bárbra13 bárbra13 komentáře u knih

Světla nad močálem Světla nad močálem Lucie Ortega (Navrátilová)

Prostředí a postavy super! Slovanskou mytologii v knihách miluju čím dál tím víc!
To, co mě ale zklamalo byl konec a celkové nedotažení detailů. V příběhu bylo několikrát zmíněno něco zajímavého, ale autorka se k tomu nikdy nevrátila, nebo to prostě vyšumělo. Konec nabral neuvěřitelný spád, pro mě bohužel až moc.. moc jsem tomu nevěřila.

08.10.2022 3 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Od Neala jsem četla Smrtku a tu absolutně miluju! Takže jsem měla samozřejmě velká očekávání! A zklamaná nejsem. Smrtka to není, ale asi to taky nejde moc porovnávat. Sucho je o dost více realistické a opravdu mě donutilo přemýšlet.
Paradox je, že jsem knihu četla na dovolené u bazénu (většinou s drinkem v ruce :)). Děj mě tak vtáhl, že jsem se bála od knihy odtrhnout, abych neviděla bazén předenou prázdný.. :D

09.09.2022 4 z 5

Milosrdná vrána Milosrdná vrána Margaret Owen

Opravdu mě mrzí, že "musím" této knize dát pouze 2 hvězdičky. Kniha měla skvělý potenciál.. Bylo to něco zcela nového, skvělá magie.. Ale autorka toho bohužel nevyužila. Velkou část knihy jsem byla dost zmatená. Kolikrát jsem si musela stránky číst opakovaně, jelikož jsem vůbec netušila, o co jde. Děj plynul velmi zvláštním způsobem. Vývoje pošta mi také nedávaly smysl. Bylo to celé opravdu chaotické. Do pokračování se nejspíš nepustím.

20.11.2021 2 z 5

Maestra Maestra L.S. Hilton

Ze začátku mě příběh zaujal. Prostředí galerií a nočních klubů, zajímavá kombinace. Pak se to však celé zvrhlo. A tím nemyslím explicitní sexuální scény, ale směr, kterým se příběh začal ubírat. Počínání hlavní hrdinky mi přišlo směšné a ve většině případů jsem nepochopila její záměr. Přála bych si, aby mi v životě vše procházelo tak hladce jako Judith, to by byl život!

22.06.2021 2 z 5

Zmije Zmije Bex Hogan

Relativně zajímavý a originální příběh. Místy na mě až moc krutý (a to mi to až tak nevadí :D), viz. trhání nehtů. Měla jsem ale pocit, že je příběh takový nedotažený. Některé pasáže by bylo lepší popsat detailněji nebo je rozvinout.

14.11.2020 3 z 5

Poutník, čarodějnice a červ Poutník, čarodějnice a červ Christopher Paolini

Sérii - Odkaz dračích jezdců jsem přečetla, když mi bylo dvanáct let a doteď jsou stále mými nejoblíbenějšími knihami. Proto byla tato kniha velmi příjemná nostalgie. Také mě podnítila k tomu, abych si Odkaz přečetla znovu.
Nejvíce se mi asi líbil příběh Červ, byl pěkně rozvedený a s velmi pěkným koncem. Trochu mě mrzí, že jsme se nedozvěděli více o Murtaghovi.

20.08.2020 4 z 5

Lískový les Lískový les Melissa Albert

Začátek mě vtáhl do děje. Kniha se velmi dobře četla. Radost mi udělala "romantická" linka, která se nevyvinula tak, jak jsem čekala, za to palec nahoru. Když se Alice začala propojovat s Vnitrozemím, příběh začal být lehce zmatený. V některých částech jsem měla problém porozumět tomu, kam autorka směřuje. "Odvykačka" pro stvoření a lidi z Vnitrozemí na konci mě pobavila.

Myslím, že by bylo zajímavé, kdyby kniha obsahovala i ostatní příběhy z knihy "Příběhy z dalekého Vnitrozemí".

14.08.2020 4 z 5

Syn podsvětí Syn podsvětí Vladimíra Šebová

Díky Vladimíře jsem se začínala více zajímat o slovanskou mytologii a za to jsem ji velmi vděčná. Dcera zimy za mě sice o dost lepší, ale i tak jsem si knížku užila. Baví mě hlavně to prostředí a postavy. Některé chování postav mi přišlo dost nelogické a nepromyšlené, proto ty hvězdičky dolu.

