Popel Londýna

od:


KoupitKoupit eknihu

Řádění vraha na pozadí ničivého požáru Strhující krimi v historických kulisách Londýna Londýn, 1666. Plameny dosud největšího požáru v historii Londýna zachvátily katedrálu sv. Pavla a odkrývají tajemství, která měla zůstat skrytá. Uprostřed chaosu nalézáme mrtvolu muže se svázanýma rukama za zády a bodnými ranami na krku. Jak ale najít vraha, když většina obyvatel sama bojuje o přežití? Všemu přihlíží James Marwood, syn odsouzeného zrádce a neochotný vládní informátor, který je donucen pachatele najít. Marwood je brzy vehnán do mimořádného nebezpečí, ale i náruče záhadné mladé ženy, kterou před plameny zachránil. Řádění vraha však ještě není u konce a další oběť na sebe nenechá dlouho čekat. Andrew Taylor je nejuznávanějším britským autorem žánru historické krimi....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/355371/popel-londyna-HHq-355371.jpg 3.815
Orig. název:

Ashes of London (2017)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky, Historie
Vydáno:, Práh
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Přidat komentář
Galadwen
27. září

Spokojenost. Svižně napsané, zajímavý děj a atmosféra města postiženého katastrofou, zasazeno do "neokoukané" doby (už se mi celkem zajídají knihy z Anglie Jindřicha Osmého, a tohle - sláva! - je změna). Vzdor vraždám nejde o detektivku, zjištění vraha je spíš vedlejším motivem knihy. A musím pochválit grafickou podobu knihy - obálka na první pohled zaujme a podobné je to s vnitřním členěním kapitol. Jen korektury to chtělo pečlivější.

bagel
27. března

Velmi dobře vykreslené prostředí Londýna, zajímavý děj.

tygřík2
05. února

Nenadchne, ale ani neurazí. Popis požáru a popožárního chaosu byl opravdu dobrý.

bejan
12. ledna

Výborně vykreslená atmosféra Londýna roku 1666. A to nejen požár, ale i běžný život lidí. Pokud máte pocit, že žijete ve špatné době, přečtěte si tento román.
Knihu jsem vůbec nebral jako detektivku, spíš jako historický román, který ozřejmí to, co se v učebnicích dějepisu skrývá za jednoduchou větou "restaurace monarchie"...

baroo
30.11.2017

Cesta zpátky časem až do roku 1666, kdy Londýn postihl zničující požár. Detektivní, až skoro politická zápletka na pozadí těchto tragických událostí (a především jejích následků) je velmi čtivá a zajímavá. Čtenář se dostane mezi ty nejvíce privilegované a zároveň i mezi chudinu, dozví se něco o životě v té době. Já ocenila především stravitelnost knihy, protože historickým románům příliš neholduji a celkem se v historii moc nevyznám. Kniha se mi moc líbila, ale podruhé už ji číst nemusím, trhák na pět hvězdiček to není.

Štítky

historické romány Londýn

Autor a jeho další knihy

Andrew Taylor

Andrew Taylor
britská, 1951

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených1x
v Přečtených14x
v Doporučených1x
v Knihotéce7x
v Chystám se číst18x
v Chci si koupit5x
v dalších seznamech1x