bacouch bacouch komentáře u knih

Matematika zločinu Matematika zločinu Magdaléna Sodomková

Během hledání nových podcastů jsem objevila i Matematiku zločinu a natolik mě zaujala, že jsem si po vyslechnutí prvního dílu opatřila knihu. Autorky si daly opravdu hodně práce a vytvořily vskutku zásadní text o justiční mafii, která je ovšem ve společnosti natolik prorostlá, že je de facto neporazitelná. Jediným ostrůvkem pozitivní deviace se mi pak jevila Policejní akademie v Praze, která se této degradace spravedlnosti nehodlá účastnit. Velmi poučné a velmi depresivní čtení.

23.07.2020 5 z 5

Nuselskej punk Nuselskej punk Metoděj M. Alexa

Zelenýho Škraloupa znám z FB a moc mě baví jeho zkratkovitý, ale naprosto výstižný popisy a vyprávění. Tohle je knížka o bizarních postavičkách a štamgastech, který se točej´kolem každý knajpy. Některý příběhy jsou fakt hodně vtipný, ale docela často - ke konci čím dál častěji - se vám spíš sevře hrdlo. Ale my přece nebulíme, tak fuck off. Moc se mi to líbilo.

25.05.2020 5 z 5

Země Indiánů Země Indiánů Jason Aaron

Kniha je drsná, pro ránu ani nějaké to nepěkné slovíčko se v ní nejde daleko. Což se mi líbí. Pojednává o indiánech - to se mi taky líbí (kvůli tomu jsem si jí půjčila). Ale já fakt měla problémy s ilustracemi., které byly pěkné, ale temné a já se vlastně téměř vůbec neorientovala v postavách. A trochu mě iritoval překlad. Ne vařírna, ale varna. Atd. Ale jinak zábavná četba.

05.11.2019 3 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Teda to byl nářez! Příběh je natolik napínavý a představitelný, že vás na začátku chytne a nepustí až do konce. Na obalu knihy píší, že je to jediný thriller, který si musíte přečíst a já s tím stoprocentně souhlasím. Mmch k vydání se chystá druhý díl! Jupiiii!

16.09.2019 5 z 5

365 tučňáků 365 tučňáků Jean-Luc Fromental

Tohle je úplně skvělá knížka. Krásná grafická úprava a napínavý a vtipný děj. A pokud k tomu máte doma ještě syna, který miluje čísla, pak je tato kniha pro vás nutností.

23.08.2019 5 z 5

Dívky ve sněhu Dívky ve sněhu Stacy Green

(SPOILER) Pro mě tuctová detektivka, která se mi špatně četla - nevím, zda to bylo originálem nebo kostrbatým překladem. Ale některé věty nedávaly smysl.
Prostřední část byla asi nejlepší, docela napínavá, ale bohužel ten konec to zazdil. Motiv vražd i samotní pachatelé byly absurdní. A to ani nemluvím o nedokončení některých dějových linek. Proč už nikoho nezajímal Mráz? Co se stalo s Hardinem? Po 20 letech nespravedlivého věznění jen tak vyjdu ven a řeknu: "Ale což, stane se..."...? Samé otázky. Takže díky, milá Stacy, stačilo.

10.04.2024 2 z 5

Od pondělí do pátku 2 - Rychlé večeře do 30 minut Od pondělí do pátku 2 - Rychlé večeře do 30 minut Jana Vašáková

Kniha plná lehkých, rychlých receptů. Něco jsem zkusila, něco určitě ještě uvařím. Líbí se mi, když se v kuchařce vaří z cenově přijatelných a dostupných potravin, což je přesně tento případ.

18.10.2023 5 z 5

34 dní 34 dní Anita Waller

Knihu jsem objevila ve svém CHSP seznamu a netušíc nic zlého jsem se do ní pustila. Ovšem již po několika stránkách mi došlo, že tohle nebude lehké zdolat. Důvodem je absurdita děje, kdy se hlavní hrdinové chovají naprosto nesmyslně a iracionálně. Všechny postavy jsou absolutně emocionálně ploché, čtenář fakt nechápe jejich pohnutky, a proto si těžko může vytvořit k někomu vztah. Do toho se tam furt vaří a servíruje káva, čaj a koláčky (kdybychom vyškrtli tyto pasáže, kniha by byla o polovinu kratší). A thriller to teda opravdu není. To vypadá jinak. A nejvíc mě děsí, že poslední odstavec naznačuje nějaké pokračování!?! No tak to každopádně beze mě. Jedna hvězdička je...asi za snahu.

16.09.2022 1 z 5

Nezapomeň na mě Nezapomeň na mě Amy McLellan

Kniha je úplně skvělý psychothriller. Autorka si s vámi zahrává od začátku do konce. Spoustu wtf momentů. Moc jsem si to užila.

29.12.2021 5 z 5

21 kalhotek 21 kalhotek Hana Kašáková

Příběhy tří "opuštěných" žen různého věku, které řeší, co dál a jak ven z jejich současných životních problémů. Jejich životní příběhy, odehrávající se v kulisách Karlína, jsou věrohodné, akorát těch náhod na konci je nějak moc. Ale to mi zas tak nevadilo. Kniha je psána přirozeným, lehkým jazykem a moc hezky se čte. Takže za mě dobrý.

