bárbra13 bárbra13 komentáře u knih

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Tahle kniha ve mně hodně rezonuje.. (ježiš abych nebyla Tonista :D).
Úžasné, jak jsme mohli nahlédnout do "hlavy" Thunderhead. Bylo to tak děsivě realistické.. po dočtení jsem měla pocit, že se opravdu jednou zničíme sami.
Nemůžu se dočkat na finále!

15.01.2023 5 z 5

Železný vlk Železný vlk Siri Pettersen

Siri nezklamala! Tato kniha mě dostala z mojí čtecí krize.
Má trochu pomalejší začátek, ale když se rozjede, nedá se od ní odtrhnout. Miluju tu mysteriózní atmosféru a tematiku krve.
Těším se na další díly!

05.04.2022 5 z 5

Dcera zimy Dcera zimy Vladimíra Šebová

(SPOILER) Z této knihy mám opravdu radost. Poprvé jsem měla možnost číst o slovanské mytologii a rozhodně v tom chci pokračovat.
Na začátku se děj ubírá ve dvou časových rovinách. V té pozdější hlavní postavy řeší, jak naložit se situací z té dřívější. Výchozí situace však neznáme. Může se to zdát zmatečné, ale příběh je tak skvěle vystaven, že nás to nutí číst stále dál. Postupně odhalujeme minulé události, díky kterým se nám vše propojuje dohromady.
Jediné zaváhání mého nadšení přišlo ve chvíli, kdy se děj přesunul do současného světa. První kapitola z roku 2021 mi vůbec nesedla, ale pak se příběh opět vrátil do svých mystických kolejí a knihu jsem si opět užívala.
Za mě jedna z nejlepších fantasy roku 2021.

28.12.2021 5 z 5

Bílá past Bílá past Maureen Johnson

(SPOILER) Zakončení této série se mi moc líbilo. Hlavně mě zaujal postoj hlavní postavy k vyřešení případu a následujícím nejasnostem s tělem oběti. Články a zmínky z novin, zpráv a blogů byla skvělá cesta, jak popsat následující dění po ukončení hlavního příběhu.
Za co ubírám jednu hvězdičku? - Za zbytečné a naivní části příběhu a hlavně.. to množství chyb v knize. Když se sem tam objeví nějaká chybička v korektuře, neřeknu ani slovo, ale toto korekturou projít ani nemohlo. Dost mi to kazilo čtení.

28.03.2021 4 z 5

Karamelová džungle Karamelová džungle Tereza Salte

Terez už dlouho sleduji na instagramu a velmi ráda poslouchám podcast Linka. Je to neskutečně inspirativní a milý člověk. Její první knihu jsem nečetla, ale tato se mi velmi líbila. Jen mi stylem sedí spíše k blogu, než ke knize.

04.03.2021 4 z 5

Kapky na kameni Kapky na kameni Gabriela Futová

Ačkoli je kniha určená spíše pro mladší čtenáře, jsem ráda, že se mi dostala do ruky. Vzhledem k tématu nemůžu hodnotit jinak než 5/5, ale byly zde určité věci, které se mi moc nezamlouvaly.
Jsem ráda, že jsem se dozvěděla o rebelkách, o kterých jsem dříve neslyšela a mohu se jimi inspirovat.

26.01.2021 5 z 5

Kůže plná stínů Kůže plná stínů Frances Hardinge

Téma se mi moc líbilo. Využití moudrosti mrtvých je velmi zajímavý námět.
Super byl vztah hlavní postavy a medvěda. Co mě zklamalo byl konec.. byl hrozně rychlý. Hlavně v porovnání s tím, jak se některé části vlekly.

24.01.2021 4 z 5

Milosrdné přízraky Milosrdné přízraky April Genevieve Tucholke

Vlastně ani pořádně nevím, co bych chtěla knize vytknout, ale na 5 hvězd to prostě není.
Co mě zaujalo hned na první pohled - obálka! a celkově designové zpracování knihy. Líbí se mi také bývalé povolání hlavních hrdinek, je to něco nového. Co mě velmi potěšilo, bylo "zlidštění" záporáků.
Co se postav týče, nejraději jsem měla Juniper a jako zbytečnou postavu bych označila Trigveho.
Je tu jedna věc, která mě opravdu iritovala, a to pozměněná jména postav a míst ze severské mytologie.. (Obin, Valkree, Holhalla atd.)
Konec mě moc nezaujal, celkově ale knihu hodnotím dost kladně.

03.01.2021 4 z 5

Život na míru Život na míru Nikki Erlick

Tak tahle knížka mi dala docela zabrat a párkrát jsem si poplakala. Nejprve jsem očekávala, že půjde o nějaký sci-fi příběh, ale téma toho, kde se provázky vzaly, šla úplně bokem. Naopak se otevřela spousta témat ohledně smrti a vyrovnání se s ním, rasismu a naopak lidskosti.
To, jak byly příběhy jednotlivých aktérů propletené bylo třešničkou na dortu.

