baroo baroo komentáře u knih

Navy Seals: Bojová historie americké elity Navy Seals: Bojová historie americké elity Don Mann

Zajímavá kniha pro někoho, kdo o nich moc neví a chce se dozvědět. Je tam vše od náboru, tréninku až po vybrané významné operace. V příloze je spousta poměrně detailních a specifických informací o tom, jaké jsou vstupní požadavky, zkoušky a kvalifikace. Za mě dobrý náhled do zákulisí oboru, o kterém jinak nic moc nevím.

19.06.2020 4 z 5

Imaginace jinakosti: Pražské přehlídky lidských kuriozit v 19. a 20. století Imaginace jinakosti: Pražské přehlídky lidských kuriozit v 19. a 20. století Filip Herza

Ohromně zajímavá kniha ze světa lidských kuriozit v ČR. Škoda té odbornosti a že nebyla upravena více do populárně naučné formy. Bylo by to nejen zajímavé, ale i stravitelnější čtení.

13.05.2020 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Zajímavá kniha na originální téma. Jistě je za ní mnoho (snad i detektivní) práce. Zase jsem se dozvěděla něco, co by se ke mně asi jinak nedostalo. Nicméně musím ji hodnotit i ze stránky čtenářského komfortu. Místy to v mém případě trochu drhlo a do čtení jsem se leckdy musela trošičku nutit. Prostě to není kniha, kterou bych četla "na posezení" a nutně potřebovala vědět, jak skončí. Jedním slovem bych asi řekla, že je zajímavá. Vracet se k ní už ale nebudu.

05.04.2020 3 z 5

Stříbrná cesta Stříbrná cesta Stina Jackson

Četla se dobře, ale jinak je to spíš zklamání. Průměrná ponurá detektivka, napětí prakticky nulové a rozuzlení budete tušit už tak od půlky knihy.

29.02.2020 3 z 5

Z lásky k písmu aneb základy letteringu a moderní kaligrafie Z lásky k písmu aneb základy letteringu a moderní kaligrafie kolektiv autorů

V knize najde začátečník vše, co může potřebovat. Je moc pěkně zpracovaná a obsahuje mnoho zajímavých tipů (např. odkazy na vybrané umělce, skupiny na fb, výborná sekce o psacích potřebách). Ke knize je přiložená i písanka. Knihu můžu doporučit, líbila se mi v knihkupectví nejvíc (a že těch krasopisných knih v poslední době vyšlo docela dost).

28.02.2020 5 z 5

Těžko říct, jestli je to dobrá kniha. Asi je spíše důležitá. Já naopak ocenila způsob, jakým je napsaná, je víc autentická vzhledem k způsobu života lidí a mentalitě v tehdejší Ukrajině.

25.02.2020 5 z 5

Mé jméno je Nikdo Mé jméno je Nikdo Kristen Orlando

Zase mě dostali přes obálku. Uvnitř příběh plný klišé a naprosto nepochopitelných momentů i chování (zejména hlavní hrdinka). Už nejsem teenager, takže jsem asi mimo cílovku.

28.12.2019 2 z 5

Věda podle abecedy Věda podle abecedy Petr Koubský

Moc pěkně zpracovaná publikace. K rozšíření obzorů ideální, obsahuje základní a stravitelné informace. Pokud jsou vám témata blízké, navnadí na hledání dalších informací. Líbí se mi i typografické zpracování. Takových knih bych doma mohla mít klidně víc, z různých vědních oborů.

27.12.2019 5 z 5

Podvrženec Podvrženec Victor LaValle

Temný (skoro) pohádkový příběh pro dospělé. V první části zaměřený na život, lásku, rodičovství. Nenápadné náznaky něčeho podezřelého a temného v pozadí. V druhé půlce knihy nastupují čarodějnice a trollové, to celé na pozadí kosmopolitního NY. Povedená fantasy místy jako vystřižená z tvorby bratří Grimmů.

26.12.2019 4 z 5

Pozorovatelka Pozorovatelka Anna Bright

Překvapivě se mi četla rychle a dobře. Knížka se neodehrává v úplně propracovaném světě, některé popisy (časové zařazení? magie? věda a technika?) dost často nedávaly smysl a byly vyloženě matoucí. Stejně se mi ale kniha líbila, je to taková romantická oddechovka s intrikami na pozadí. Nalákala i na druhý díl, jsem vážně zvědavá, co bude dál.

