Awapuhi Awapuhi komentáře u knih

Možnosti milostného románu Možnosti milostného románu Jan Němec

Kdybych mohla, dám hvězdiček více. Kdybych měla tuto knihu popsat, tak napíšu, že je to kniha plná života a pravdy a pravdy o životě. Kdybych měla vyjádřit svůj pocit z této knihy, řeknu, že každou stránku miluju dvakrát. Jednou za to, že tam je, a jednou za to, jaká je.

26.07.2020 5 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Jedna z mála knih, možná dokonce první a jediná, ve které jsem nenašla žádnou spřízněnou duši, žádnou postavu, kterou bych si oblíbila, naopak všichni do jednoho mě rozčilovali a štvali. Nelíbilo se mi, že první polovina knihy je propracovaná do detailu a několik desítek stránek pak zůstáváme v jednom roce, nebo dokonce týdnu a naopak čím blíž jsme konci, tím rychleji plyne čas, aniž bychom dospěli k nějakému výsledku. Pokud to byl záměr, za mě nepovedený, tak jako tak, je to obrovská škoda, protože to je příběh s potenciálem, silný s hlubokou myšlenkou.

09.02.2021 4 z 5

Možná že odcházíme Možná že odcházíme Jan Balabán

Místy poezie v próze, místy až psychoanalýza nejrůznějších typů lidí a dokonce míst, každá stránka však mrazivě vystihující porevoluční svět české společnosti.

01.09.2019 5 z 5

Máme štěstí, že se vrátil.

11.08.2019 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Tak dobrá, že jsem ji dočetla ještě před tím, než jsem ji stihla vyfotit na instáč.

04.08.2019 5 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Nádherná kniha. Po všech stránkách.

16.07.2019 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Něžná kniha plná lásky k rodině, lidem, knihám, jídlu, světu a především k lásce.

16.02.2019

Vox Vox Christina Dalcher

Nápad byl velmi chytrý a atraktivní a určitě aktuální. Zpracování a tempo děje by asi do poloviny knihy nemělo dostat větší výtku, ovšem od poloviny to jde z kopce dolů, rozuzlení je katastrofálně odbyté a ten závěr je opravdu na úrovni padesáti odstínů šedi, což se do příběhu tak plného potenciálu nehodí. Škoda.

16.05.2020 3 z 5

Leviatan Leviatan Boris Akunin (p)

Veselé hravé čtení, zápletka z vyšší společnosti se záhadou a jako bonus Fandorin. Rozkošná detektivka, balzám pro duši.

11.05.2019 5 z 5

Achillova smrt Achillova smrt Boris Akunin (p)

Půvabná detektivka s elegancí 19. století. Inteligentní, čtivé, hravé.

31.01.2019 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Svou formou a svými příběhy mi tato kniha připomněla seriál Vyprávěj, a je stejně tak půvabná a dojemná jako právě televizní zpracování příběhů lidí, se kterými procházíme celým jejich životem. A navzdory množství stran přečteno během jednoho dne.

25.12.2017 4 z 5

O Pavlovi O Pavlovi Daňa Horáková (p)

Doufám, že se budu moct jednoho dne vrátit napsat komentář, který bude na dostačující úrovni, tedy hodný této knihy a především paní doktorky Horákové.... prozatím, zde zanechám obdiv, respekt a zůstanu v úžasu. Nejen, že je ta kniha nesmírně božsky napsána ale osobnost paní Daňi mě zřejmě nepřestane uchvacovat.

31.01.2021 5 z 5

Chovejte se jako kočka 2 Chovejte se jako kočka 2 Stéphane Garnier

Velmi kočičí.

17.12.2019 5 z 5

Hod mrtvou labutí Hod mrtvou labutí Ondřej Hübl

Pěkně napsána kniha o nepěkných lidech a věcech.

26.07.2019 5 z 5

Byla jednou jedna žena, která chtěla zabít sousedovo dítě Byla jednou jedna žena, která chtěla zabít sousedovo dítě Ljudmila Stefanovna Petruševskaja

Velmi postmoderní. Velmi ruské.

13.05.2019

Ze života české společnosti Ze života české společnosti Josef Škvorecký

Kniha, která by měla by si zasloužila být více prezentována, především mezi mládeží, která je v dnešní době povětšinou anglicky mluvící. Opravdu vtipně a pravdivě popisuje dobu minulou a svět dospělých očima dětí. Hra s jazykem, jak českým, tak anglickým je mistrovská.

06.04.2019 5 z 5

Puškinův dům Puškinův dům Andrej Bitov

Postmoderní román. Výzva pro čtenáře. Trénink vytrvalosti odměněn hodnotnými myšlenkami a neuvěřitelným uměním intertextuality a přiblížením sovětské reality. Čtenářský zážitek. Ovšem jen pro pokročilé.

27.03.2019 4 z 5