bagel Online bagel komentáře u knih

Dějiny vlasů - Účesy, vousy, chlupy a péče o ně Dějiny vlasů - Účesy, vousy, chlupy a péče o ně Martin Rychlík

Úžasně zpracované - vyčerpávající text, velké množství fotografií, precizně uváděné odkazy. Kniha určitě není na jedno přečtení, lze se k ní neustále vracet.

18.10.2019 5 z 5

Kudy vchází světlo Kudy vchází světlo Louise Penny

Až moc rozvleklé a měla jsem strach, že se vyšetřování vraždy dostane tak moc do pozadí, že se ani vyřešení nedozvíme. Posledních sto stran ale vše napravilo.

18.10.2019 4 z 5

Případ tajemného lukostřelce Případ tajemného lukostřelce Stanislav Češka

Příběh byl dost slabý, děj natahovaný a nadměrné používání slova "culit se" mě vytáčelo.

16.09.2019 3 z 5

Srdcová královna Srdcová královna Kimmery Martin

Oproti očekávání mě kniha příjemně překvapila a bavila, i když děj byl celkem předvídavý. Tak tři a půl hvězdičky, i když jsem dala čtyři.

21.08.2019 4 z 5

Hvězda nad arabským peklem Hvězda nad arabským peklem Monika Wurm

Strhující příběh a je k neuvěření, kolik toho člověk vydrží. Jen na konci bylo těch náhod až trochu moc, proto o jednu hvězdičku méně.

08.08.2019 4 z 5

Írán - Srdce na dlani Írán - Srdce na dlani Miloš Uhlíř

Průměrný cestopis s pěknými fotkami. Mohl být alespoň doplněn mapkou.

28.07.2019 3 z 5

Nečekaná diagnóza Nečekaná diagnóza Noro Ölvecký

Námět vypadal velmi slibně, ale provedení za moc nestálo. Bylo znát, že autorem je odborník v biologii, který se velmi dobře orientuje v dané problematice, ale s psaním to je horší. Děj byl sice napínavý, ale často zbytečně podrobně popisný a už velmi brzy se dalo odhadnout, v čem bude spočívat zápletka. A epilog jak ze zdravotnické příručky. Navíc knize ublížil český překlad, ve kterém se velmi často používaly přechodníky a občas zůstaly slovenské výrazy (JISka a vzápětí vypsáno jako jednotka intenzivní péče, autobusová stanice atd). Škoda.

27.07.2019 2 z 5

Ženy v poklusu Ženy v poklusu Julie Printzac

Název i obálka je dost zavádějící. Hodnotím jako velmi průměrnou romantickou knihu.

21.07.2019 3 z 5

Tlustá tak akorát Tlustá tak akorát Michala Jendruchová

Začátek celkem slibný, ale dál se děj vyvíjel příliš jednoduše. Všem postavám vše vycházelo, jak si přáli a případné překážky byly hladce překonány.

18.07.2019 3 z 5

Kocovina šumavského léta Kocovina šumavského léta Martin Sichinger

Atmosféra byla velmi pěkně zachycena, někdy jsem se trochu ztrácela v postavách. Více se mně líbily autorovy knihy z poválečného období.

25.06.2019 4 z 5

Causa Mortis Causa Mortis Marek Hladký

Jediným kladem byl popis prostředí na patologii, jinak to za moc nestálo.

25.06.2019 2 z 5

Mitfordské vraždy Mitfordské vraždy Jessica Fellowes

Mně se kniha hodně líbila, i když na pět hvězdiček přece jen ne. Výborně byla vykreslena atmosféra doby a konec byl celkem nečekaný. Doufám, že budou vydány i další díly.

30.05.2019 4 z 5

Pokoj bez dveří Pokoj bez dveří Karolina Tůmová

Kniha byla příliš krátká, aby postihla osudy tří žen v různých časových obdobích. Uvítala bych lepší propracování postav i děje.

21.05.2019 3 z 5

Poslední neandertálská žena Poslední neandertálská žena Claire Cameron

Hodně zajímavé čtení o životě neandrtálců, musím si o nich přečíst více. Celkový příběh byl trochu slabší.

15.05.2019 4 z 5

Krejčí z Osvětimi Krejčí z Osvětimi Martin Greenfield

Tušila jsem, co od knihy mohu očekávat, ale bylo to ještě horší. První část byla hodně působivá, ale pak to sklouzlo k suchému životopisu s výčtem úspěchů a kariérního postupu.

29.04.2019 3 z 5

Bretaňské světlo Bretaňské světlo Jean-Luc Bannalec (p)

Jako obvykle moc povedené - příběh i jeho zasazení do prostředí Bretaně.

23.04.2019 4 z 5

Polča Polča Guus Kuijer

Hodně netypická kniha pro dospívající čtenáře, ze které si i dospělý hodně odnese.

08.04.2019 4 z 5

A zavaž si tkaničky A zavaž si tkaničky Roman Szpuk

Zvláštní, pro mě hodně jiná kniha. Úžasné popisy přírody obohacené o postřehy meteorologa, okamžiky ze života "obyčejných" lidí.

20.03.2019 4 z 5

Zbavte se úzkosti - Vše co potřebujete, abyste se vypořádali s úzkostí Zbavte se úzkosti - Vše co potřebujete, abyste se vypořádali s úzkostí Chloe Brotheridge

Kniha nepřináší žádné převratné myšlenky nebo rady, ale vše je přehledně a srozumitelně shrnuto včetně návodů na praktická cvičení.

14.02.2019 4 z 5

Ticho nemá ozvěnu Ticho nemá ozvěnu Zdeněk Hanka

Vzhledem k poměrně omezenému rozsahu napínavý děj rychle ubíhal. Jen konec mě moc nenadchl.

05.02.2019 4 z 5