Causa Mortis

Kriminální příběh s prvky hororu objevuje pro českou literaturu dosud neznámé prostředí. Ústav soudního lékařství kdesi v Praze. Ponuře důstojná budova, kam už po celá dlouhá desetiletí vede poslední cesta těch, které zastihla smrt. Přirozená i nepřirozená. Oběti nehod, vražd i sebevražd. Zde se stanoví příčina smrti – Causa Mortis. A mrtvý se jen stěží může bránit, je-li pitevní zpráva falešná. Novou přednostkou ústavu se stává MUDr. Judita Marková, která postupně přichází na to, že za formálně dokonalou fasádou ctihodné instituce funguje skrytá mafie, která zahrnuje nejen soudní lékaře, laboranty a sanitáře, ale také zkorumpované soudce, policisty a státní zástupce. Když se dr. Marková dostane až k samotnému jádru tohoto zla, hrozí jí vážné nebezpečí, že na ni samotnou bude čekat pitevní stůl. Citlivé čtenáře varujeme. Vždyť co si například počít s informací, že po pitvě se mozek nevrací do hlavy, ale zašívá do břicha…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/358960/big_causa-mortis-Ruh-358960.jpg 2.628

Kniha Causa Mortis

janinka177
04.10.2021

Tohle bylo hodně špatné... Při tom tam mohl být opravdu skvělý potenciál... Kniha je nudná a strašně se táhne.

jarin58
02.06.2020

Velká škoda že kniha nenabídla v obsahu co slibuje.Jinak prostředí pitevny?Dobrý nápad.

bagel
25.06.2019

Jediným kladem byl popis prostředí na patologii, jinak to za moc nestálo.

Iki1
23.12.2018

Velmi průměrná kniha s nedořešeným spádem děje. Autoři jsou dobří vypravěči, chválím i použitý jazyk, ale bohužel nevygradovaný děj se neblíží kriminálnímu příběhu tak, jak je v anonci slibováno. Drží ho jen fajn nápad s prolínáním snu a skutečnosti. V polovině knihy už to bylo téměř k nečtení, konec to malinko vylepšil.

ela1972
17.04.2018

Řekla bych, že tahle kniha mi dala pouze náhled na to, jak to probíhá na pitevně a co se může dít s těly mrtvých lidí. Za mě nic moc.

adela2230
04.03.2018

Kniha se dobře četla, je to taková normální kniha, něco málo mi nesedělo a občas mi bylo proti srsti některé oslovování, ale jinak to tak špatné nebylo.

Šárka5875
03.02.2018

Já za sebe bych knížku klidně doporučila, ovšem jen těm čtenářům, kteří neomdlívají při ostřejším slovu nebo braní krve. Nejde o žádnou literární pecku, ale je to čtivý příběh přiměřené délky a tak proč ne. Zkuste ho.

Bar16
14.01.2018

Ne, ne, ne. Z tak zajímavého námětu autoři udělali nezajímavou, pomalu se táhnoucí knihu. Proč děj trochu nerozvinout, vždyť měli tolik možností! Pro mě však zklamání i z jiné strany - neplést si pojmy s dojmy! Nemám ráda slovní spojení bojoví psi, ale to se ještě dá překousnout. Čtenáři však mylně na každé páté stránce čtou soudní patolog, které je chybné! Soudní lékařství a patologie jsou dva naprosto odlišné obory a tohle slovní spojení mi nešlo přes oči. I proto knihu nedoporučuji. Mě se prostě nelíbila z více důvodů.