Astarothh Astarothh komentáře u knih

Stalker Stalker Lars Kepler

Má první kniha od dua Kepler. Určitě sáhnu i po dalších. To vcítění a prožitky právě zabíjených žen je exceletně popsané a mrazí z toho. Těším se na další knihy!

01.10.2017 4 z 5

V mlze V mlze Caroline Eriksson

Díky nižšímu hodnocení jsem se skepsí sáhla po této knížce. Byla jsem však mile překvapená. Ze začátku trochu schizofrenní chaoz, nicméně s blížícím se koncem jsem se hezky začetla a líbila se mi. Doporučuji. Není to tak hrozné, četla jsem už mnoooohem nudnější příběhy.

18.08.2017 3 z 5

Kauza Jan Masaryk - Nový pohled: Doznání k vraždě a tajný přešetřovací proces StB z let 1950–1951 Kauza Jan Masaryk - Nový pohled: Doznání k vraždě a tajný přešetřovací proces StB z let 1950–1951 Václava Jandečková

Tato kniha je velmi obsáhlá na informace. Nezaujala mě tolik, protože se z 85 procent věnovala muži, který se "doznal " k vraždě JM, jeho životu a výslechům, lidem okolo Bydžovského. Kniha je plná citací a výslechů, ale není to nijak extra záživné. Je bohatá na fotodokumentaci, avšak samotnému aktu vraždy JM se věnuje velmi málo, řekla bych : "o Masarykovi bez Masaryka". Zcela určitě doporučuji knihu ultranadšeným historikům. Závěr tam samozřejmě není jednoznačný, což je pochopitelné, ale já se stále ztotožňuji s úplně jinou verzí, než s tou, s kterou pracuje tato kniha.

20.11.2016 3 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Asi jsem už přesycená předchozími dvěma knihami od tohoto autora. Jeho styl a manipulace se čtenářem už se mi zjevně zajedl a proto mi z nich "Noční lovec" přijde nejslabší. Konec se rozplétá v poklidu, jako v předchozích dílech, samozřejmě je nečekaný a překvapivý. Autor víc knih nemá. Po další bych momentálně už asi nesáhla. Je třeba změnit po této brutalitě žánr.

Je zajímavé sledovat, kam až dokáže hraničit fantazie tohoto autora, byť je to psycholog a znalec. Přesto nevěřím, že se nechal inspirovat skutečností, nebo v to spíš doufám.

28.03.2014 3 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Se skepsí jsem sáhla po této knize. Je to má druhá kniha od této autorky. Předtím jsem četla "Zmizelou". V porovnání se "Zmizelou" je tato knížka o drobet lepší, ale přesto žádný převrat. Jak zde někdo níž píše, detektivka s nemastným, neslaným koncem. Přiznám se, že jsem taktéž čekala mnohem víc.

Převažuje tu opět psychologie nad napětím. Takže pro milovníky psychologických románů je kniha jako stvořená. Narozdíl od "Zmizelé" jsem neměla tendenci knihu zabouchnout, to musím uznat. Čtivé to je od začátku do konce, ale žádné extra zvraty. Prostě průměr. Dle obalů knih této autorky se člověk mylně domnívá, že jde opravdu o těžkou temnotu, navíc s razítkem reklamy "bestseller" člověk neodolá a sáhne po ní. Já už se k této autorce vracet nebudu. Ráda se u knih bojím a jsem napjatá. Tady bohužel ani jedno.

Zmínění kapel Venom a Slayer mě mile překvapilo a potěšilo, jelikož kapely patří ke kultu metalové hudby, ale tématika satanismu mě trochu kolidovala s tématikou jejich hudby. (u Slayeru a IM). Slayer je starý dobrý thrash a Iron Maiden je heavy metal - nemá to nic společného se satanismem a okultismem a obětování zvířat. Ale to už jsou jen detaily. :-)

19.03.2014 3 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Jako audio do auta stačilo. Knížku bych asi nedala...

