Hrozba ve vlaku na horu čarodějnic

Hrozba ve vlaku na horu čarodějnic https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491687/bmid_hrozba-ve-vlaku-na-horu-carodejnic-tj8-491687.jpg 5 9 4

Hal a strýc Nat vyrážejí vstříc svému čtvrtému dobrodružství. Jsou velikonoční prázdniny a strýc Nat dostane nečekaný dopis od svého starého přítele, barona Esenbacha, který ho žádá, aby vyšetřil podivnou smrt příslušníka starého šlechtického rodu, k níž došlo v hluboké a temné soutěsce nedaleko rodinného sídla na úpatí hory, kde se podle pověsti od nepaměti slétaly čarodějnice. Rod je po více než století stíhán nebezpečnou kletbou a je možné, že jejímu prokletí padne již brzy za oběť další jeho člen. Z hradu vyjíždí pohřební vlak vstříc smutečnímu obřadu, který proběhne v cíli cesty – na hoře čarodějnic. Zbývá projet soutěskou, v níž hrabě Alexander nalezl svou smrt. Hal na kletby nevěří, ale ve vzduchu se vznáší podivné napětí, které všechny kolem naplňuje nevysvětlitelným strachem Přijde mu Hal na kloub, nebo kletba zvítězí i nad ním?... celý text

Literatura světová Horory Pro děti a mládež
Vydáno: , Drobek

Danger at Dead Man's Pass , 2021

V.Lenka
15.02.2024 4 z 5

(SPOILER) Se synem jsme četli i předchozi díly, ale tenhle byl už jakýsi moc překombinovany. Jakmile se něco začne komplikovat špionáží, tak jsem ztracená. Pro starší děti OK, mladším s dovysvětlením.

Staráknížka
28.03.2023

Určeno sice pro děti, ale bavila jsem se dobře, mám všechny díly a doufám, že se budou líbit i vnučce až trochu povyroste. Hezké kresby a zajímavosti o železnici.

babicka_amalka
26.07.2022 5 z 5

opět nezklamalo - děti ani mě jako dospělého :-)
všechny jejich knížky stojí za to: příběhy i ilustrace

sadlo
19.07.2022

Tak jsem přečetla tři předcházející díly, také jsem je koupila pro mé děti. Tento díl stojí za přečtení i za zakoupení.

vlaky železnice parta dětí dětská dobrodružství detektivky pro děti

Autoři knihy

Sam Sedgman
britská
M. G. Leonard (p)
britská, 1974

Kniha Hrozba ve vlaku na horu čarodějnic je v