20.12.2021 4 z 5

Pořád jsem tady Pořád jsem tady McGarvey Black

(SPOILER) Na doporučení jedné booktuberky jsem si okamžitě v knihovně vyzvedla tuhle knížku a možná jsem byla moc natěšená. Nevím. Čte se to opravdu svižně, za 2 dny bylo hotovo. Ale děj mě docela dost zklamal. Bylo to předvídatelné, bez překvapivých zvratů, vyšetřování vedl senzibil a rodina. Policajti vždycky byli o koňskou délku za nimi. Příbuzní: "proč jste nevyslechli toho a toho?" policajt: "My jsme je nevyslechli? Aha, tak to pardón..." A takhle to bylo až do konce. Takže bohužel. Na víc jak 3* to nevidím.

01.09.2021 3 z 5

Jeden rok v životě včely Jeden rok v životě včely David Gerstmeier

Skvělá a výborně zpracovaná kniha o životě včel. Nadupaná fakty a zárověň moc pěkně graficky zpracovaná. Mám sto chutí začít včelařit. :-)

01.05.2021 5 z 5

Kocouře, ty se máš Kocouře, ty se máš Martina Špinková

Znám autorku jako úžasnou bytost, tak jsem byla zvědavá i na její literární tvorbu. A musím říct, že mě to dost rozsekalo. Četla jsem to dětem a uvědomovala jsem si, jak mi dělá problém o některých věcech mluvit. Jako by tím, že se o tom nebude mluvit byl svět nějaký "hezčí". Ale to je samozřejmě jen sebeklam. Je strašně důležité, aby se o tom mluvilo a aby děti věděly, že ne každý je zdravý (někdo je odkázán na vozík, někdo má protézu, někdo nevidí...), a proto je dobré si zdraví vážit a pomáhat těm, kteří takové štěstí neměli. Je důležité nezapomínat, že stáří je obtížné a přináší mnoho problémů, který si mladý člověk vůbec neuvědomuje. A tahle kniha je úžasná v tom, že tato tíživá témata podává s lehkostí a samozřejmostí, mile a s krásnými ilustracemi. Např. situaci, kdy strejda spadne z vozíku, popisuje: „Zavolali jsme silného Františka a strýce jsme společně posadili. Pak jsme mu uvařili horký čaj, který má moc rád. Dal si do něj med, jako když byl malý kluk. Když člověk spadne, musí se pak svět dát zpátky do pořádku. Med na to pomáhá.“ Zkrátka - kniha je skvělá a velmi záslužná. 10* z 5

03.02.2021 5 z 5

Věk supernovy Věk supernovy Liou Cch'-sin

Po knize jsem sáhla poté, co jsem od autora četla jeho úžasnou trilogii Problém tří těles. A musím říct, že mne to bavilo., Jedná se o postapokalyptický scifi román o světě, který řídí děti, protože dospělí „vyhynuli“. Nebylo to tak originální jako předchozí trilogie, ale pořád je to velmi zajímavá kniha plná neotřelých nápadů. Jenom bych to asi trochu zkrátila. No a ten konec mě tedy zklamal, takže 3,5*

28.01.2021 3 z 5

Anin duch Anin duch Vera Brosgol

Knihu jsem vyhrabala někde ze dna svého CHSP, aniž bych věděla do čeho jdu. Velice příjemně mne překvapila. Autorka nastiňuje problémy dospívající holky, která řeší všechny ty protivný věci spojené s tímto obdobím (vzhled, příšerné a trapné rodiče, touha zapadnout do kolektivu, první lásky a depky), vše ještě zkomplikované jejím ruským původem. Zápletka s duchem pak je takovým rozptýlením - někdy už docela strašidelným, což bylo skvělé. Moc se mi líbil i styl kresby, který mi často připomínal kresby Marjane Satrapi.

08.01.2021 4 z 5

Odvaha nebýt oblíbený Odvaha nebýt oblíbený Koga Fumitake

Kniha přibližuje čtenáři principy filosofie A. Adlera jednoduchou a srozumitelnou formou. Musím přiznat, že jsem si to fakt užívala a četla jsem hodně pomalu. Kniha se zařadila mezi několik málo děl, která chci mít ve své knihovničce, protože se k ní určitě budu vracet.

14.09.2020 5 z 5

Žít jako single Žít jako single * antologie

Jo, tahle antologie byla i něco slabší. Nejvíc mě zaujalo Žít jako single (protože je to o mojí babičce, která si na stará kolena konečně užívá), Plačidruh (i když mě To neskutečně štvalo, přesto mi uvízla v hlavě) a Poslední pár na světě .

23.08.2020 3 z 5

Velké vlakové dobrodružství - Za zvířaty světa Velké vlakové dobrodružství - Za zvířaty světa Štěpánka Sekaninová

Tahle knížka je naprosto výborná. Přečteno během velmi zábavné hodinky. Děti si procvičily postřeh, dozvěděly se různé zajímavosti o světě, kontinentech a zvířatech zde žijících. A mě to bavilo také hrozně moc.

10.06.2020 5 z 5

Magorův noční zpěv Magorův noční zpěv Ivan Martin Jirous

Básně převážně o tom, koho v jaké hospodě Magor potkal a koho by rád...pomiloval. Ze začátku to bylo na mě příliš přímočaré, ale později autor zjemnil. Anebo jsem si zvykla. Myslím, že od Jirouse existují lepší sbírky.

19.02.2020 3 z 5

Upřímně...moc mě to nebavilo, ale nejsem zrovna cílová skupina. Akorát mě bavilo zpívat Vstávej semínko holala. Ostatní posluchači byli ovšem nadšeni - proto tak vysoké hodnocení.

25.01.2020 4 z 5