Auto999 Auto999 komentáře u knih

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Vzhledem k tomu, že informací o KLDR se k nám dostane minimum a jelikož to byla několikátá kniha o KLDR mnou přečtená tak jsem již spoustu informací věděl. Ale i přesto je kniha zajímavá. Zvlášť pro ty čtenáře, kteří ještě o KLDR nic nečetli. Myslím, že to je nejbizardnější stát na světě. Jeho obyvatelé mají úplně vymyté mozky propagandou. Jen tak je možné, že tento stát ještě vůbec existuje.

01.05.2022 5 z 5

Kniha kterou by si měli přečíst všichni voliči v ČR. Šlachta je dobrý policista, který spravedlností a bojem proti zlu doslova žije. Proto ho také kmotři z ODS, TOP09 a ČSSD odstavili od policie. Šlachta by měl jít do politiky. Takové lidi tam potřebujeme.

13.10.2020 5 z 5

Český krtek v CIA Český krtek v CIA Vladimír Ševela

Naprosto neuvěřitelný příběh Karla Köchera. Velmi čtivá kniha. Köcher musel byl velmi inteligentní a snažil se toho samozřejmě využít k svému prospěchu. Nebýt krtků v KGB a hlavně Jana Fily (krtek CIA v STB) který Köchera prozradil, tak se mohl dostat Köcher v CIA opravdu velmi vysoko. Ale i tak prožil léta v USA opravdu naplno a oproti občanům žijícím v ČSSR v té době si žil královsky.

09.06.2021 5 z 5

Ženám snít zakázáno - Můj útěk ze Saúdské Arábie Ženám snít zakázáno - Můj útěk ze Saúdské Arábie Rana Ahmad

Velmi čtivá kniha. Měl by si jí přečíst každý příznivce islámu. Co za zvěrstva se tam denně dějí. Svatba s nezletilými dívkami, sexuální obtěžování, znásilňování. Život ženy má hodnotu pouhé věci. Pokud se nechová dle šaríi, otce a bratrů je možné ji zabít.
Takové jako je Rana, bychom měli do Evropy přijímat, protože islám zavrhla. Ale ty, kteří se pořád zahalují i zde, a chtějí žít dle tohoto zvráceného náboženství, bychom měli velmi rychle poslat zpět. Lidé vychovávaní v islámu nemají v civilizované společnosti co dělat. Ve škole se půlku času učí jen o koránu. Dokonce se ho musí naučit zpaměti! Spoustu knih je zakázaných. Jen se divím, že je tam povolen Youtube, Facebook a ostatní sociální sítě, protože jen tak se muslimové dozví o tom, že existuje i svět mimo islám.

04.09.2023 5 z 5

Z Izrastiny s láskou Z Izrastiny s láskou Jakub Szántó

Historie Izraele a Palestiny, ale ne z pohledu profesora historie, ale z pohledu lidí tam v současné době žijících. Je to velmi zajímavá kniha. Ale že všech knih co jsem o tomto regionu četl vyplývá, že Izrael se jen neustále brání muslimskému útlaku. Štěstím pro Izrael je, že mají obrovskou technologickou i morální převahu. I s tou ovšem život v Izraeli, kde denně dochází k teroristickým útokům není nic lehkého.

01.04.2022 5 z 5

Tři minuty do soudného dne Tři minuty do soudného dne Joe Navarro

Neuvěřitelný příběh o tom, jak američtí vojáci v Německu předávali sovětům asi 15 let přísně tajné vojenské plány včetně jaderných zbraní. Neuvěřitelný v tom, že se něco takového skutečně stalo a za druhé, že to poté jeden z hlavních strůjců komplet všechno pověděl agentovi FBI, sám od sebe jen tak. Údajně pro to, že neměl žádné známé. I když teda agent používal lstí. Např. neustále tvrdil, že voják nebude nikdy stíhán. Voják dostal u soudu 36 let. Takže přiznání vynucené zradou. Tomuto přiznání se mi nechce věřit, že se stalo tak, jak je popsáno v knize. Pravděpodobně to Američanům prozradil někdo jiný, koho ovšem autor knihy nesměl prozradit a proto si vymyslel tento příběh.