25.12.2019 4 z 5

Město uprostřed noci Město uprostřed noci Charlie Jane Anders

Zajímavá a propracovaná kniha. Bohužel jsem se místy musela do čtení trochu nutit, rozjezd je trochu delší a přišlo mi, že to nejlepší ze zápletky se stalo jen v jedné kapitole. ALE. Pokud máte rádi nové a promyšlené světy, může vás kniha zaujmout. Svět je rozdělen do měst, ke kterým autorka vymyslela i různá politická a ekonomická pravidla. Mezi městy je něco jako divočina, kterou projdou jen zkušení kočovníci a překupníci. Jednou z nich je i Dutina, postava, která v knize zaujala asi nejvíc, na rozdíl od hlavní hrdinky. Ta se jmenuje Sophie, je to studentka a žije ve městě Xiosfant, kde rozhodně nepanuje svoboda. Jako stand alone je kniha fajn, ale za chvíli už si na ní asi nevzpomenu.

25.12.2019 3 z 5

Konec Konec Mats Strandberg

Moc dobře napsaný příběh o náctiletém klukovi, který se musí kromě puberty vypořádat s tragedií a blížící se kometou, která zničí celý svět. Zajímavý pohled do různých reakcí na blížící se konec civilizace. Je skoro k zamyšlení, jak by se v té situaci zachoval každý z nás. Líbila mi i detektivní linka příběhu.

17.10.2019 4 z 5

Arabella z Marsu Arabella z Marsu David D. Levine

Zajímavá kombinace, je to dobrodružná sci-fi, zároveň historická kniha. Viděla jsem ji na plakátech v metru, což obvykle není úplně známka dobré knihy a u označení "moderní verneovka" se mi trochu protáčely panenky. Jsem ale ráda, že jsem ji dala šanci, protože jsem ji zhltla asi za den a nemohla se odtrhnout. Za mě dobrý a až vyjde pokračování, určitě se do něj pustím.

16.10.2019 4 z 5

Méně je více Méně je více Joshua Becker

Zajímavý náhled do autorova života po přechodu k minimalismu. Pokud ale hledáte nějaké praktické rady a triky ohledně minimalismu, hledejte jinde.

24.08.2018 3 z 5

Exil Exil James Swallow

Exil se mi líbil ještě o něco víc než první díl. Sice mám v tomhle žánru už svého oblíbence (Hayer a jeho Já, poutník), ale Swallow se mi také čte dobře. Budu se těšit na třetí díl s Danem a Rubikonem, i když po této knize se mi zdá mnohem, mnohem zajímavější postava Lucy.

03.08.2018 4 z 5

Originální a poetické. Pokud neznáte haiku, dozvíte se i něco nového. Nicméně pro čtenáře jako jsem já, je to málo. Knížka je krátká (do dvou hodin ji určitě přečtete) a přitom děj je zbytečně roztažený, stačil by na povídku. Bohužel to nejlepší je na knize její grafické zpracování, které je opravdu povedené.

30.07.2018 2 z 5

Stockholm: Přísně tajné Stockholm: Přísně tajné Hanna Lindberg

Nebylo to zase tak strašné. Jen nečekejte severskou detektivku jak je známe, tohle je velmi jednoduchý společenský román s vraždou.

30.03.2018 3 z 5

111 míst v Praze, která musíte vidět 111 míst v Praze, která musíte vidět Matěj Černý

Tahle kniha prostě není pro turisty. Je spíš pro nás, co už Prahu známe a stále chceme objevovat nová zajímavá místa. Některá místa jsem už znala, ale většinu jsem si uložila a třeba někdy navštívím. Rozhodně doporučuji do knihy nakouknout a nechat se inspirovat k procházce.

06.12.2017 5 z 5

Colorado Kid Colorado Kid Stephen King

Kniha je to tenká, bez pořádného děje a závěru. A stejně se mi celkem líbila. Mám takový pocit, že od Kinga už budu milovat úplně všechno.

04.12.2017 3 z 5

Popel Londýna Popel Londýna Andrew Taylor

Cesta zpátky časem až do roku 1666, kdy Londýn postihl zničující požár. Detektivní, až skoro politická zápletka na pozadí těchto tragických událostí (a především jejích následků) je velmi čtivá a zajímavá. Čtenář se dostane mezi ty nejvíce privilegované a zároveň i mezi chudinu, dozví se něco o životě v té době. Já ocenila především stravitelnost knihy, protože historickým románům příliš neholduji a celkem se v historii moc nevyznám. Kniha se mi moc líbila, ale podruhé už ji číst nemusím, trhák na pět hvězdiček to není.

30.11.2017 4 z 5