě číst nebudu.

28.06.2013 1 z 5

Maus II: A tady začalo moje trápení Maus II: A tady začalo moje trápení Art Spiegelman

Druhý díl poněkud drsnější než první.

28.06.2013 4 z 5

Maus I: Otcova krvavá pouť dějinami Maus I: Otcova krvavá pouť dějinami Art Spiegelman

Komiks není zrovna můj oblíbený žánr, ale tohle se vydařilo. Takové zpracování tématu druhé světové války je výjimečné a velmi dobré. Moc se mi to líbilo.

Motýlí křídla Motýlí křídla Veronika Bicker

Knížka pro teenagers, ale opravdu dobrá. Napínavá a s milou hlavní hrdinkou, která není dokonalá, ale o to je uvěřitelnější.

Kletba markomanské královny Kletba markomanské královny Naďa Horáková

Druhá kniha od Nadi Horákové a výrazně lepší. Mnohem víc napětí a strašení než v Hrobě třinácté panny a taky zajímavější zápletka a víc mrtvolek.

My vrabčáci My vrabčáci Jordan Radičkov

Milá a vtipná knížka. Četla jsem ji v patnácti a moc se mi líbila. Život vrabčáků je tady vylíčen, jako by autor byl jedním z nich. Jen mě ze začátku mátly ilustrace - podivné postavičky s vrtulkami na zadečku. Nějakou dobu mi trvalo, než jsem pochopila, že je to ilustrátorova představa vrabčáků :-))

28.06.2013 4 z 5

Dračice a mazánek Dračice a mazánek Torey L. Hayden (p)

Nebýt doporučení, ani by mě nenapadlo tuto knihu vzít do ruky. Mám problém číst o týrání dětí, ale tenhle příběh je o něčem jiném. O citllivém přístupu k poraněné dětské duši a jak je těžké zjistit pravou příčinu toho, proč se některé děti chovají "špatně". Zároveň to ovšem hodně vypovídá i o autorce, která musí být úžasný člověk s velkou trpělivostí, vcítěním a láskou k lidem. Nejen k dětem, jak poznáváme z jejího vyprávění o návštěvách u staré Gerdy na geriatrickém oddělení. Knihu jsem měla přečtenou za dva dny, protože jsem se od ní nemohla vůbec odtrhnout.

Julie Julie Anne Fortier

Pěkný napínavý příběh s prolínáním přítomnosti s minulostí. Zajímavý nápad na variaci tragického Romea a Julie. Bylo tam ale pár drobných chybek a nelogičností, kvůli kterým musím dát jednu hvězdu dolů. Jinak ale fajn oddychové čtení, které můžu doporučit.

Virus Virus Kathy Reichs

Zatím jsem od této autorky nic nečetla, ale věděla jsem, že píše detektivky s hlavní hrdinkou soudní antropoložkou. Takže jsem očekávala přesně takový detektivní příběh a místo toho přišlo překvapení. Je to kniha zřejmě pro mládež, protože hlavní hrdince je zde 14 let. Přesto si myslím, že knihu klidně mohou číst i lidé dospělí. Je napínavá a dobrodružná, trošku sci-fi a nechybí ani lehký humor. Samozřejmě to není žádná věc k velkému přemýšlení a je dopředu jasné, že vše dobře dopadne, ale stejně se mi kniha líbila a bavila mě. A to je přesně to, co očekávám od beletrie, takže ode mě 5 hvězdiček.

Zakletá země Zakletá země Nora Roberts

Dobře napsaná oddychovka, okořeněná magií a erotickými scénkami (ty přeskakuju, protože mě nebaví). Nenáročný příběh s předem odhadnutelným dějem, když ale člověk ví, co může od knihy očekávat, tak to zase není tak špatné. Nora Roberts je pro mě "nejjižnější cíp romantiky" za který už nejdu. Můžu ji jen jednou za čas a taky ne všechno. Nejlepší jsou podle mě její detektivky z budoucnosti s poručicí Evou Dallasovou, tyhle čarodějnické jsou na druém místě. Ostatní už nemusím.

Strašidlo cantervillské Strašidlo cantervillské Oscar Wilde

Zajímavý příběh. Strašidla mi bylo líto a američtí burani mi byli velmi protivní :-)

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Toto je výjimečný případ, kdy film byl lepší než kniha. Je také jediná, kterou jsem od tohoto autora byla schopná dočíst až do konce. Vím, že Hrabal je vysoce ceněný český klasik, ale já jeho knížky číst nemůžu. Vadí mi jejich surovost a nesdílím jeho vidění světa.

