babiočka babiočka komentáře u knih

Skandál Skandál Sandra Brown

Poměrně smutný příběh o tom, kam až může zajít lidská žárlivost, pokrytectví a egoismus. Emočně náročná, ale mimořádně pozoruhodná kniha.

29.07.2019 5 z 5

Ztracený dopis Ztracený dopis Jillian Cantor

Vynikající čtení, bezvadné střídání i propojení minulosti se současností.
Příběh, od kterého se nedalo odtrhnout dokud jsem se nedostala k poslední větě.

26.07.2019 5 z 5

Soukromé životy Soukromé životy Tasmina Perry

První, co mě při čtení napadlo, že je vlastně fajn, že nejsem ani slavná a ani bohatá. On i ten "soukromý" život těchto lidí je jistý druh exhibicionismu a ve skutečnosti moc soukromý není.
Jinak v podstatě solidní odpočinková nebo dovolenková četba. Vzhledem k objemu stránek by se také dalo dobře použít jako "uspávanka" ;-)

24.07.2019 3 z 5

Bludiště Bludiště Catherine Coulter

Docela podivný překlad a ani děj za moc nestojí.
Pro čtenáře, který je "namlsaný" libozvučnou i akční češtinou paní Váňové nebo paní Holcové, je tato knížka taková nějaká jalová.

19.07.2019 1 z 5

Sestřičky v nesnázích Sestřičky v nesnázích Donna Douglas

Na základě zdejších nadšených komentářů jsem od knihy čekala víc, než jen lepší červenou knihovnu.
Vyprávění mi sice trochu připomnělo moje dávná studentská léta, ale forma podání mě jaksi neupoutala. A v tom množství jmen jsem se místy i dost těžko orientovala.

15.07.2019 2 z 5

Láska v moll Láska v moll Milena Holcová

Pravdivý, mírně depresivní příběh o lidském životě. Znamenitý vypravěčský styl autorky zaručuje nevšední čtenářský zážitek.

06.07.2019 5 z 5

Knockout Knockout Catherine Coulter

Hmmm... Za mě docela zklamání. Fantazmagorie podobná knihám S.Giacobini není zrovna můj "šálek kávy".

04.07.2019 1 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Celkem pohodové odpočinkové čtení s malým virtuálním výletem po Kodani.
Kniha je sice o Angličanech, ale v českém překladu mi vadilo množství anglicismů, kterým jsem, bohužel, neporozuměla (angličtinu neovládám).
Ale to je teď holt u nás v "módě" - zejména v pracovních oblastech.

27.06.2019 1 z 5

Přezrálé broskve Přezrálé broskve Milena Holcová

Příběh dvou povahově velmi rozdílných stárnoucích žen. Autorka úžasně popisuje radosti i strasti jejich životů i to, jak je důležité se nad sebou občas zamyslet a podívat se na své chování také očima druhých.

24.06.2019 4 z 5

Za jasné noci Za jasné noci Elizabeth Haran

Trocha historie, trocha smutku, trocha humoru a romantika = příjemné odpočinkové čtení.

12.06.2019 5 z 5

Krize Krize Ken McClure (p)

Opět skvělé vzrušující čtení s nadčasovým motivem od mého oblíbeného autora.

06.06.2019 5 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Knížka se dala číst, je však opravdu vhodná pro dospívající mládež nebo pro příznivkyně Harlekýnek. Hlavní hrdinka roní neustále potoky slz, Ridge je i při svém handicapu až neskutečně dokonalý... A já jsem už na takové citové výlevy přiliš stará.

04.06.2019 2 z 5

Vánoční plavba Vánoční plavba Mary Higgins Clark

Mnooo... Mému 10letému vnukovi by se to možná líbilo.
Mně to spíš připadalo, jako by byl popisován výlet klientů docenta Chocholouška. Škoda času stráveného nad touto "detektivkou".

01.06.2019 1 z 5

Dcera strážce majáku Dcera strážce majáku Ann Rosman

Místy zmatečné pro divné střídání přítomnosti a minulosti, příběh je velmi rozvleklý, někde i s docela kuriózním překladem - "V přízemí jejich domu LEŽELA pekárna", "...diskutovaly NA předsíni...".
Tato kniha mě celkově příliš neupoutala.

21.05.2019 2 z 5

Beznadějný případ? Beznadějný případ? Corban Addison

Kniha se četla dobře, ale celkový dojem mi zkazilo množství zbytečně uváděných podrobností (např. vyjmenovávání každé ulice či silnice) a politické pozadí.
Předchozí knížka KROKY KE SLUNCI mě zaujala víc.

18.05.2019 3 z 5

Sítě z pavučin Sítě z pavučin Táňa Keleová-Vasilková

Další příběh mojí oblíbené autorky, který je velmi reálný.
Ne zrovna šťastné dětství klíčové postavy se zde promítá do celého jejího následujícího života. Blanka se však snaží nepříjemné prožitky i svá selhání a lži zatajit, čímž se zamotává do ještě větších problémů. Nakonec ale přece jen dospěje a hérečkou je už pouze na divadelních prknech.
Pěkná čtivá kniha.

13.05.2019 5 z 5

Riskantní rozhovor Riskantní rozhovor Milena Holcová

Vynikající a velmi reálný popis mezigeneračních vztahů, různých náhledů na mateřství i odhalení nepříjemností stárnutí. Tato knížka se mi líbila dokonce víc, než Babky na divoko.

27.04.2019 5 z 5

Tisíc bělošek Tisíc bělošek Jim Fergus

Mně se příběh, přestože jde o fikci, moc líbil. Je to spíš smutné vyprávění, které se týká historie, osvěžené trochou romantiky a humorného nadhledu.
Jinak ale skvělá kniha k přečtení i k zamyšlení.

16.03.2019 5 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Nemohu přijít na to, proč mě tahle knížka nezaujala a docela otrávila. Opakovaně jsem se snažila začíst, ale marnost nad marnost, ani ne v půlce jsem to vzdala.

24.02.2019

Pod závojem noci Pod závojem noci Connie Brockway

Podle anotace jsem očekávala vzrušující historický román. Námět je zajímavý, ale jeho zpracování je nudné a jednotvárné. Knize ubírá na čtivosti i spousta chyb v textu.

05.02.2019 1 z 5