Stockholm: Přísně tajné

Stockholm - Přísně tajné je napínavý příběh o honbě za uznáním a láskou v současném Stockholmu, který se okamžitě po svém vydání stal bestsellerem ve Švédsku, Německu, Itálii a dalších zemích. Odehrává se v prostředí luxusních klubů, v atmosféře upadající slávy prestižních magazínů a klade čtenářům otázku: Komu vlastně můžeme věřit, hrajeme-li hru, ve které neplatí žádná pravidla? Jeho hlavní hrdinkou je mladá novinářka Solveig Berg. Kvůli osudové chybě přišla o práci a její okolí s ní nechce mít nic společného. Prázdnota a osamělost probudí k životu temné vzpomínky a Solveig je ochotna udělat doslova cokoli, aby se vrátila zpět na výsluní. Lennie Lee vydává úspěšný pánský časopis, žije v přepychovém bytě na té správné adrese a neustále je obklopen krásnými ženami. Ale najednou se něco stane. Prodeje prudce klesají, přátelé se od něho odvrací. Situace se zdá bezvýchodná, když Lennie dostane nabídku uspořádat pro vlivného podnikatele bombastickou oslavu. Odměna je dostatečná, aby vyřešila všechny jeho problémy – pokud ovšem Lennie přežije. Když je slavná modelka a bloggerka Jennifer Leone nalezena mrtvá, cesty Solveig a Lennieho se zkříží a kolotoč nebezpečných a bizarních vražd a událostí se začíná roztáčet....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/333680/stockholm-prisne-tajne-KFG-333680.jpg 2.841

Solveig Berg 1.

Literatura světová, Thrillery
Vydáno, No Limits (David Laňka)

Sthlm Confidential, 2014

Kniha Stockholm: Přísně tajné

Aghatte
16. dubnaodpad!

Naprostá ztráta času.... Zbytečně potištěné stránky. Nedá vám to nic, jen pocit marnosti.

alabra
16.10.2018

Jednoduchý děj, ploché postavy, nenáročné odpočinkové čtení.

cérka
24.08.2018

Knížku jsem si vyhlédla jíž před delší dobou, tuším že byla prezentována jako hit knižního čtvrtku, a já se na ni hodně těšila. Očekávala jsem kvalitní severskou krimi a dostalo se mi nepromyšleného, jednoduchého, brakového, bulvárního románu. Kompletně všechny postavy mi byly nesympatické. Ze začátku jsem se jen stěží orientovala v ději i v jednotlivých postavách. Prostě, opravu nic moc!

MichaelaBublina
19.08.2018

Knížka mi připadala o ničem, alespoň jsem nezachytila žádnou zajímavou myšlenku. Hodně jednoduchá, vlažná, nutila jsem se alespoň 100 stran přečíst, ale pak už to nešlo. Kdo koho zabil je jedno, tak nějak by to zasloužily všechny postavy...

Mandlevest
12.05.2018

Nic moc. Čte se rychle, ale to je asi jediné pozitivum.

Terez67
06.05.2018

Na to, že detektivky nečtu tak tahle se mi líbila jako nic extra ale byla napínavá a byla čtivá :) takže za mě dobrý :) ale vrátím se k romantice zas :) jako dala bych 3,5* ale bohužel to nejde :)

baroo
30.03.2018

Nebylo to zase tak strašné. Jen nečekejte severskou detektivku jak je známe, tohle je velmi jednoduchý společenský román s vraždou.

babsi66
21.02.2018

Měla jsem trochu dojem, jakoby autorka přes víkend sjela všechny možné kriminálky, vyzobala z nich ta největší klišé a vše je nacpala do téhle knížky.

Vcelku slibnou anotaci ve výsledku dost kazily podivně vystupňovaný děj, který v podivně zvolených momentech ustrnul, aniž by byl zřejmý důvod či účel. Výsledkem je nulové napětí a skomírající zvědavost čtenáře. Popisy luxusního života mě také nijak nebraly a šablonovité postavy, z nichž mi nebyla sympatická ani jedna, to také nevytrhly.

Evidentně tedy ne každá severská krimi je skutečnou severskou krimi.