Babo Babo komentáře u knih

Nenávidím a miluji Nenávidím a miluji Valja Stýblová

Krásný a tragický příběh lásky.

Černá sága Černá sága Ludmila Vaňková

Je to jediná kniha od této autorky, kterou jsem četla a moc se mi líbila. Doporučuji.

Navzdory básník zpívá Navzdory básník zpívá Jarmila Loukotková

Knížku jsem četla několikrát a moc se mi líbila.Byla to asi jediná kniha , která mě nalákala k zakoupení básní Françoise Villona .

Mrazivý chlad Mrazivý chlad Sandra Brown

Jedna z prvních knížek od Brownové , kterou jsem četla a moc se mi líbila. Nevím proč, ale příběh odehrávající se v zimě má pro mě vždycky zvláštní kouzlo.
A pokud je tam i napětí, tak to nemá chybu.

31.08.2014 5 z 5

Divoch Chase Divoch Chase Sandra Brown

Nic zvláštního,,,,

31.08.2014 3 z 5

Klaunova zpověď Klaunova zpověď Martin Zarek

Knihu jsem četla poprvé před několika lety a moc se mi líbila. Byla jiná než knihy bývají. Proto jsem se rozhodla přečíst si ji znovu, ale abych pravdu řekla už tak nadšená nejsem. Příjde mi, že si autor hraje na filozofa, ale v podstatě nic nového neobjevuje.
Řešit jestli vzhled je důležitější než charakter je asi problém s malým 'p'.
Autor se snažil být originální , ale tu originalitu povýšil nad příběh.

31.08.2014 3 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Je pro mě neuvěřitelné, že někdo může přežít takovou hrůzu . Často si teď říkám jaké štěstí jsem měla, že jsem se narodila v době, kdy se neválčilo a jen doufám, že se to nezmění. jak obrovské štěstí mám, že si v klidu můžu číst a vím, že ať napíšu cokoliv budou to jen slova . Obávám se , že toto utrpení je nesdělitelné Člověk soucitně pokývá hlavou , možná chvíli vede debatu o nesmyslnosti vraždění , týrání a válčení a potom si jde po svém.
Možná je to určitá sebeobrana , vždyť těch hrůz všude ve světě je tolik.
Určitě doporučuji přečíst a nezapomínat .

19.08.2014 5 z 5

Zapomenuté vzpomínky Zapomenuté vzpomínky Diane Chamberlain

Je to první kniha od D.Chamberlainové,kterou jsem na doporučení kamarádky četla.Možná proto , že jsem měla příliš velká očekávání , byla jsem trošku zklamaná. Nejsem psychiatr , ani psycholog, abych doázala posoudit do jaké míry je celý příběh možný, ale tak časté slzy v očích hlavních hrdinů mi přece jen nepřesvědčily . Žena , která celý svůj dospělý život žije s člověkem upoutaným na vozíku , jak neustále opakuje, že ho miluje a přesto hledá pomoc a pochopení u naprosto cizího člověka , to mě nepřesvědčilo .
Myslím,že ženy jsou mnohem silnější , než se některé spisovatelky snaží své čtenáře přesvědčit. Proto je asi zase čtou (většinou)
zase ženy.:-)
Ode mě jsou to tři hvězdičky a uvidíme příště.

17.08.2014 3 z 5

Bídné roky Bídné roky Knut Faldbakken

Docela děsivá představa budoucnosti.Četla jsem před mnoha lety,takže už bych nedokázala odvyprávět příběh jako celek,ale takový zvláštní pocit ve mně zůstal .Jako byc těch pár lidiček žilo na pusté planetě,přesto,že opak byl pravdou .
Takže nejlepší bude, když si knihu přečtu znovu,určitě stojí za to.

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Úžasná knížka, po dlouhé době jsem vynechala knihovnu a zašla přímo do knihkupectví a koupila si všechny tři díly.
Je pravda, že nakonec se mi nejvíc líbil právě první díl,ale nelituju.
Kupodivu jsem zkousla i Lazarevo , mohlo to být horší a sem to tak nějak zapadalo,vždyť nevěděli jak dlouho jim a hlavně Alexandrovi bude přát štěstí a budou se mu vyhýbat kulky,,,,,,
Klobouk dolů před Taťánou , která v sobě nacházela tolik síly a odvahy,ať už při hledání bratra nebo při útěku z Ruska .
Takže samozřejmě 5 hvězdiček.

Saigon Saigon Anthony Grey

Stejně jako Peking,skvělý román z pro nás exotické země.

Peking Peking Anthony Grey

Hodně dobrá knížka, zase jsem se dozvěděla něco nového.Vřele dopručuji.

Kámen a bolest Kámen a bolest Karel Schulz

Četla jsem ji už hodně dávno,ale vzpomínám si jak mě nadchla.Půjčila jsem si ji od kamarádky na chmelové brigádě,prý ji nebaví.
Já jsem byla nadšená a dodnes je to pro mě báseň v próze.Úžasné metafory ,jaké jsem snad v jiné próze nenašla.
Budu si ji muset znovu přečíst.

Zahrada kostí Zahrada kostí Tess Gerritsen

Dobrá knížka,prolínající se minulost se současností.Doporučuji.

Chirurg Chirurg Tess Gerritsen

Po dlouhé době jsem četla detektivku.Líbila se mi,pokud se dá říct, že se může něco takovýho líbit.
Hned následoval Učedník.

Klan velkého medvěda 1 Klan velkého medvěda 1 Jean Marie Auel

Byl to dobrý nápad , vrátit se tak hluboko do minulosti , pokusit se vžít do té doby a napsat tak skvělý příběh.Snažila jsem se přesvědčit kamarádku, aby se dala do čtení, že i když se to odehrává v "pravěku",tak je ten příběh v mnoha ohledech hodně současný. Vyloučenost kvůli jinakosti , žárlivost, nenávist, ale i schopnost učit se nové věci.I když občas jsem měla pocit, že za veškerý pokrok vlastně vděčíme Ajle.:-))))
Určitě doporučuji , je to skvělý čtení.

Město slávy Město slávy Beverly Swerling

Nikdy jsem nečetla knihu, z které jsem měla tak zvláštní pocit roztříštěnosti .Stále jsem čekala jak se příběh vyvine a zřejmě kdybych neměla koupené další díly,ani bych knihu nedočetla,Příliš mnoho "hlavních "postav" ,příliš mnoho dějových linek a všechny by byly určitě zajímavé kdyby byly dotažené .
Naštěstí oba následující romány se vrátily k normálu .

13.08.2014 3 z 5