B-artX B-artX komentáře u knih

Matka Matka Karel Čapek

Pro mne jedno z vrcholných děl Karla Čapka, kde zase projevil svojí genialitu. Přemýšlel jsem nad Matkou snad ze všech děl nejvíce, dialogy jsou skvělé a kolizní jednání postav mě velmi bavilo. Naprosto parádní myšlenka a poselství knihy, které jsem nikde jinde neviděl. Jistě se k Matce ještě vrátím.

28.02.2020

Útok titánů 14 Útok titánů 14 Hadžime Isajama

Jeden z více dialogových dilu, u kterého je akce až spíše ke konci dílu. Děj je pomalejší a v rámci dosavadního příběhu to ani není tolik zábavné. V anime to zvládli dle mého lépe. Až na highlight dílu s Levim nic moc.

26.02.2020 4 z 5

Útok titánů 10 Útok titánů 10 Hadžime Isajama

Název série znovu odpovídá ději a je to skvělý. Titáni tentokrát útočí na věž s protagonisty a je to skvělý. Napínavé čtení plné skvělých momentů a odhalení. Jeden z nejlepších dílů série.

11.02.2020 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Dílo, které se bude navždy připomínat díky slovu, které zná celý svět, robot. R. U. R by se ale mělo připomínat i díky jiným svým kvalitám, třeba předznamenáním celé tématiky robotů, nadčasovou myšlenkou nebo neduhům lidské rasy, které byly popsány až děsivě realisticky. Kniha jen potvrzuje, že Čapek byl geniální. Zcela výjimečné dílo, které přesto, že vypadá jednoduše, je velmi komplexní a silné.

10.02.2020 5 z 5

Útok titánů 9 Útok titánů 9 Hadžime Isajama

Jeden z lepších dílů Attack on titan. Opičí titán to pořádně zkomplikoval hrdinům a odhalení okolo Kristy bylo dobrý. Líbí se mi, jak každá postava má v ději nějaký význam. Stejně ale u mne zatím vyhrává Mikasa.

Útok titánů 12 Útok titánů 12 Hadžime Isajama

Jeden z nejvíce dramatických a za mě nejlepších dílů doposavadní mangy. Děj je plný akce, silných momentů, zvratů a skvělého storytellingu. Děj je i obohacen o super dialogy jako Bertholdova výpověď nebo rozhovor Mikasi a Erena. Super čtení.

Útok titánů 11 Útok titánů 11 Hadžime Isajama

Jeden z více akčních dílů, od kterého byl velký problém se odtrhnout. Naprosto super čtení plný akce a zvratů. Hned otevírám další díl.

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Řbitov zviřátek je naprosto vyjimečné drama plné potemnělé atmosféry a specifické tenze, kterou jsem nikde jinde neviděl. King napsal naprosto perfektní postavy s uvěřitelnými charaktery, které dělají z knihy na poli mysteriózní literatury velice realistické dílo. Už jen proto se kniha čte velmi dobře. King pracuje s napětím, přísunem informací pro čtenáře a postavami natolik dobře, že jsem se kolikrát přistihl, jak přemýšlím během výuky nad dějem a jeho dalším vývojem. Zvláště během druhého dějství knihy, které mne dost šokovalo.
Knihu bych za horor neoznačil. King nechce ve čtenáři vyvolat hrůzu, strach či úzkost. Řbitov zviřátek je o truchlení a ztrátě blízkého či milovaného. Proto u mě kolikrát vyvolal pocit smutku nad ztrátou prarodičů, přesto, že se to stalo před lety. King je naprosto geniální a jsem rád, že jsem se dostal ke čtení této knihy, přesto že u mě kolikrát vyvolala menší depresi.

04.02.2020 5 z 5

Útok titánů 8 Útok titánů 8 Hadžime Isajama

Šokující odhalení, svižný děj a intenzivní souboje. Naprosto super čtení.

31.01.2020 5 z 5

Útok titánů 7 Útok titánů 7 Hadžime Isajama

Sedmý díl je zatím nejvíce intenzivní. Děj ani na chvilku nenudí a postavy baví. Zvláště Erenovi kamarádi jsou super parta, kterou si člověk hned oblíbí. Přečteno na jeden zátah, naprostá pecka.

Útok titánů 6 Útok titánů 6 Hadžime Isajama

Příběh se už konečně dostává pořádně za zeď a je to skvělé. Titánka dala příběhu pořádný grády. Jelikož jsem sledoval anime a znám další budoucnost postav, tak si všímám různých náznaků a děj mě baví o to víc. Šestý díl nepolevuje na kvalitě a Isajama dává čtenáři jednu parádní scénu za druhou.

