babicka_amalka babicka_amalka komentáře u knih

Hlasy kostí Hlasy kostí Johan Theorin

dobré to bylo, stejně jako předchozí díly;

09.11.2022 4 z 5

Mrazivé tání Mrazivé tání Dana Stabenow

po té předchozí - nemastné, neslané, aktivistické - jsem měla trochu obavy;
ale tentokrát se povedlo, bylo to "divoké", četlo se dobře, líbilo se mi to;

04.11.2022 4 z 5

O sněhu dávných let O sněhu dávných let Alois Brandstetter

rozsahem útlá knížka, ale moc pěkné čtení

30.10.2022 4 z 5

Ztráty a nálezy Ztráty a nálezy James R. Hannibal

no, pro děti možná dobré;
mám moc ráda dětské dobrodružné, ale s fantasy se nějak pořád ne a ne potkat na jedné vlně ;-)

30.10.2022 2 z 5

Hlubina Hlubina Ally Condie

celkem dobré, ale rozhodně ne pro nejmladší čtenáře :-)

26.10.2022 4 z 5

Anglická kuchyně slečny Elizy Anglická kuchyně slečny Elizy Annabel Abbs

příjemné čtení + neméně zajímavé historické pozadí a osoba hlavní "postavy";
jen by tu knížku měl číst člověk s plným žaludkem, jinak má reflexy jako Pavlovův pes :-D

21.10.2022 4 z 5

In nomine mortis In nomine mortis Cay Rademacher

Tajemství esejců i Záhada údolí králů se mi líbily. Ovšem tohle bylo spíš utrpení a několikrát jsem během čtení byla v pokušení zahodit knihu někam do kouta: neskutečně rozvleklé (přitom téma zajímavé a slibovalo hodně), k tomu ten náhlý konec (jakoby toho psaní měl dost už i sám autor :-DD).
Škoda, hodně jsem se těšila, protože tenhle typ knížek mám ráda. No, holt se ne vždy povede.

19.10.2022 3 z 5

Nekonečné dny Nekonečné dny Claire Fuller

náměr dobrý, zpracování horší, konec - raději bez komentáře

13.10.2022 3 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

opět výborné;
kdy že už vyjde další? :-DD

11.10.2022 5 z 5

Poslední vlak do Londýna Poslední vlak do Londýna Matthew J. Costello

příjemná jednohubka na odpoledne nebo na večer :-)
teď jsem se dočetla, že takových jednohubek je v sérii vydáno už 43.... tak doufám, že naši nakladatelé budou ve vydávání tentokrát pokračovat :-)
ale zároveň se obávám, že při "rychlosti" vydávání těch knížek u nás se konce série nedožiju .... a to nepočítám, že jistě přibydou další nové :-(

09.10.2022 4 z 5

Vražda na hřišti Vražda na hřišti Catherine Shepherd

série má poněkud nevyváženou kvalitu - pro mě slabší díl, jehož děj se neuvěřitelně táhnul a dlouhou dobu se nikam neposouval;

07.10.2022 3 z 5

Vrahova modlitba Vrahova modlitba Ariana Franklin (p)

škoda, že nebyl přeložen a vydán poslední díl - Death and the Maiden....
ale to už, zdá se, se stalo "dobrým" zvykem zdejších nakladatelství - vydat část dílů série a pak zbytek už ne; poněkud tuto "politiku" nechápu a jistě nejsem sama;

04.10.2022 5 z 5

Mrtví nikdy nespí Mrtví nikdy nespí Veronica Stallwood

tak jsem dočetla poslední u nás přeložený a vydaný díl série;
bohužel, jak je ve zdejších krajích nepříjemným zvykem, další 4 díly (poslední vyšel v originále v r. 2011) opět nebyly přeloženy a vydány - takže další nedokončená série :-(
nezbývá tedy, než číst v originále;
ale upřímně řečeno, tuhle "editorskou politiku" opravdu nechápu a hodně mě štve;

12.09.2022 4 z 5

Světnice, kde otec soudil Světnice, kde otec soudil Isaac Bashevis Singer

můj oblíbený autor i oblíbené téma, jsem navýsost spokojena :-)

25.08.2022 5 z 5

Ničemnost Ničemnost Ann Granger

opět nezklamalo: je to takové poklidné, člověk se při četbě snadno přenese do "starého Londýna";
v originále už vyšlo 8 knih s Lizzie, tak se těším na další - snad vydávání série neskončí, jak bývá ve zdejších krajích často zvykem ;-)

25.08.2022 4 z 5

Třicátý pátý a další roky Třicátý pátý a další roky Anatolij Naumovič Rybakov

přečetla jsem si stejně jako Děti Arbatu znovu po letech a působila na mě stejně silně, jako před 30 lety; také výborná kniha!

10.08.2022 5 z 5

Děti Arbatu Děti Arbatu Anatolij Naumovič Rybakov

přečetla jsem si znovu po letech a působila na mě stejně silně, jako před 30 lety; výborná kniha!

10.08.2022 5 z 5

Podivná vražda na knížecím dvorci Podivná vražda na knížecím dvorci Jiří Bílek

vypadalo to slibně; ale: námět dobrý, historická fakta zajímavá, zpracování bídné... pan Bílek by udělal lépe, kdyby se držel literatury faktu a nemotal se do beletrie; literární úroveň spisku je vskutku bídná ;-)
po druhém díle rozhodně jen tak nesáhnu;

03.08.2022 2 z 5

Hrozba ve vlaku na horu čarodějnic Hrozba ve vlaku na horu čarodějnic M. G. Leonard (p)

opět nezklamalo - děti ani mě jako dospělého :-)
všechny jejich knížky stojí za to: příběhy i ilustrace

26.07.2022 5 z 5

Než padne tma Než padne tma Emma Haughton

nerada nechávám knihy nedočtené, ale u téhle mě to stálo opravdu velké úsilí ji neodložit;

22.07.2022 2 z 5