03.07.2021 4 z 5

Čtivě napsaná kniha. Pokud čekáte knihu o seriálu Přátelé budete zklamáni. O nich je méně než třetina knihy. Zbytek je o životě Perryho, ale hlavně o závislostech na alkoholu, cigaretách a lécích na bolest. Neustále se opakující návštěvy odvykaček a chvíle normálního života. Úplný konec je pozitivní. Bohužel jak to dopadlo ve skutečnosti všichni víme.

31.03.2024 4 z 5

Opravdu velmi hodně čtivá kniha. Obsahuje jednotlivé příběhy z válek všude na světě. Tyto příběhy nejsou nijak seřazeny. Ale to vůbec nevadí. Jsou totiž z míst, kam se kromě vojáků dostane skutečně málokdo a ještě méně lidí ze zpět vrátí živí a zdraví. Nejvíce příběhů je z válek v muslimském světě jak jinak.

07.03.2022 5 z 5

Nesmazatelné záznamy Nesmazatelné záznamy Edward Snowden

Snowden popisuje svůj život a vysvětluje proč šel na veřejnost s tajnými zprávami o masivním sledování všech lidí na planetě, které provádí americké tajné služby NSA a CIA. Je to hrdina naší doby a měl by mít někde postavenou sochu, aby se na něj nikdy nezapomnělo!

13.10.2020 5 z 5

České podsvětí Josefa Klímy České podsvětí Josefa Klímy Josef Klíma

Kdo sleduje české gangstery od začátku, nic moc nového se nedozví. Ale kniha je velmi čtivá a je to takové shrnutí příběhů většiny velkých českých gaunerů od roku 1990 doteď.

07.02.2024 4 z 5

Ruská mafie Ruská mafie Jaroslav Kmenta

Čekal jsem knihu o ruské mafii v čechách, ale to je jen menší část knihy. Kniha se týká hlavně Mogileviče, což je možná boss ruské mafie č.1 či jeden z nejvyšších.
Knihu bych rozdělil na 2 části. 1. polovina je dobrá, má spád, i se rychle čte. Také se více týká ČR. Bohužel ve druhé polovině už je to jen omýlání pořád jednoho dokola, kniha nemá spád, není čtivá a netýká se ČR. celkem 3,5 hvězdy.

02.04.2023 3 z 5

Stopařův průvodce zeměkoulí Stopařův průvodce zeměkoulí Slávek Král

Kniha obsahuje různé zážitky z cest po celém světě. Trochu horší je, že popis těchto zážitků je vždy velmi krátký. Od pár řádek až po maximálně stránku. Další problém je, že kniha neobsahuje vůbec žádné fotky. Všechny jsou na internetu, ke každé kapitole buď pár fotek nebo několika sekundové video. Nicméně žádným způsobem se nedají prohlédnout všechny fotky najednou. Musíte neustále klikat kvůli další fotkám nová čísla do URL adresy. To je dost otravující. Většina zážitků je ale zajímavá, proto stojí kniha za přečtení i přes to všechno.

11.07.2022 4 z 5

Kniha sice není špatná, ale autorka na svých přednáškách uvádí, že na nich lidé uslyší jen desetinu informací o KLDR, ale já myslím, že je to obráceně. Kniha je téměř neškodná, zatímco přednáška Niny o KLDR je opravdu naplněná třaskavými informacemi o této nejbizardnější zemi na světě.

19.04.2022 4 z 5

Americký deník Americký deník Michal Šopor

Mě se kniha líbila. Je velmi čtivá a popisuje USA z úplně jiného pohledu, než knihy, které jsem o USA do teď četl. Michal není cestovatel. Kniha je spíše příběhem Michala v USA. Jen škoda, že Michal nepíše o svých zážitcích v USA, ty byly velmi těžké. Jak sehnal práci, peníze a hlavně jak se protloukal do té doby než si sehnal práci. To by totiž podle mě bylo ještě daleko zajímavější.