05.06.2024 5 z 5

Všechny stránky Amelie Všechny stránky Amelie Ashley Schumacher

Musím začít s tím, že je kniha napsaná krásným jazykem a skvěle se čte. Trochu jsem měla problém s tím, že mi to celé přišlo dost nereálné.. a teď nemyslím chytrý vítr a pomyslné lanko mezi hlavními postavami (to mi právě přišlo super), ale onu shodu náhod, jakou se k sobě Amelie a Nolan dostali. Chvílemi mi to přišlo až dětsky naivní. Troufám si ale říct, že o tom kniha nebyla. Byla o pocitech, o snaze vyrovnat se se ztrátou blízké osoby, o hledání sama sebe a své vlastní cesty a v těchto aspektech byla skvělá.

12.03.2024 4 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Samozřejmě, že se tahle jednohubka nedá úplně porovnávat se zbytek série, ale moc se mi líbila. Bylo to takové příjemné odpočinutí a úleva od šílených zvratů. Sice jsme se toho moc nedozvěděli, ale užili jsme si poklidné chvíle plné štěstí a lásky s našimi oblíbenými postavami.
A přece jenom se i tady objevili náznaky toho, na co se můžeme dále těšit.

29.02.2024 5 z 5

Stačí mávnout křídly Stačí mávnout křídly Sára Topinková

Kniha krásně poukazuje na to, že každý máme své vnitřní démony, se kterými se musíme popasovat. A ne vždy to musíme udělat sami.. přiznat si, že potřebujeme pomoci je první krok k úspěchu.
Až mě udivuje, že tak silný příběh vzešel z pera takhle mladičké slečny. Tleskám!

17.11.2023 5 z 5

Ten, co kráčí se Smrtí Ten, co kráčí se Smrtí Barb Rýdl

Skvělé fantasy. Rozhodla jsem se, že budu věřit tomu, že nadpřirozené síly fungují podle logiky v knize. Moc mě to oslovilo! I proto mě nejvíce bavily pasáže, ve kterých bylo vysvětlované fungování tohoto světa. V tomto podání je i ta smrt o něco únosnější :)

02.09.2023 5 z 5

Prostě srdcovka. Sice nejsem fanoušek scénářových knih, ale tady nejde jinak než 5/5 :)

26.06.2023 5 z 5

Opouštím ostrov Opouštím ostrov Tomáš Zástěra

Tomášův humor miluji a jsem vždy ráda, když stihnu jeho vysílání na Evropě 2. Knížka je skvělá. Zasmějete se i Vás pohladí po duši. Doporučuji!

24.04.2023 5 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

Úžasné zakončení série. Moc se mi líbí myšlenka toho, že někdy je lepší vzdát se pomsty, pro větší blaho ostatních.
Z toho nového mechanismu pro balanc na planetě Zemi dost mrazí.

24.04.2023 5 z 5

Hon na střízlíka Hon na střízlíka Mary Watson

Fantasy příběh z mého milovaného Irska. To prostředí mohlo být tak super. Bohužel ho ale autorka moc nevyužila. Kromě tradic, slov a pár narážek to s Irskem nemělo moc společného. Námět se mi líbil, jen si myslím, že by potřeboval více času.. O dvou "klanech" jsme se toho moc nedozvěděli, přitom to mohlo být tak zajímavé! Zmínit více historie, jak funguje jejich magie, žijí i mimo Irsko atd.. Bylo tam spousta věcí, které by chtěly dotáhnout, myslím si totiž, že příběh má velký potenciál. Třeba bude pokračování, kde se toho dozvíme více :)
A překlepy mě teda doháněly k šílenství!

28.03.2023 3 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Opět skvělý námět! Neal prostě nezklame nikdy! Těším se na pokračování

15.03.2023 5 z 5

Podivný případ doktora Jekylla a pana Hyda (navíc 2 povídky) Podivný případ doktora Jekylla a pana Hyda (navíc 2 povídky) Robert Louis Stevenson

Další z klasik, která se mi moc líbila. Ocenila bych klidně i delší verzi :)
Lupič mrtvol mě také zaujal, Marheim mě až tam moc neoslovil.

18.01.2023 4 z 5

Červený a černý Červený a černý Stendhal (p)

Tempo románu je velmi pomalé, takže jsem s knihou strávila docela dost času. Musím ale říct, že to byl příjemný odpočinek od knih, které čtu normálně. Někdy je holt potřeba zvolnit :)

02.12.2022 4 z 5