asterixka asterixka komentáře u knih

Taková milá absurditka, čím byl děj neuvěřitelnější, tím jsem si knihu víc užívala :) Ale doufám, že třetí kniha J. Jonassona už se bude ubírat trošku jinam....

26.09.2014 4 z 5

Spi, děťátko, spi Spi, děťátko, spi Carin Gerhardsen

Jestli někde platí, že každý další díl je lepší, než ten předchozí, tak u Hammarbyjské série... skvělé, napětí sálá z každé stránky, od půlky už jsem se opravdu nemohla odtrhnout a dočítala hluboko po půlnoci :)

04.09.2014 5 z 5

Pád Pád Simon Mawer

Knížka se mi velmi líbila lehce se četla, líbilo se mi střídání přítomnosti s minulostí i vypravěčů, horolezecká tematika je pro mě téma netradiční, ale atraktivní. Pád je jednou z knih, ke které se opět za čas ráda vrátím.

29.08.2014 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Nečekala jsem nic a dostala jsem všechno (co má ve správné detektivce být). Mé první a přitom fantastické setkání s Mrs. Rolling :)

10.08.2014 5 z 5

Učedník Učedník Hans Rosenfeldt (p)

Tak pánové Rosenfeldt a Hjorth prostě umí, což dokazují pokračováním Temných tajemství. Naprosto parádně napsáno, napětí vygradováno na maximum, prokreslená psychologie postav a k tomu Sebastian, kterému nemůžete nefandit :) A ten konec..... už ať je tu další díl!

01.08.2014 5 z 5

Vír Vír Frode Granhus

Kniha má spád, dobře se čte, ale jinak žádné velké překvapení, běžná krimi, která má mimochodem do románů Jussi Adler-Olsena ještě hodně, ale hodně daleko.

19.07.2014 4 z 5

Máma, táta, děti Máma, táta, děti Carin Gerhardsen

Paráda, bezvadně napsané, velmi poutavé, těším se na další díl(y). A samozřejmě doporučuji!

02.07.2014 5 z 5

Říkej mi Princezno Říkej mi Princezno Sara Blædel

Po pěti dnech jsem se nedostala se čtením dál, než na padesátou stranu, dál to opravdu nešlo aneb nuda nuda, šeď, šeď....

29.06.2014

Levhart Levhart Jo Nesbø

Brilantní, exceletní! Po Sněhulákovi další pořádný nášup, dějově do sebe vše zapadá jak puzzle, k tomu charistmatický Harry (i když s trochu pošramocenou vizáží :)... v žádném případě se nenechte odradit délkou knihy!

26.05.2014 5 z 5

Nepřítel mého nepřítele Nepřítel mého nepřítele Kateřina Petrusová

První zhruba polovina knihy celkem dobrá, v napínavých momentech jsem byla napnutá, ale pak už začal jen ukapávat med a dějově nic moc, navíc jsem hlavním protagonistům tu lásku prostě nevěřila..... Plus dávám vtipným dialogům. Červená knihovna, kterou opravdu nemusím.

19.05.2014 3 z 5

Perníková chaloupka Perníková chaloupka Carin Gerhardsen

Bezvadná detektivka s psychologickým náhledem. Zpracované téma dětské šikany je poměrně běžné, ale zde velmi povedeně zpracované. Navíc sympatičtí vyšetřovatelé s běžnými rodinnými starostmi.... nenudila jsem se ani chvilku!

13.05.2014 5 z 5

Dům číslo 6 Dům číslo 6 Nela Rywiková

Velmi milé čtenářské překvapení, detektivní příběh z ostravska je čtivý a uvěřitelný. Myslím, že plný počet si autorka zaslouží a její další knihu si ráda přečtu.

09.05.2014 5 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Přečteno jedním dechem, nezapomenutelný příběh Kláry, ale i ostatních, říšských či sudetských Němců, Čechů, ve velmi těžké době... Jsem moc ráda, že jsem na tuto, velmi nenápadnou knížku bez velkých reklam, natrefila. Doporučuji k přečtení všem.

27.04.2014 5 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Dokonalost sama! Peter May je skvělý vypravěč, dokazuje to i zde, ve svém dalším románu, jenž lehce navazuje na Skálu. Opět poodhaluje roušku dávného tajemství a v kombinaci s popisy krásné přírody skotských ostrovů tvoří úžasný, čtivý koktejl.
Další, prosím :-)

09.04.2014 5 z 5

(Ne)obyčejný kluk (Ne)obyčejný kluk Raquel J. Palacio (p)

Nádherná kniha, která by měla být povinnou četbou.....toť vše, slova nestačí...

19.03.2014 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Velmi emotivní, romantický příběh, přitom žádný kýč. A ještě navíc porce sarkastického humoru. Knihu doporučuji i NEmilovníkům romantiky, jako jsem já :) Super.

11.02.2014 5 z 5

Box 21 Box 21 Anders Roslund

Smutek, bezmoc a na konci i slzy v očích, to ve mně zůstalo po přečtení této vynikající knihy.
Jinak prosím ostatní, aby v komentech neodhalovali pointu, jakkoliv může být zřejmá - naštěstí jsem začala se čtením dříve, než zde byla prozrazena....

28.01.2014 5 z 5

Nechtění Nechtění Kristina Ohlsson

Taková celkem obyčejná detektivka, velmi rychle a dobře se četla, mělo to neuvěřitelný spád, souhlasím se s koncem - kniha byla velmi rychle jakoby useknutá. Pro mě srovnatelné s dílkama "Keplera". Na to, že je to autorčina prvotina, dobrý, slabé čtyři hvězdy :)

26.01.2014 4 z 5

Mlhy Ölandu Mlhy Ölandu Johan Theorin

Miluji severské detektivky a románem Mlhy Olandu se k mým oblíbeným "seveřanům" přiřadil i Johan Theorin. Výborně napsaná kniha je spíše psychologickou s detektivní zápletkou. V mrazivé atmosféře je odhalováno dávné tajemství, které nikdy nemělo vyplout na povrch.... jednoznačně dávám pět *.

14.01.2014 5 z 5

Čistý Čistý Andrew Miller

Pro mě čtenářské překvapení, neboť historickým knihám příliš neholduji. Příběh jednoho mladého architekta, odehrávající se v Paříži 18. století, poutavý, nevšední, přesto uvěřitelný děj. Skvělé čtení, doporučuji.

14.01.2014 5 z 5