babicka_amalka babicka_amalka komentáře u knih

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

a četli, a četli, a četli.... nemohla jsem se utrhnout a četla až do čtyř do rána - a to se mi už poměrně dlouho nestalo :-)
no, a teď má překladatel a vydavatel hodně co dělat, protože příběhů s Josie vyšlo už 14.... takže mají pěkný skluz ;-)

18.03.2022 5 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

ať si dneska kdo chce tu knížku shazuje a kritizuje kvůli "ideologickému pojetí", vyčítá jí družstevní život a kde co, ta knížka prostě pro děti půvab měla; nejen laskavým příběhem, ale i ilustracemi; a i já ji měla moc ráda, byť to byla povinná četba;

16.02.2017 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

knížka, která se dá číst stále dokola; a i když už ji znáte téměř nazpaměť, vždycky si najdete něco nového;

18.02.2017 5 z 5

Hrobník a dívka Hrobník a dívka Oliver Pötzsch

užila jsem si četbu nadmíru, stejně jako u prvního dílu (a ostatně i u všech dalších autorových knih);
právě teď (31. srpna 2023) vychází v originále už třetí pokračování téhle zajímavé série: Der Totengräber und der Mord in der Krypta (Hrobník a vražda v kryptě); takže se moc těším a doufám, že ani my nebudeme moc dlouho čekat na překlad a vydání :-)

23.08.2023 5 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

tak dočteno - ale přiznám se, že tenhle díl mi připadal o dost slabší, než díly předchozí;
první třetinou jsem se doslova musela prokousávat a váhala jsem, jestli se trápit dál - byla strašně rozvleklá, vše se pořád dokola opakovalo; a vlastně spád to dostalo teprve ve třetině poslední;
takže ano, dobré, ale s výhradou;

28.02.2023 3 z 5

Hloubka nenávisti Hloubka nenávisti Sharon J. Bolton

napsáno brilantně, jako předchozí díly;
jen to téma bylo až příliš realistické - a při představě, jak se lidé nechávají tak snadno manipulovat nejen sociálními sítěmi, běhá člověku mráz po zádech;

27.02.2023 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

zdlouhavé, nudné, po nadšených recenzích velké zklamání

20.09.2019 2 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

všude velkolepé recenze - na další z okamžitě zapomenutelných knih (snad ještě dřív, než dočteno) současné české autorky, připomínající spíš než kvalitní příběh nepříliš povedené školní slohové cvičení;

08.01.2019 2 z 5

Ďábel v zrcadle Ďábel v zrcadle Juraj Červenák

obsahově velmi zajímavé - o těch až tolik vyhrocených sporech mezi katolíky a protestanty v Rakousku jsem nic nevěděla, takže navíc k příběhu i dobrá lekce z historie;

21.12.2023 4 z 5

Doručovatelky Doručovatelky Alex Smith (p)

četlo se skutečně jedním dechem; osvěžujícím momentem byly tři Kettovy malé dcerky, jejichž začlenění do příběhu přineslo nejen pár humorných chvilek a Ketta značně zlidštily, ale hlavně se tak jinak celkem běžná detektivka odlišila od mnoha dalších podobných;

05.07.2023 5 z 5

Adresát neznámý Adresát neznámý Kathrine Kressmann Taylor

autorka je opravdu mistrem zkratky - v tak útlém dílku dokázala soustředit tolik silných myšlenek a dovést k dokonalosti vývoj děje - od prosby k příteli přes "přítelovu" neblahou myšlenkovou a charakterovou proměnu až k rafinované pomstě; k téhle knížečce se vracet určitě budu! doporučuji

01.01.2021 5 z 5

Lovkyně Lovkyně Kate Quinn

přestože to byla taková "kláda" - přes 500 stran, přečteno téměř na jeden zátah; četlo se velmi dobře, člověk se nemohl odtrhnout;

24.10.2020 4 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

opět výborné;
kdy že už vyjde další? :-DD

11.10.2022 5 z 5

tak nevím - spousta opěvování a doporučujících komentářů - mně to tedy nebavilo vůbec a problém byl vůbec dočíst;
po dalších knihách autora určitě nesáhnu;

21.06.2022 2 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

pro mě osobně zajímavé, protože ostrov znám a moc se mi na něm líbilo; příběh sice není úplně extratřída, ale je to slušné oddechové čtení;

26.01.2017 5 z 5

5 mrtvých starých dam 5 mrtvých starých dam Hans Gruhl

docela svižné - kdysi jsem poslouchala jako rozhlasovou hru, teď jsem si ji i přečetla; obojí byl příjemný zážitek;

01.01.2021 4 z 5

Dva roky prázdnin Dva roky prázdnin Jules Verne

moje nejoblíbenější verneovka; zřejmě i proto, že jako každé dítě jsem toužila mít taky dva roky - a nejen dva měsíce - prázdnin ;-)

12.02.2017 5 z 5

Lepší člověk Lepší člověk Louise Penny

to zase byla jízda! skvělé jako obvykle;
a anotace na další tři, které zatím u nás nejsou, jsou víc než zajímavé a lákající :-)

16.02.2023 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

skvěle napsané!
jen kdybychom se brzy dočkali i dalších (zatím) 10 dílů - už jich je s Josie 13; tak doufejme :-)

12.11.2021 5 z 5

Vysoký účet Vysoký účet Louise Penny

tentokrát jsem byla napnutá až do konce; skvěle napsáno a moc dobře se četlo; už se moc těším na Skleněné domy!

04.12.2020 5 z 5