29.04.2024 3 z 5

Nádherně pošetilá snaha Nádherně pošetilá snaha Hank Green

Skvělé! První díl mě zaujal, ale tohle mě fakt bavilo! Moc se mi líbil styl psaní "napsali jsme pro Vás knihu a vy si ji teď s námi přečtěte". Připomíná mi to moment, kdy se herec v průběhu filmu zadívá přímo do kamery, což nemám moc ráda, ale tady to skvěle fungovalo.

29.12.2023

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Opět snad ještě lepší než předchozí díl. Samotnou mě udivuje, jak moc jsem této sérii propadla. Po dlouhé době jsem u knížky brečela a užila jsem si opravdu každou stránku.

10.11.2023 5 z 5

Cizinec Cizinec Harlan Coben

Detektivky nepatří k mé klasické četbě, ale sem tam si nějakou pro odlehčení přečtu. O to víc mě mrzí, když se mi nelíbí. Původní nápad s tajemstvími se mi dost líbil, ale nebylo to za mě dobře zpracované. V knize se načne několik linek, ale mám pocit že se skoro žádná neuzavřela. K postavám jsem nepřilnula a jejich osud mi byl v celku jedno. A rozuzlení jsem nevěřila už vůbec..

02.07.2023 2 z 5

Okouzlená Okouzlená Gita Trelease

Moc se li líbilo prostředí! Všechny ty krásné šaty, paláce.. no prostě nádhera. Magie byla v tomto příběhu dost jemná a relativně uvěřitelná. I pomalejší romantika se mi líbila. A moc oceňuji to, jak kniha poukazuje na to, jak rychle dokáže být člověk sveden pozlátkem, i když k němu dříve choval odpor. Co mě až tak nechytlo byl konec. Vzhledem k tomu, jak se příběh chvílemi táhl mi přišel dost zbrklý a moc ve stylu "dobro vždy zvítězí".

17.05.2023 4 z 5

Kniha noci Kniha noci Rodrigo Blanco Calderón

Kniha mi upřímně moc nesedla. Byla psaná velmi chaoticky a musela jsem se hodně soustředit, abych alespoň trochu porozuměla. Působila na mě dost pesimisticky a neužila jsem si ji. Některé pasáže ale byly zajímavé.

07.03.2023 2 z 5

Dubliňané Dubliňané James Joyce

Počítala jsem s tím, že to nebude vyloženě akční čtení. I tak musím bohužel říct, že jsem se do čtení víceméně nutila. Snažila jsem se najít nějakou pointu v povídkách, ale asi to je opravdu jen nahlédnutí do života obyčejných lidí.

07.04.2022 2 z 5

Tamařino souhvězdí Tamařino souhvězdí Anna Musilová

Žánr, který normálně nevyhledávám, ale kniha se mi hodila do akce 1 + 2 zdarma :D. Ale mile mě to celé překvapilo. Zaujal mě hlavně způsob prolínání děje z minulosti a ze současnosti v podobě deníku. I přes to, že jsem díky zápiskům z deníku věděla, jakým směrem se příběh ubírá, lákalo mě to číst dál. Jsem ráda, že jsem také zkusila něco jiného, než heavy fantasy a válečné romány. Sice mi asi potrvá dlouho, než si nějakou podobnou knihu opět pořídím, ale ráda si rozšiřuji obzory.

11.10.2021 4 z 5

Domina Domina L.S. Hilton

Ani první díl jsem nehodnotila dobře. Možná proto se budete divit, proč jsem četla pokračování.. Důvod je jednoduchý. Neměl jsem momentálně nic jiného ke čtení a tuto knihu jsme doma již měli. Tak jsem si řekla, proč ne? A asi už vím, proč jsem raději měla zajít do knihovny pro něco jiného.. Hlavní hrdince opět vycházelo vše, co si umanula. Když už jsem se pročetla k nějakému ději, nedával moc smysl a byl zmatený. Třetí dílem už se zlákat nenechám.

22.07.2021 1 z 5

Kolébka všech světů Kolébka všech světů Jeremy Lachlan

(SPOILER) Za mě bohužel jen 2 hvězdy. Příběh měl skvělý potenciál, ale autor ho nevyužil. Hlavní hrdinka skoro nic nedokázala, vždy se jen svezla na pomoci ostatních.. V závěru knihy zjistíme, že se vlastně jen "dobře narodila". Co mě také vytáčelo byl ten fekální humor a neustále zmínky o utírání slin po probuzení.
Kniha se ale velmi dobře četla a velmi mě zaujalo zpracování paláce.

25.12.2020 2 z 5

Žár Žár Kiersten White

Za mě nejlepší díl trilogie.

23.07.2020 5 z 5