Bablu Bablu komentáře u knih

Nestydaté plavky Nestydaté plavky C. D. Payne

Mám ráda příběhy z padesátých let a tahle byla opravdu zábavná, ideální čtení k vodě :-)

05.04.2017 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Skvělá knížka, moc mě bavila a těším se na seriál, co podle ní natočili. Jen mi přišlo, že je od půlky knihy jasné, jak to skončí a to mám (co se týká detektivních zápletek) opravdu dlouhé vedení :-) Každopádně jsem se stala po této knize fanynkou a jdu si hned vybrat další.

05.04.2017 5 z 5

Dům v Bretani Dům v Bretani Marta Davouze

Knihu poslouchám jako audio od Daniely Kolářové a za to má o hvězdičku víc. Jinak mě to moc nenadchlo, první půlka je ještě fajn, tam je obdivuhodná odvaha začít v cizí zemi nový život a některé historky jsou docela zábavné. Druhá polovina už mi moc nesedla, na můj vkus to zavánělo snobismem, moc mě nebavilo poslouchat jaké obrazy mají doma, jaké knihy četli, s kým se znají a kdo píše na rozdíl od ní špatné knihy. Určitě je to kniha pro někoho staršího, řekla bych tak padesát plus.

05.04.2017 2 z 5

Jsem máma Jsem máma Kristína Farkašová Tormová

Na to, že jsem na mateřské s dvěma malými dětmi mě to zase tak nenadchlo. Občas jsem se zasmála, to určitě. Ale někdy jsem zase moc nepochopila pointu. Na blog to je určitě fajn, ale na knihu bych tomu dala větší pospolitost. Líbil se mi ale její nadhled a ironie a velká láska k dětem.

05.04.2017 3 z 5

Noční vlak do Lisabonu Noční vlak do Lisabonu Pascal Mercier (p)

Vůbec jsem se nemohla začíst, přišlo mi to dost nudné a zdlouhavé. A když to v půlce knihy dávali v televizi, tak jsem se na to radši podívala a nedočetla to.

Babičky: Na útěku Babičky: Na útěku Minna Lindgren

Jako brilantní variace na slečnu Marplovou mi to opravdu nepřišlo. Spíš trochu nudná knížka s obsáhlými popisy ulic a tramvajových stanic, které neznám. Číst se to dalo, ale zase tak moc mě to nebavilo.

Není přání jako přání Není přání jako přání Alexandra Potter

Knížka na letní dovolenou, variace na Bridget Jones, nic moc originálního ale číst se to dá.

05.09.2016 2 z 5

Veršované rozcvičky pro kluky a holčičky Veršované rozcvičky pro kluky a holčičky Romana Suchá

Naše oblíbená série knížek, super ilustrace i říkanky. Dceru baví už přes dva roky, většinu umí zpaměti.

15.08.2016 5 z 5

Dovádivé básničky pro kluky a holčičky Dovádivé básničky pro kluky a holčičky Romana Suchá

Divadélko se zvířátky v ZOO Divadélko se zvířátky v ZOO Romana Suchá

Naše tříletá dcera je z knížky nadšená, čteme pořád dokola, krásné obrázky i příběhy.

Koho miluješ Koho miluješ Jennifer Weiner

Moc hezký romantický příběh, nic jsem od knížky nečekala a velmi příjemně překvapila.

15.08.2016 4 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Moje oblíbená knížka z dětství, četla jsem jí mnohokrát a milovala i ty ilustrace. Nedávno jsme jí četly s dcerou a bylo to jako by mi bylo zase osm.

08.03.2016

Pohádky k neuvěření Pohádky k neuvěření Terry Jones

Asi jsem čekala víc, ale většina pohádek mě nezaujala nebo se mi vyloženě nelíbila.

08.03.2016 1 z 5

Rozpustilá ozvěna Rozpustilá ozvěna Ivona Březinová

Na knížce jsou asi nejhezčí ilustrace, jinak byla celkem průměrná, ale na čtení pro dceru před spaním dobrá.

08.03.2016 3 z 5

Husa Líza Husa Líza Petr Horáček

Výborná knížka, velmi jednoduchá s krásnými ilustracemi, jedna z dcery oblíbených.

Nový domek pro myšku Nový domek pro myšku Petr Horáček

Stejně jako u Papuchalka, oblíbená knižní serie naší dcery, do které ještě patří Husa Líza.

Papuchalk Petr Papuchalk Petr Petr Horáček

Výborná knížka pro nejmenší, krásné ilustrace, dcera ji miluje. Z celé serie je asi nejoblíbenější.

08.03.2016 5 z 5

Temný cypřiš Temný cypřiš Agatha Christie

Pro mě jedna z nejčtivějších knížek od Agathy, líbila se mi.

08.03.2016 4 z 5

Sebranka Sebranka Torey L. Hayden (p)

Skvělá, čtivá a poučná knížka.

08.03.2016 5 z 5

Sestrám by se milenci krást neměli Sestrám by se milenci krást neměli Sophie Ranald

Slušná oddechovka, nic náročného, ale číst se dá.

03.01.2016 3 z 5