Bastien581 Bastien581 komentáře u knih

Svatava Svatava Jolanta Trojak

Je to jiné než ostatní knihy. Je to dobré, obratně napsané, se zajímavými postavami. Sice je složitější se do nich vcítit, protože jsou ni vzdálené dobou i zájmy, ale bavilo mě to moc. Cokoliv, ci je trochu jiné, vítám s láskou.

20.03.2024 5 z 5

Třetí světlo Třetí světlo Claire Keegan

Nádherná kniha, až impresionistická, nevysvětluje nic a říká toho hodně. Po dočtení zbývá bušící srdce a mnoho silných dojmů. Doporučuju.

Jak milovat svoji dceru Jak milovat svoji dceru Hila Blum

Drsné a vlastně i dojemné.

Staré sídlo Staré sídlo Mary Ellen Taylor

Je to brak po všech stránkách, ale zábavný, takže nestrhávám nic.

Do ráje Do ráje Hanya Yanagihara

Každý jinotaj mi asi nedošel, je jich tam mnoho, ale ty, které mi neunikly, stály za to. Skvělý styl, překlad i postavy. Celý příběh vede k zamyšlení a stále ve mně rezonuje.

24.10.2023 5 z 5

Olga Olga Bernhard Schlink

Maličko utrpení. Postavy se chovaly toporně a divně se rozhodovaly.

24.10.2023 1 z 5

Každý z mé rodiny někoho zabil Každý z mé rodiny někoho zabil Benjamin Stevenson

Slabší kousek. Očekávání byla jiná. Chyběl vtip, příběh se tak divně proplétal, až se úplně zašmodrchal.

07.09.2023 2 z 5

Dámský klub půlnočního plavání Dámský klub půlnočního plavání Faith Hogan

Pohodové letní čtení, nic obsáhlého ani hlubokého. Je to však velmi dobře napsané.

07.09.2023 5 z 5

Modrá pole Modrá pole Claire Keegan

Opravdu skvělé a čtivé povídky, které autorka vypilovala k dokonalosti. Některé pohladí, jiné jsou smutné, ale nenudí žádná z nich. Takto mají povídkové soubory vypadat.

05.08.2023

Takové maličkosti Takové maličkosti Claire Keegan

Fantasticky napsané a podané. V textu ale bylo mnoho chyb pramenících z překladu a redakčních úprav. Škoda.

22.07.2023 1 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Zábavné, není to nic objevného, děj není překvapivý, postavy jsou lehce dementní, ale bavilo mě to. Knížka na odpoledne.

22.07.2023 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Vztahovky, ty ja zboznuju. A tato je dobre napsana, skvele vystaveny probeh, gradace i vybrouseny styl.

18.06.2023 5 z 5

Hostinec Jamajka Hostinec Jamajka Daphne du Maurier

Tajuplné a napínavé, v knize se nakonec vůbec nic nestane, ale to nevadí. Napětí se drží až do konce.

17.06.2023 5 z 5

Opička na gumě Opička na gumě Eva Kollerová–Střihavková

Hlavní hrdina je spíš antihrdina a rozhodně se nejedná o klasickou love story. Je to o zvláštních lidech, dělajících zvláštní věci, místy k zamyšlení, o lese s přírodě.

17.06.2023 5 z 5

Utajená láska prezidenta Masaryka : Oldra Sedlmayerová (1884-1954) Utajená láska prezidenta Masaryka : Oldra Sedlmayerová (1884-1954) Petr Zídek

Tento příběh mi byl naprosto neznámý, o to víc mě tento nový vhled do doby a života jednoho z velikánů naší historie potěšil. Víc takových knih!

13.06.2023 5 z 5

Jak je důležité míti Filipa Jak je důležité míti Filipa Oscar Wilde

Plné vtipných myšlenek, ale i hluboké. Skvělá hra.

13.05.2023 5 z 5

Faidra Faidra Jean Racine

Nadčasovost tohoto dramatu je dechberoucí. Stejně jako tematický záběr. Drama, které přetrvá.

13.05.2023 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Krásné a poetické.

13.05.2023

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Skvělé a hlavně napínavé.

23.02.2023 5 z 5

Dcera sněhu Dcera sněhu Eowyn Ivey

Nesmírně silný? Spíš vesmírně patetický.

23.02.2023 2 z 5