Ticho nemá ozvěnu

Jill zbožňuje hudbu a neumí si představit, že by se někdy živila něčím jiným. Proti vůli otce tráví čas s mladou rockovou kapelou, ale zároveň chce překvapit rodiče tím, že získá titul v oboru, který ji baví. Proto před nimi utají přihlášku ke studiu a nevědomky tím zamete stopy ke svým únoscům.

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/394227/ticho-nema-ozvenu-N3O-394227.jpg 3.521
Pro ženy, Literatura česká
Vydáno, Alpress

Kniha Ticho nemá ozvěnu

Rodaw
18.09.2019

TICHO NEMÁ OZVĚNU
Jill miluje hudbu celým svým srdcem a chce se jí nadále věnovat. Její rodiče – především tatínek – však mají jinou představu. Vidí ji na prestižní univerzitě, jako pilnou studentku, která se jednou stane nejlépe lékařkou nebo právničkou (hihi, to mi trošku připomíná mého dědu:-)). Jill se snaží svému tatínkovi zavděčit (ten jí totiž neustále připomíná, jak je míti diplom z vysoké školy důležité) a tak najde na internetu místo, které vypadá ideálně ke studiu její vášně – hudby. Na tom místě se však pohybují velice nebezpeční lidé, fanatici a Jill se nevědomky řítí do obrovských problémů… Uff. Začnu těmi pozitivy. Knížka krátká, čtení utíká rychle, budete ji mít přečtenou brzy. Pan autor Zdeněk Hanka žije v Kanadě, vzděláním je lékař, profesí záchranář. Našla jsem si ho i na Facebooku a vypadá jako milý pán:-). Témata, která mi přišla velice atraktivní a lákavá: 1.) únos, 2.) sekta, 3.) nebezpečí internetu. Všechno v této knížce najdete, ale.. ALE. Příběh pro mě byl jednoduchý (což je však z jedné strany i jeho výhodou), místy naivní a nelogický a bohužel s tím se váže to, že na mě jako čtenáře to působilo mírně nepropracovaně. Já bych ocenila daleko více scén ze sekty – prostě nějaké temné psycho scény (klidně bych osekala scény z předchozího „normálního“ života Jill – např. často se opakující rozhovory s tatínkem, který neustále zdůrazňoval důležitost vysoké školy – čímž pak začal mírně zlobit i mě jako čtenáře:P). Nechci tuto knížku odsoudit, to si nezaslouží, má něco do sebe. Já sama za sebe bych ji doporučila dvěma skupinám čtenářům: 1.) teenageři, kteří si chtějí přečíst něco vážnějšího a temnějšího, 2.) čtenáři, kteří nemají z thrillerů tolik načteno a chtějí začít s něčím mírným. Jako jednohubka byla knížka příjemná, ovšem já už prostě potřebuji „něco víc“ – ale já jsem zase „divná“ (:D), protože thrillery čtu často a ráda a hlavně (a to je v tomto případě ještě více než „jen“ ty knížky)- mám nakoukané velké množství hororů a thrillerů a proto mi tato knížka přijde „málo“. Pokud je Vám však knížka Ticho nemá ozvěnu sympatická, zkuste ji. Já si u ní odpočinula… Jen prostě – za mě tak boží téma sekty nevyužito, mohla to býti fakt dosti velká psychárna. Každopádně opět se ukázalo, jak nebezpečný internet je…
Kdyby to někoho zajímalo, více o této knížce povídám v tomto videu: https://youtu.be/pdCZ3YrQTrE :-)

sabca
30.06.2019

Kniha mě celkem zklamala. Bylo to sice napínavé, ale něco tomu chybělo a nakonec ten neúplný konec. Tomuto spisovateli jsem moc na chut nepřišla.

surikata246
18.03.2019

Nebylo to nic zvláštního.

Kvetulina
20.02.2019

Zajímavé, napínavé čtení, jen škoda, že konec byl tak rychlý, nedopracovaný.

zuzana2599
13.02.2019

Útlá knížka, vynikající příběh, přečteno za jeden večer. No, nemohla jsem knihu odložit, velmi napínavé a zajímavé téma. Celý příběh je taková jednohubka, ale velmi poučná, zejména pro mladou generaci. Jak snadné je podlehnout a dát se nachytat. Konec si mi moc nelíbil, za ten strhávám jednu hvězdičku. Jinak super.

MartinaF
09.02.2019

Už dlouho jsem nečetla tak napínavou knihu. Na to, že má kniha jen málo stran, byla velmi dobře napsána a obsahuje všechno, co má tento žánr mít.

bagel
05.02.2019

Vzhledem k poměrně omezenému rozsahu napínavý děj rychle ubíhal. Jen konec mě moc nenadchl.

Jirulka
26.01.2019

To byla taková jednohubka, ale čtivá, přečteno na jeden zátah. Konec se mi zdál těžko uvěřitelný, ale jinak nemám co knize vytknout