Áža707 Áža707 komentáře u knih

Co se skrývá v lesích Co se skrývá v lesích Katya De Becerra

Musím říct, že se četla strašně dobře a od prvního momentu mě vtáhla do děje a nepustila. Celý příběh byl pojat celkem zajímavě - na začátku většiny kapitol byla část, která rádoby s textem nesouvisela, ale měla tam své místo. Nahlédli jsme tak do věcí ohledně vědy, filosofie i psychologie. Dalšími velmi zajímavými prvky byly různé zprávy z ústavu, výzkumy a zápisy deníků. Tento nápad velmi oceňuji a rozhodně to sloužilo k dobrému zpestření děje.

Hayden i Del jsem si velmi oblíbila. I přes myšlenky a některé chování Hayden, tak celkově mě ta postava byla sympatická a plno věcí se vysvětlilo až v průběhu čtení a za plno věcí věřím, že mohla i její léčba.

Celkový děj ubíhal dobře a byl psaný příjemným stylem. Pro mě trochu minus v závěru knihy, kdy mi přišlo, že konec usekla autorka velmi brzy a zůstalo několik nezodpovězených otázek. Marně jsem pátrala, ale druhý díl neexistuje. Tak třeba někdy v budoucnu. Pokud ovšem kniha nemá pokračovat, tak ukončení příběhu se dalo trochu protáhnout a dovysvětlit. Jen tak zběžně: Prodala Hayden sídlo? Co její otec? A jeho výzkum?

Další mínus jsou Nibelungové, jelikož jsou v knize stále zmiňovány a mají být jakousi záhadou, čekala jsem, že zde bude vysvětleno něco více. Co přesně se s nimi stalo a nějaký větší zmínky z jejich historie. Prostě něco víc, ale toho se nedočkáme.

Podle toho, co jsem zjistila, tak je to autorčina prvotina, takže se jí dají nějaké chyby odpustit. Knihu jako celek hodnotím proto velmi kladně, protože jsem se bavila a byla doopravdy v některých místech tajemná až děsivá a na podzim naprosto vhodná.

21.10.2020 4 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Řekla bych že i tato série je celkem populární a skoro každý ji zná a četl.
Stejně jako u K. West jsem neměla nějaká vysoká očekávání, ale bohužel tady jsem velkou radost neměla. Knihu jsem začala číst, protože mě zaujaly pozitivní recenze na knihu a chtěla jsem trochu jiný žánr na čtení pro obměnu.

Moje velké minus je u hlavní postavy Lary Jean, protože její vysvětlování a některé chování na mě působilo naprosto nevyspěle a kdyby se mě někdo zeptal na věk, tak bych odhadovala tak 12-13 let. Rozhodně bych si nemyslela, že se jedná o někoho, kdo je ve 3. ročníku střední školy. Tím u mě celá kniha ztratila dost bodů...

Příběh je pěkný, dobře čtivý a místy i vtipný. Myšlenka dopisů na ukončení zamilovaní se mi líbila a je to zase něco jiného než v knihách se stejným žánrem.
Kdo poslal dopisy mi bylo jasné, ale nečekala jsem jaký bude konečný vývoj knihy. Ani nevím s kým bych si přála, aby Lara Jean skončila.
A konec knihy? Tak to mě vážně naštvalo, takhle otevřený konec. Takže chci číst dál, protože mě zajímá, jak to dopadne. Třeba další díl si zaslouží lepší hodnocení než tento.