Útok titánů 5 Útok titánů 5 Hadžime Isajama

Isajama nepolevuje v tempu a posouvá úroveň napětí na další level. Příběh, co otevírá pátý díl Útoků titánů, o Ilse dává čtenáři další informace o světě, které jej ale spíše ještě více zmatou, než aby mu ujasnili to, co čte. Proto je toto universum tak skvělé. Část v soudní síni byla skvělá a výprava za zeď byla ještě lepší. Konec s titánkou byl super cliffhanger. Hned jdu na další díl.

28.01.2020 5 z 5

Y: Poslední z mužů 8 - Dračice v kimonu Y: Poslední z mužů 8 - Dračice v kimonu Brian K. Vaughan

Za mě druhý nejslabší komiks ságy Y. Děj v první polovině není oproti zbytku díla jako celku moc zábavný a po pár týdnech se mi docela vytratil z hlavy. Druhá polovina s minulostí dr. Mannové je znatelně lepší. Konečně nám dává Vaugham nahlédnutí do hluboké minulosti a stejně jako u agentky 355 není vůbec příjemná. Jinak je ale komiks velmi dobrý a pomalu ale jistě uzavírá příběh Posledního z mužů.

26.01.2020 5 z 5

Batman: Návrat temného rytíře Batman: Návrat temného rytíře Frank Miller

Jeden z nejvýznamnějších komiksů, který se zapsal do světového podvědomí. Povinnost pro každého milovníka komiksů, stejně jako Frankovo, za mě ještě lepší dílo, Watchmen. Velmi zajímavý příběh se svižným tempem, od kterého se špatně odtrhává, popisuje stárnoucího Batmana. Skvělá myšlenka, rychlý děj a zápletky dělají z Návratu temného rytíře nezapomenutelné dílo. Možná bych jen vytkl slabší kresbu (občas moc stylizovaná) a styl vyprávění, který mi moc nesedl. Avšak jedná o velmi silné dílo, které bude navždy patřit k vrcholům Millerova díla.

25.01.2020 5 z 5

Útok titánů 4 Útok titánů 4 Hadžime Isajama

Naprosto skvělé čtení, které nenudí ani vteřinu. Nahlédnutí do minulosti je super a dění v Trostu naprosto parádní. Už se nemůžu dočkat na další díl.

25.01.2020 5 z 5

Velká tučná zabijačka Velká tučná zabijačka Frank Miller

Zběsilá akce, střelba, grázlové, pěkný holky, mrtvý grázlové, Japonka s katanou a drsnej hlavní hrdina. Frank Miller se vrací s dalším nášupem Sin City a je to znovu skvělý. Rychlý spád děje, super námět a naprosto božská kresba. Frank je bůh.

Útok titánů 3 Útok titánů 3 Hadžime Isajama

Třetí díl obsahuje vysokou míru dramatických momentů, dost skvělých dialogů, překvapivé scény a stopové množství nudy. Nejvíce jsem si užil proslov Pixise. Začínám, stejně jako v anime, být zamilovaný do Mikasy. Super čtení.

17.01.2020 5 z 5

Čapek s každým dílem ve mě něco nechá. Předá nějakou myšlenku či emoci, které se né a né zbavit. A stejně jako u mnohých dalších děl od tohoto autora, jsem nadšen. Karel Čapek je velikán, který se narodí jednou za dobu. Jeho styl psaní je naprosto perfektní. Lidské vyprávění postav mi sedlo a já se dokázal vždy vžít do povídky. U povídkových knih se často stává, že vám nějaké povídky nesednou: pomalé, nudné, bez nápadu. To zde není, ze všech povídek jsem byl rozpačitý jen u jedné, a to se zatím žádnému spisovateli nepovedlo.
Povídky z jedné a druhé kapsy jsou milé, originální a skvěle vyprávěné dílo, co stojí za přečtení.

Velké bitvy Velké bitvy Giles MacDonogh

Skvělé, velmi popisné dílo. Pro milovníka válečné historie to je naprosto parádní kniha, jelikož si v ní určitě něco najde. Můžu jen doporučit.
Možná mě jen mrzelo, že tam nebylo Dobytí Berlína (1945), Bitva Národů nebo Trafalgar. Taky zamrzelo, že tam nebyl žádný Alexandr Makedonský, třeba Gaugamelu bych si přečetl fakt rád.

Útok titánů 2 Útok titánů 2 Hadžime Isajama

Přečteno jedním dechem. Super komiks, bavil jsem se i přesto, že už jsem viděl anime. Super storytelling, teď si všímám různých náznaků a jsem z toho docela nadšenej. Dost promyšlený dílo.

15.01.2020 5 z 5