babicka_amalka babicka_amalka komentáře u knih

Únos ve vlaku Kalifornská kometa Únos ve vlaku Kalifornská kometa Maya Gabrielle Leonard

minimálně stejně dobré jako první díl; těším se na další pokračování;

20.03.2022 5 z 5

Krádež ve vlaku Skotský sokol Krádež ve vlaku Skotský sokol M. G. Leonard (p)

přestože je to knížka pro děti, i já dospělák jsem ji parádně užila; a jsem přesvědčená, že stejně bych si ji užila i jako dítě, kdyby v té době existovala;
a přiznám se, že už se těším na další díly :-)

19.03.2022 5 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

a četli, a četli, a četli.... nemohla jsem se utrhnout a četla až do čtyř do rána - a to se mi už poměrně dlouho nestalo :-)
no, a teď má překladatel a vydavatel hodně co dělat, protože příběhů s Josie vyšlo už 14.... takže mají pěkný skluz ;-)

18.03.2022 5 z 5

Celá pravda Celá pravda Cara Hunter

tentokrát zklamání - začátek se táhl, pak překotný konec - ale takový nedotažený: několik linek zůstalo bez ukončení (Fawley, Somerová, King, Fisherová i její syn...); trošku autorce došel předčasně dech ;-)

16.03.2022 3 z 5

Mezi ďáblem a mořem Mezi ďáblem a mořem Maria Adolfsson

prvních cca 100 stránek bylo dost utrpení - hodně jsem se musela přesvědčovat k dalšímu čtení; pak už to šlo, přesto to pro mě byl nejslabší díl trilogie; škoda;

11.03.2022 3 z 5

Vraždy na ostrově Vraždy na ostrově Gretelise Holm

vůbec jsem se nedokázala začíst, neoslovilo mě to

27.02.2022 2 z 5

Nezaplatitelný Nezaplatitelný Zygmunt Miłoszewski

co říct: cca 390 stránek docela šlo, posledních 40 byla taková směs fantasmagorie a konspiračních teorií, že to celou knížku naprosto zabilo.... škoda;

25.02.2022 3 z 5

Pod toskánským sluncem Pod toskánským sluncem Frances Mayes

nebylo to špatné, ale... je to jen jedna z mnoha navzájem zaměnitelných knih, v nichž se autor-cizinec "zakoupí" v jiné zemi (nejlépe ve Francii, zde v italském Toskánsku) a pak v knize vrší hromadu více či méně "zábavných" příhod, plynoucích z odlišné mentality domácích a přistěhovalců...

20.02.2022 3 z 5

Tajemství Tajemství Kathryn Hughes

takový průměr, žádné "páni...." se opravdu nekonalo;

16.02.2022 3 z 5

Slzy katovy schovanky Slzy katovy schovanky Sabine Martin (p)

tak - teď jen už aby rychle přeložili a vydali další díl - v originále vyšlo v r. 2020 pod názvem Das Schicksal der Henkerin a dle anotace to vypadá opět zajímavě :-)
a jen poznámka - oproti prvnímu dílu českému vydání velmi prospěla změna překladatele (tedy až na příšerný obrat "mějte náš dík"... ;-) )

12.02.2022 4 z 5

Katova schovanka Katova schovanka Sabine Martin (p)

ubírám hvězdy zejména pro mizerný "výkon" vydavatele: tolik elementárních pravopisných chyb (ve stylu "nenechal se odbít" a jiné perly), překlepů a nesmyslů aby jeden pohledal - tu knihu snad korektor nikdy neviděl, natož aby opravil;
také mi příliš nevyhovoval často až brutálně realistický popis mučících technik - vím, že to byla skutečnost, ale takhle dopodrobna je snad opravdu nemusím znát ;-)

10.02.2022 3 z 5

Navždy Provence! Navždy Provence! Peter Mayle

první díl prima, tohle je jen slabý nastavovaný odvar; hodně mě to zklamalo;

02.02.2022 3 z 5

Malý Američan Malý Američan Andrew Taylor

zatím se mi líbily všechny jeho u nás vyšlé knihy;

27.01.2022 4 z 5

Godwulfský rukopis Godwulfský rukopis Robert B. Parker

tak to byl pokus o nostalgický návrat do mladých let - a velké šlápnutí vedle; nějak jsem za ta léta už zapomněla, jak hodně vlastně nemám Parkera a jeho Spencera ráda; no nic, příště si podobné návraty rozmyslím :-)

21.01.2022 3 z 5

Psaní na stroji všemi deseti Psaní na stroji všemi deseti Václav Freml

mockrát jsem s ní začínala - ale nebylo to nic platné: dodnes píšu "všemi sedmi" ;-)
asi proto, že v té době už jsem částečně psát uměla a tohle mě nějak "zdržovalo" a staré zlozvyky neodnaučilo - ale je to dobrá kniha;

21.01.2022 5 z 5

Krása nesmírná Krása nesmírná Irina Karnauchovová (p)

nesnášela jsem ji už jako dítě - a s věkem se na tom nic nezměnilo;

14.01.2022 2 z 5

Václav Vavřinec Reiner - Dílo, život a doba malíře českého baroka Václav Vavřinec Reiner - Dílo, život a doba malíře českého baroka Pavel Preiss

úžasná kniha o úžasném umělci - doporučuji!

14.01.2022 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

takové nepřesvědčivé, dočítala jsem více méně z povinnosti;

13.01.2022 2 z 5

Konec jedné ságy Konec jedné ságy Péter Nádas

na útlou knížku jsem narazila náhodou - a jsem ráda; nečetla se úplně lehce (v podstatě jedna jediná věta od začátku do konce, bez jakéhokoli dělení na odstavce), ale stálo to za to;

04.01.2022 4 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

nijak nenadchlo - zřejmě nejsem autorčina cílová skupina (stejně se mi nelíbila tolik vychvalovaná Dívka ve vlaku); po další knížce autorky zřejmě už nesáhnu;

10.12.2021 2 z 5