⭐ 2.5/5

31.07.2020 1 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Moje první seznámení s autorkou a jejími díly. Osobitý styl psaní, který se velmi dobře čte, i když musím říct, že mi chvilku trvalo než jsem se začetla, ale nevím zda to bylo tím, že začínám novou sérii a nebo stylem psaní.
Kdo by neznal pohádku o Popelce? Pojatý jiným a zajímavým způsobem.
Příběh je skvělý a dobře plyne, myslím, že se u toho nebudete nutit, mě velice bavil. V podstatě známá věc přenesená do scifi a to se mi doopravdy líbí, protože to má skvělou myšlenku a řekla bych, že i dobře vykreslený svět.
Už asi v půlce knihy jsem tušila, kdo bude Cinder, ale bylo fajn dávat si dohromady střípky informací a poskládat celou skládačku. A celkově zjistit, kam se ubírají kroky jednotlivých postav.
Jsem velmi zvědavá na pokračování, protože čím se to lišilo od tak známé pohádky bylo "Žili spolu šťastně až na věky."
Kniha má otevřený příběh, takže doufám, že mě další díl nezklame.

13.07.2020 4 z 5

Harry Trottel a ta jemná tenata Harry Trottel a ta jemná tenata Peter M. Jolin (p)

Musím říct, že druhá kniha není tak zaživná jako první a rozhodně je i něco sprostší. Rozhodně bych tuhle knihu neřadila mezi odpad jako někteří čtenáři. Kniha má pobavit a člověk to musí brát s humorem. Tohle je jedna z těch knih ke kterým se opakovaně vracím. Přečteno během jednoho dne s úsměvem na tváři. Řekla bych, že je to oddechová sranda.

27.06.2020 3 z 5

Božský hráč Božský hráč Christina Lauren

Skvělá oddechovka, která se dobře četla. Opět jsem ráda, že nebylo zapomenuto na Chloe, Sáru, Bennetta a Maxe. Postava Hanny se mi velmi líbila, bylo to něco jiného než v prvních dvou dílech a tím to dostávalo zvláštní spád a význam.
3/6 hvězd

21.06.2020 3 z 5

Elita Elita Kiera Cass

(SPOILER) Pokračování mě též velmi oslovilo a zaujalo, vždy když jsem čekala, že se stane něco naprosto zřejmeho, tak děj překvapil a do konce jsem nevěděla, co čekat. Nečekaný zvraty v průběhu celého příběhu. Opět přečteno jedním dechem.
*spoiler: Chování prince mě v některých situacích vážně štve a jako vážně Celestou? To zklamalo nejvíc!
Aspen mě štve celou knihu stejně jako v prvni knize na konci. Stále od něj očekávám nějaký podraz nebo zradu a na druhou stranu nechápu, co na něm stále America vidí. Prostě by se na něj konečně měla vykašlat!

16.06.2020 3 z 5

Miluju! Tuto knihu mám doma již roky a je to jedna z těch ke kterým se ráda vracím. Člověk se u toho pobaví a uvolní. Má to skvělou myšlenku a originální nápady.

15.06.2020 5 z 5

Pred nami Pred nami Anna Todd

Velmi zajímavé dokreslení postav z předchozích dílů série After. Nadšeně přečteno během dvou dnů. Trochu obtížné se občas zorientovat v jaké době příběhu zrovna jsme. Jinak mě kniha velmi bavila a příběh z pohledu Hadrina byl zajímavý.

13.06.2020 4 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Zaklínače jsem si chtěla přečíst delší dobu a musím říct, že první kniha ne naprosto oslovila. Nechybí napětí, vtip a celkově se kniha čte dobře. Tak a jdeme na další díl :)

31.01.2020 4 z 5

Quantum Break - Nulový stav Quantum Break - Nulový stav Cam Rogers

Upřímně nevím, co k téhle knize napsat, protože jsem to ještě plně nevstřebala. Kniha mě zaujala podle obalu a popisu v knihkupectví a odnesla jsem si ji domů. Nevěděla jsem o ní nic a ani jsem neměla představu, že je nějaká taková hra. Začala jsem číst a úplně mě to vtáhlo. Kniha se četla krásně a oceňuji jazykovou stránku a i poznámky redaktora, protože některé odkazy z knihy člověk prostě nezná. Byla jsem doopravdy začtená a od půlky knihy jsem přemýšlela, jak to sakra dopadne! Občas bylo těžší se zorientovat v čase, ale vše do sebe začalo zapadat jako puzzle. Třeba se dočkáme i pokračování. :)