29.01.2022 5 z 5

Volá Moskva Volá Moskva Angus Roxburgh

Kniha má sice 536 stran ale je velmi čtivá. Nejzajímavější je první třetina knihy, kde autor píše o letech 1978-1980 kdy poprvé pobýval v sovětském svazu. Zbývají část knihy je o politice v době rozpadu sovětského svazu a poté v době Ruska. Autor popisuje SSSR a Rusko z pohledu života v Moskvě. Myslím, že mimo hlavní město to muselo být ještě o trochu jiné.

15.03.2021 5 z 5

Operace Rath Operace Rath Radek Kedroň

Jedním dechem přečtená kniha. Na rozdíl od Kmenty předkládá Kedroň skutečná fakta a ne jen domněnky či výmysly. Neuvěřitelná korupční mašina co Rath, Kott a spol rozjeli.

07.05.2020 5 z 5

Agenti bez vlasti Agenti bez vlasti Matti Friedman

Hezky a čtivě napsaná kniha o počátcích izraelské rozvědky v dobách založení státu Izrael. Uživatelka "helena8303" četla asi jinou knihu, protože nic o tom, že ráno se nějaký žid probudí a začne vyvražďovat svoje sousedy, v knize není. Naopak od založení státu Izrael se židé neustále musejí bránit hlavně muslimům, kteří mají vyvraždění všech židů jako jasný cíl a žije jich v okolí Izraele miliarda. Židů je v Izraeli pouze 6 miliónů, takže aby přežili, musí provádět preventivní útoky a musí se bránit maximální možnou silou i lstí. Je to vidět i nyní, když Hamás z Gazy neustále útočí na Izrael nebo když Írán vezme jakoukoliv záminku k útokům na Izrael.

15.04.2024 4 z 5

Český špion Erwin van Haarlem Český špion Erwin van Haarlem Jaroslav Kmenta

Kniha je velmi čtivá. Ale protože si Kmenta moc věcí neověřoval tak je vše založené na vyprávění hlavního hrdiny. A ten má velkou představivost. Jako vymyšlený román by kniha měla 5 hvězd. Ale kvůli tomu, že spoustu věcí v knize není pravda dávám 2,5 hvězd. Karel Pacner to ve svých knihách popisuje. Že Jelínek byl jen druhořadý špion, který rozhodně nezničil žádnou tajnou síť buněk Mosadu v SSSR. Ve skutečnosti moc tajných informací v Anglii nezískal.

09.03.2024 2 z 5

Prvních osm Prvních osm Milan Olšanský

Útlá knížka formátu A5 je psána velmi čtivě. Přečtete jí za několik hodin. Popisuje stručně prvních 8 ročníku "Velké ceny" automobilů na Masarykově okruhu v Brně. Tehdy to skutečně bylo něco jako dnešní F1. A v roce 1949 zatím naposledy v Čechách.
Dále jsou v knize stručně popsány i jednotlivé závodní vozy, které tehdy startovali.
Jediné co se knize dá vytknout je, že je v ní pouze několik málo nekvalitních černobílých fotografií.

08.04.2023 5 z 5

Grand Prix a Formule 1: kompletní historie od roku 1894 až po současnost Grand Prix a Formule 1: kompletní historie od roku 1894 až po současnost David Selucký

V knize jsou hezky čtivě popsány nejprve jednotlivé důležité závody od roku 1894 a od roku 1950 všechny sezóny F1. Vždy minimálně jedním souvětím každý závod. Za každou sezónou jsou statistiky bodování celé sezóny (každého závodu) pro nejlepších 10 jezdců celé sezóny. A ještě tabulka 5 nejlepších konstruktérů včetně bodů. Tyto statistiky oceňuji, protože se v podobných knihách obvykle nevyskytují. Vše doplněno menším množstvím krásných fotografií. Pro fandy opravdu stojí za přečtení.

07.04.2023 5 z 5