Velké bitvy

Velké bitvy https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/323589/bmid_velke-bitvy-ntS-323589.jpg 5 9 3

Padesát klíčových bitev od starověku po současnost. Kniha podrobně popisuje průběh významných bojových střetů, které měly větší nebo menší vliv na další vývoj světa. V minulosti se na bojovém poli často rozhodovalo o osudech celých národů na mnoho let i století. Vedle poutavého textu publikace obsahuje mnoho ilustrací a map znázorňujících průběh každé bitvy.... celý text

Literatura naučná , Historie , Vojenství

Vydáno: , J. Otto - Ottovo nakladatelství

Great battles , 2010

B-artX
17.01.2020 5 z 5

Skvělé, velmi popisné dílo. Pro milovníka válečné historie to je naprosto parádní kniha, jelikož si v ní určitě něco najde. Můžu jen doporučit.
Možná mě jen mrzelo, že tam nebylo Dobytí Berlína (1945), Bitva Národů nebo Trafalgar. Taky zamrzelo, že tam nebyl žádný Alexandr Makedonský, třeba Gaugamelu bych si přečetl fakt rád.

Kuža007
12.11.2018 5 z 5

Tato kniha byla krásně vytvořena. Z větší části v ní byly obsaženy bitvy, které považuji za největší v historii a celkově tam byly krásné vojenské mapky a postupujícím vyhroucením bitvy.

Pazúzu96
04.04.2018 5 z 5

Války a bitvy neodmyslitelně patří k lidské historii. Kromě samotné bitvy jsou zde popsány i její příčiny, události, které jí předcházely, a důsledky. Je zde mnoho ilustrovaných map, takže si čtenář může dobře představit průběh bitvy. Také jsou v knize dobová vyobrazení jednotlivých střetů. Pro milovníky vojenství vřele doporučuji :-).

bitvy

Autorovy knížky