11.10.2019 4 z 5

Za hranicí temnoty Za hranicí temnoty Alexandra Ivy

Na příběh o Salvatorovi jsem se doopravdy těšila. Doopravdy to stalo za to, skvělé pokračování, které neztrácí tu správnou jiskru a už se nemůžu dočkat na vyvrcholení celé série!! A vzhůru na další díl, o Cainovi? Uvidíme! Už se těším!

19.05.2019 4 z 5

V objetí temnoty V objetí temnoty Alexandra Ivy

Další napínavý a čtivý příběh. Jsem ráda, že se zde vyskutuje Dante i Abby. Levet byl boží a ty jeho hlášky super. Příběh mě bavil a těším se na další díl. Oproti prvnímu dílu mi to už tolik nepřipomíná Polibek Půlnoci.

27.04.2019 4 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Zajímavý příběh, který je čtivý a svižný. Doopravdy oddechovka a běžný dívčí čtení, ale i přes to se mi velmi líbilo vykreslení postav. Tessa i po delší době stále naivní a její naprostý protiklad u kterého nevíme, co čekat. Závěr byl nečekaný a jsem ráda, že příběh není jen plný úspěchů a šťastného zamilovaného páru, kdy by se Hardin lusknutim prstů změnil na hodného člověka. Jak tomu v podobných knihách bývá.
(kniha přečtena během jednoho dne)

21.04.2019 4 z 5

Sladké odpuštění Sladké odpuštění Lori Nelson Spielman

Dlouho se mi nestalo, abych měla z nějaké knihy tak rozporuplné pocity jako z této. Začala jsem číst a příběh mi přišel takový nijaký - nemastný, neslaný, prostě nic.

Příběh se mi nečetl dobře, děj byl ze začátku vážně skoro o ničem a bylo tam množství postav ve kterých jsem se ztrácela. Do toho se střídala období současnosti a vzpomínek, takže jsem byla velmi zmatená. Ale na druhou stranu mě zajímalo, jak to dopadne s Hannah.

Hannah je taková nevýrazná šedá myš, která má velký problém s tím, že je až moc naivní a žije v bublině svého snu. Není ochotná přijmout pravdu a když už se objeví první prasklinky, nedokáže jednat s hrdostí, ale udělá ze sebe histerku. Pak postupně začne sbírat střípky sama sebe a v druhé polovině knihy jsem ji začínala mít ráda více. Někdy je pravda, že musíme padnout na úplně dno, abychom se dostali později na vrchol. Michael mi byl od začátku nesympatický a nechápala jsem jak mohla být Hannah, tak slepá vůči jeho chování k ní.

Konec byl zajímavý, nečekaný a vylepšil dojem z celé knihy. Musím říct, že mě R.J. doopravdy překvapil a tahle zápletka se autorce vydařila. Boba mi bylo líto a musím říct, že ukápla i slzička. V následující situaci se Hannah zachovala naprosto skvěle a já jsem ji přidala plusové body.

Celkově to bylo zajímavé čtení, ale není to žádný trhák. Líbila se mi myšlenka s kameny odpuštění a kniha obsahovala více věcí, které měly silnější hloubku.

⭐ 3,5/5

25.11.2021 2 z 5

Zapomnění Zapomnění Cat Patrick

Nevěděla jsem, co mám od příběhu čekat, ale podle anotace příběh zněl velmi zajímavě.

Musím říct, že se četl velice dobře a vůbec jsem netušila, kam děj směřuje a co z toho vlastně na konci bude. Myšlenka a námět byly doopravdy skvělé, akorát to zpracování mělo své chyby.