Hřbitov pátera Hansena Hřbitov pátera Hansena Ted Dekker

Tahle kniha je fakt dost podivná. Pro mě nepochopitelně a nenormálně jednající dost nesympatičtí hlavní hrdinové v podivně zapleteném příběhu. Nemůžu říct, že by to nebylo napínavé, ale jsou zde trochu dlouhé pasáže, kdy se nic neděje a pak děj poskočí někdy neočekávaným směrem. Konec je trochu překvapivý. Celkově se mi kniha příliš nelíbila a od tohoto autora už nic číst nebudu.

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Když jsem byla malá, docela se mi líbila, hlavně byla hezky ilustrovaná. Nějakou dobu jsem se pak ale bála, aby mě maminka taky někam neposlala samotnou vlakem. To bych nepřežila! Pak mi příšerně lezl na nervy vzorný chlapec Viktor, který měl nesmrtelnou hlášku: "Jsem zrzavý, ale ty jsi hloupý, že se mi posmíváš." To mě tehdy připadalo neuvěřitelně pitomé, že by nějaký kluk tohle mohl vůbec vypustit z pusy. Od přečetení této knihy jsem jméno Viktor považovala za nejhnusnější ze všech :-))

Smršť Smršť Johan Theorin

Nejdřív jsem četla klidně a bez vzrušení, děj pomalu plynul jako když sedá mlha. Poslední třetina mě však vytrhla z letargie. Byla pravý opak a fakt dobrá! VNakonec jsem musela dočíst a vůbec jsem se od ní nemohla odtrhnout. Dobře to popsala v recenzi Věra BookFan Kyselová - přišla smršť a všechno obrátila vzhůru nohama. Kvůli závěru dávám i pátou hvězdu.

28.06.2013 5 z 5

Lazarova krypta Lazarova krypta Tom Harper (p)

Dobrodružný příběh se dvěma časovými rovinami. Příběh z 12. století o rytíři, který se stal nesmrtelný svým příběhem o svatém grálu a příběh ze současnosti o touze po moci a bohatství. Knížka byla napínavá a četla se docela dobře, jen konec mě trošku zklamal, ale celkově ji hodnotím velmi dobře.

Červenomodrý Metuzalém Červenomodrý Metuzalém Karel May

Tuhle knihu jsem četla už dost dávno, ale docela dobře si ji pamatuji. Vím, že mě překvapilo, že se odehrává v Číně a ne na Divokém Západě. Autor zde popisuje dobrodružnou cestu za dědictvím a je to líčeno s netypickým humorem a nadsázkou, což se mi líbilo.

15 minus 15 minus Tomáš Zářecký

Z knihy mám trošku smíšené pocity. Podle mého názoru je určena jednoznačně pro teenagers. Kdybych byla v tomto věku, určitě bych ji hltala a ztotožňovala se s hrdiny. Takhle můžu říct, že nebyla špatná, ale nebyla pro mě. Líbilo se mi, jak si autor dokázal poradit s příběhem s mnoha postavami, jak dokázal docela dobře vylíčit atraktivní prostředí a děj byl akční a dobrodružný. Zajímavý byl i konec - žádný hloupý happyand, ani vyšumění doztracena. Zasmála jsem se, když dal autor jednoznačně najevo svůj názor na globální oteplování a jeho největšího českého popírače.
Začátek byl trošku rozvláčný, ale pak se děj rozběhl. Co mi přišlo trochu směšné byla výdrž hrdinů a co dokázali - to by nezvládl snad ani Chuck Norris. Na můj vkus tam bylo příliš mnoho mučení a podrobného líčení bojů - to mě fakt nebralo a tak jsem některé stránky přeskakovala. Taky některé charaktery postav byly trošku nevěrohodné a jejich dlouhé dialogy mě moc nebavily. Ale o to celkem nešlo, nebyl to román psychologický, ale dobrodružný, takže se to dalo odpustit. Celkově hodnotím knihu dobře jako povedenou prvotinu.

Co život dal a vzal Co život dal a vzal Betty MacDonald

Krásný román plný humoru ale i velmi vážných a smutných věcí - jako život sám.

V lesích V lesích Tana French

Čekala jsem trochu víc. Většina komentářů od čtenářů je kladných až nadšených a tak pro mě byla tato kniha zklamáním. Na můj vkus je až příliš psychologická a celý příběh by se dal zkrátit klidně na polovinu. Asi největší mínus byl hlavní hrdina, který postupně ztratil veškeré moje sympatie a to mě otrávilo definitivně.