Mezi ďáblem a mořem

Mezi ďáblem a mořem https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475789/bmid_mezi-dablem-xOr-475789.jpg 4 37 8

Doggerland série

< 3. díl

Světově proslavená zpěvačka Luna se po desetileté kariérní pauze vrací na rodný Doggerland, aby tam natočila nové album, a odstartovala tak svůj comeback. Její krása i talent jsou bez debat a na závěrečném večírku v nahrávacím studiu jí všichni leží u nohou. Tedy až na jednu poněkud navrčenou detektivní inspektorku, která si najednou připadá strašně stará a unavená. Na druhý den ráno má Luna dorazit do studia kvůli posledním úpravám nahrávky, ale neobjeví se a v domě, kde bydlela, na ostrově Frísel, se následně najdou známky zápasu. Mezitím dojde k brutálnímu napadení jiné ženy – mohou spolu tyto dvě události souviset? Inspektorka Karen Eikenová Hornbyová se poněkud neochotně ujímá vyšetřování, v němž je zmizení slavné zpěvačky prioritou. Venku je krásné jaro, ale Karen musí čelit obtížným novinářům a činit zásadní rozhodnutí, která mohou někoho stát život. Pro všechny milovníky detektivek, kteří hledají něco opravdu originálního.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Argo

Mellan djävulen och havet , 2020

malen
23.01.2024 5 z 5

Já doufám, že bude i další díl, protože mně se tahle série celkově moc líbila.

Zuzulinka
09.10.2022 2 z 5

Těch prvních 100 stránek bylo dost utrpení a hodně jsem se musela přesvědčovat až nutit k dalšímu čtení; nešlo to.. vzdala jsem knihu.. možná škoda..

kolacky
23.08.2022 5 z 5

Opět skvělé čtení! A díky Boby17 - bála jsem se, aby z Doggerlandu nebyla jenom trilogie. Těším se na další díly!!!

221B
21.08.2022 2 z 5

Tradiční severská detektivka s vyčerpanými vyšetřovateli a nezbytným sexuálním zneužíváním překvapí svým překladem. Takové názvy jako Rabénkov, Smolivec, Ludkovice snad skončily v překladech 30. let, spolu s Jiříkem Zbrojným a Karlíkem Parkerem?
O zvláštní řeči kamarádky Marike radši pomlčím.

Avila
17.08.2022 5 z 5

Za mě stejně skvělé čtení jako předešlé díly.... ne li ještě lepší....
Tato série vypadá nenápadně ale příběhy jsou velmi dobře napsané a promyšlené. A občas svéráznou Karen si prostě musíte oblíbit :)

alzbeta4340
30.06.2022 4 z 5

Nenápadně napínavá detektivka, ve které se v osobě vyšetřující policistky potkávají dva různé případy - sériová napadení žen a zmizení pěvecké hvězdy. Vysvětlení bylo dobře vymyšlené, do děje dobře zapadající. Také se hodně posune soukromí inspektorky Karen Hornbyové.

babicka_amalka
11.03.2022 3 z 5

prvních cca 100 stránek bylo dost utrpení - hodně jsem se musela přesvědčovat k dalšímu čtení; pak už to šlo, přesto to pro mě byl nejslabší díl trilogie; škoda;

Boby17
09.03.2022 5 z 5

Tak třetí díl doggerlandské série vůbec nezklamal. Karen neřeší jen dva složité případy, ale i vážné osobní dilema. Všechno se odehrává současně v krátkém časovém úseku, únava všech je nezměrná a brutální útočník nedaleko. Víc neprozradím, abych nikomu nezkazil perfektní čtenářský zážitek. Nic jiného, než pět hvězd, dát nemohu.
P.S. V originále vyšel již čtvrtý díl série a páté pokračování se chystá na letošní podzim (viz časopis Knihkupec, březen 2022, str. 35).
P.S.II: Série Doggerland má nyní v únoru 2024 již sedm dílů - viz https://www.goodreads.com/series/254602-doggerland . Tak sakriš, kde to u nás vázne?

Maria Adolfsson
švédská, 1958
2019  76%Velká chyba
2020  85%Přichází bouře
2022  85%Mezi ďáblem a mořem

Kniha Mezi ďáblem a mořem je v