London si pamatuje to, co se kdy stane v budoucnosti, ale vzpomínky, co prožila, tak v 4:33 zapomene. Pomocí podrobných poznámek se snaží žít normální život a navštěvovat školu. Vše se změní v momentě, kdy se pozná s Lukem, klukem kterého nevidí ve své budoucnosti a stejným okamžikem začíná mít sny o pohřbu, který netuší, komu patří.

Líbilo se mi, jak postupně odhalovala tajemství okolo své postavy i Luka samotného. I myšlenka toho, že není jednoduché žít s tím, že víte, co se stane. Příběh se skládal jako puzzle dohromady a občas se vyskytly nějaké velmi zajímavé zvraty i myšlenky. Do třičtvrtě knihy jsem si myslela, že budu hodnotit 5/5 a pak přišlo to velký ALE.

Nadchlo mě, kam to došlo, ale najednou to bylo takové hrc prc a konec. Čekala jsem, že to bude více rozvinuté, že se dozvíme něco víc z vyšetřován. Nemám nic proti šťastným koncům, ale tenhle mohl být víc propracovaný a promyšlený. Bohužel to na mě působilo stylem, že autorka už nevěděla, jak by s knihou pokračovala a vzala to nejjednodušším řešením, které šlo. Detail o tom, že se měnily vlasy hlavní hrdinky jsem byla ochotná pominout, ale ten konec vážně ne.

Pozitivní na celém příběhu bylo, že London postupně přišla na to, že není jasná budoucnost a někdy i malými kroky, mohla ji změnit.

Rozhodně tím, nechci říct, že by kniha byla špatná, mohu ji doporučit, protože obsahuje krásné momenty a myšlenky. Bohužel nedosáhla na plné hodnocení, protože něco mi tam chybělo.

10.11.2021 4 z 5

Netěhotná Netěhotná Jenni Hendriks

K e-knize jsem se dostala díky @knihydobrovsky a @kate_valter a ještě jednou bych jim chtěla poděkovat, že jsem si mohla e-knihu přečíst a napsat na ni recenzi.

Knihu jsem měla během chvilky přečtenou a strašně moc jsem si ji užila. Hned od začátku jsem tušila, že to bude skvělý zážitek a doopravdy mě nezklamala. Kniha je vtipná a setkáváme se zde s mnohými absurdními situacemi, ale doopravdy vás pobaví.

Kromě toho, že je to příjemné, odpočinkové a vtipné čtení, tak zde najdeme i vážnější témata. Řeší se zde důvěra, přátelství, image, předsudky, sexuální orientace a rodinné problémy. Samozřejmě by se toho našlo více a ne všechny věci jsou řešený do velkých detailu, ale i tak jsou v knize obsažené.

Hlavními postavami jsou Veronica a jeji bývalá kamarádka Baily. Každá je úplně jiná a to je i od sebe oddělilo. Veronica se snaží držet si svou pověst a jediný na čem ji záleží, je to co si pomyslí její okolí. Veronica byla občas na ránu a její posun v knize se mi líbil doopravdy hodně. Baily je naopak taková správně ulítla holka, co se chce hlavně bavit, ale pod tím vším se skrývá dívka, která čeká, že její otec se zachová jinak. Obě dvě postavy mi sedly, akorát Baily neodpustím její nenávist k Doctor Who

Celkové vyvrcholení příběhu bylo fajn a trochu překvapující. Jako osobně se divím, že Kevin přežil, protože tohle udělat mě nějaký kluk, tak ho na místě zatluču do země. A pokud se chcete zeptat - ne neměla jsem ho ráda, ani co by se za nehet vešlo! Takovéhle sprosté chování se prostě nedělá.

Jinak si myslím, že kniha je super odpočinkové čtení, u kterého se nejen zasmějete, ale i zamyslíte. Těším se, až se podívám na filmové zpracování.

26.08.2021 4 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Příběh se čte úplně nádherně. Já jsem během chvilky propadla světu víl a jak už asi většina z vás ví, tak to nejsou krásné, milé, pohádkové víly, ale vyžívají se v krvi a boji.

Hlavní hrdinku jsem si oblíbila a líbilo se mi jak byla nebojácná naopak její dvojče mě totálně štvalo a prostě ta holka není normální. U Vivi doufám, že neupadne v zapomnění, velice jsem si tuto postavu oblíbila. I když se mnohdy zdála lhostejná ke všemu.

Cardan je asi kapitola sama pro sebe, prostě zmrd zmrdů a všichni tušíme kam to spěje, ale stejně I když si myslím, že on to taky neměl zrovna jednoduchý a chová se jako debil jen proto, že se k němu taky nikdo nechová hezky a život se s ním nemazlil.

Autorka si připravila opravdu velmi obsáhlý příběh, který obsahoval několik velkých zvratů a mě kniha bavila od začátku do konce. Rozhodně nečekejte, že budete číst milé nevinné dílečko, protože Holly se ničeho nebojí a postavy vraždí naprosto bez problémů. A nenechte se splést, ten kdo se zdá jako dobrá postava, nakonec udělá něco, za co ji budete nesnášet.

Knihu mohu doporučit všem fanouškům fantasy a já se ohromně těším na další díl a další dobrodružství Jude.

18.08.2021 4 z 5

Miluju tě. Já vím Miluju tě. Já vím Nofreeusernames (p)

První věc, kterou musím pochválit je, že z vazby už nebudete mít křeče v ruce :D a grafická stránka je stejně boží jako v prvním díle. Další věcí, která mě velice potěšila a díky ní dávám plusové body - playlisty. I když mě u některých mrzelo, že jsem je nestihla poslechnout celé, než následoval další.

Ava je za mě rozhodně lepší postava, než byla Mei. I když se zdá být v určitých ohledech velmi naivní a zasněná. Mei se v této knize chová jako lepší kamarádka než v prvním díle.

Děj plynul rychle a celkem brzy odhadnete, kdo se skrývá za záhadným neznámým číslem.
Pokud jste milovníci Star Wars, tak Ava je váš člověk, já osobně jsem Team Harry Potter, ale i tak jsem si některé narážky na filmy, seriály užila. Za mě je i super myšlenka Luciho s Elfem, ale zasloužili by si více prostoru. Protože každý máme svého Luciho a Elfa co se rozhodování týče.

Knihu přečtěte klidně za odpoledne. Rozhodně od toho nečekejte nějaký MEGA WOW, ale taková oddechovka. Za mě o chlup lepší než první díl, bohužel za mě to mělo pár věcí, které celkovému prožitku sráželi body. Jako například "úchylák Edík" a já se jen ptám: Ale proč?

Druhé za mě doopravdy velké mínus a co mě hodně štvalo (ano, zapomeňme teď na všechny ostatní věci, prosím) bylo toto: kniha se podle všech náznaku odehrává v Americe či dobře lépe řečeno anglicky mluvící zemi (ale řekla bych, že dle školního systému to spíš sedí na Ameriku) a následně na fotce máme České tituly knih. A znovu se ptám: To jako vážně?

Sečteno podtrženo, není to úplný odpad, ale nic světového nečekejte. Podruhé se na knihu nechystám. Za sebe mohu říct, že průměr je dostatečný a že i chápu obě dvě strany čtenářů knihy - milující fanoušky, kteří za to dají ruku do ohně a i lidi, co knihu nenávidí.
Rozhodně by se autorka měla naučit přijímat kritiku. Za mě je mi osobně dost nesympatická, ale svým chováním vůči špatným recenzím to nevylepšuje.

⭐ 3/5

05.08.2021 2 z 5

Vyslanci mrtvých Vyslanci mrtvých Adam-Troy Castro

Stejně jako těžko se mi četla kniha, tak se mi píše recenze. Nechci nikoho z vás odradit, protože si myslím, že kniha má skvělou myšlenku i potenciál, ale ten rozjezd se dá přirovnat k tomu, že potřebujete ujet 400 km a první půlku (možná i 2/3) pojedete 20km/h.

Na začátku je zde strašně moc postav, kmenů, druhů atd a já jsem se doopravdy hodně moc ztrácela a nemohla jsem se zorientovat. Často jsem se musela vracet a ujasnit si kdo je kdo. Hlavní postavou je Andrea, která má být vyšetřovatelkou vraždy a vždy si všechny drží od těla.

Pokud bych měla něco doopravdy na této knize vyzdvihnout, tak je to její posun, kdy postupem knihy zboří pevné zdi, které kolem sebe v průběhu let vystavěla, aby se bránila citům a hlavně zradě.

Druhým velkým bonusem, který si myslím, že jsem stejně úplně nepochopila do konce knihy byl/i Oscin a Sky. Což jsou dvě osoby, kteří mají sdílené vědomí a jsou vlastně na věky věků spojeni. Porrinyardovi sami sebe považovali za jednoho jedince, dokázali mluvit zároveň a nebo dokončovat precizně mezi sebou věty. A když mluvili o vzpomínkách jednoho z nich, tak používali spojení "jedinec Sky". Vím, že takhle to zní docela zmateně, ale pro to vše, co udělali a jak se chovali jsem si je oblíbila a to ještě dříve než samotnou Andreu.

Na konci byl příběh naprosto strhující a úplně vás do sebe vtáhnul. Konečně odhalení pachatele bylo nečekané a já jsem si závěr užila doopravdy strašně moc.

Doufám, že se někdy dostanu k dalšímu dílů, ano takže podle toho můžete soudit, že to nebylo tak strašně, když chci číst další díl. Hlavně mě zajímá, jak dopadne vztah Andrey s Porrinyardovými.

Shrnutí: rozhodně doporučuji, protože jak už jsem zmínila výše kniha je velice originální a rozhodně detektivní scifi je něco neobvyklého, jen dejte knize čas, protože začátek je doopravdy zdlouhavý. Myslím, že kniha by si v některých částech zasloužila víc a v některých by naopak mohla být trochu jednoduší.

3/5

30.07.2021 3 z 5

Zmizelé ruce Zmizelé ruce Robert Wilson

I když je kniha poměrně "krátká", tak mě trvalo těch 350 stran strašně dlouho a to ze dvou důvodů. Vždy mi trvalo se začíst a tak jsem postupovala po malých částech.

Upřímně musím říct, že jsem od příběhu čekala něco víc či něco jiného. Rozhodně nechci říct, že by byl špatný, anotaci jsem si raději přečetla a díky ní jsem se na čtení těšila. Závěr knihy byl doopravdy skvělý, ALE...
Šlo o posledních 70 stran, které byly doopravdy překvapivě velmi čtivé. Užila jsem si rozuzlení a vlastně postupné propojení všech postav.

Jenže to je právě to mínus, které této knize musím vytknout: hromada postav! Občas jsem se úplně ztrácela a nebyla jsem si jistá, co tam tahle osoba zrovna dělá.
Druhým mínusem byly rozsáhlé myšlenky a rozhovory, což podle mě jen natahovalo děj a občas jejich pointa vyvstanula po 2 stranách. Osobně si myslím, že kdyby kniha měla o 100 stránek víc, byla by lepší.

Další špatná věc (za kterou samozřejmě nedávám dolů hodnocení) je: dvě postavy, které jsem si oblíbila dohromady, tak nakonec nebyly spolu, což mě velice mrzelo.

Pokud máte rádi zdlouhavé zápletky, kdy v půlce knize nebudete o nic víc k vyřešení než na začátku a dokonce vám přihodí nějakou mrtvolku navíc, tak rozhodně neváhejte a do knihy se vrhněte po hlavě.

⭐ 3/5

14.05.2021 2 z 5