21.09.2023 3 z 5

Muži kolem Hitlera Muži kolem Hitlera Douglas M. Kelley

Autor, psychiatr, zkoumající Hitlerovy podržtašky ve věznici v Norimberku. Velká většina jich skončila na šibenici. Pěkný počin.

01.08.2023 4 z 5

Volodymyr Zelenskyj – Za svobodu tělo i duši Volodymyr Zelenskyj – Za svobodu tělo i duši Petr Čermák

Tak trochu ušité horkou jehlou. Rušily mne překlepy. Obsahově odpovídající době, kdy to autoři psali. Nyní už neaktuální. Je to prakticky výcuc rozhovorů s experty a (velmi silných) proslovů VZ. Vysoké hodnocení dávám za výběr osobnosti - tedy VZ. Sláva Ukrajině a jejím hrdinům!

02.02.2023 5 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Dobrá detektivka, ale že bych si kvůli ní rvala napětím rodidla, to fakt ne. Už jsem četla lepší...

25.03.2020 3 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Autorka opět nezklamala. Můj třetí počin od B. A. Paris a opětovné nadšení.

16.09.2019 5 z 5

Smrtící DNA Smrtící DNA Franck Thilliez

Geniální! Autor opětovně nezklamal. Vzhůru na Atomku!

19.08.2019 5 z 5

Krvavý anděl Krvavý anděl Franck Thilliez

Po Syndromu E jsem sáhla po této lahůdce. Oproti napínavému Syndromu E je Krvavý anděl vcelku krutá a krvavá záležitost. Trochu mi připomíná chuťárny od Chrise Cartera. Za mě hodně dobrá detektivka, nyní budu pokračovat čtvrtým Sharkem - Smrtící DNA.

12.07.2019 4 z 5

Útek z pekla Útek z pekla Juraj Šebo

Tato literatura se prostě nikdy nezají...

21.04.2019 5 z 5

Vrátíme se do otcovské náruče. Tři kázání P. Josefa Toufara Vrátíme se do otcovské náruče. Tři kázání P. Josefa Toufara Miloš Doležal

Nezapomeneme.....

31.03.2018 5 z 5

Chirurg Chirurg Tess Gerritsen

Pěkná klasická detektivka...

11.09.2017 4 z 5

Smrt včel Smrt včel Lisa O'Donnell

Velmi silná.. Psáno vtipně, ale to pozadí je velmi smutné..Určitě doporučuji.

25.08.2017 3 z 5

Bouře Bouře Boris Starling

Vcelku povedená. Trochu jsem se prokousávala úvodem, ale brzy jsem se do děje dostala. Není to kniha, kterou bych četla bez dechu a na jeden zátah, ale je čtivá, semtam i napínavá. Mesiáš byl lepší. Těším se na Vodku :-)

22.08.2017 3 z 5

Trest pro hříšné Trest pro hříšné John Saul

Konec jsem čekala jiny, ale proč ne... Každopádně tohoto autora už hledat nebudu...Nemastná, neslaná, bez koulí....

15.08.2017 2 z 5

Proč zemřel Jan Masaryk? Proč zemřel Jan Masaryk? Petr Kettner

Výborná kniha, původně napsaná po druhém otevření případu v roce 68, doplněna drobnostmi po dalších 20ti letech (90. léta). Ač s výsledným resumé autorů o smrti Jana Masaryka nesouhlasím, kniha je moc pěkná, věcná a čtivá. Autoři se setkávají s lidmi, kteří se vyskytovali ve velmi blízkém okolí pana ministra, popisují ho jako člověka milovaného národem a polemizují nad jeho tragickým koncem.

03.10.2016 5 z 5

Osamělá smrt Osamělá smrt Lisa Jackson

Od začátku napínavé, ke konci se napětí docela zvolnilo, proto místo 5ti hvězdiček dávám 4. Otevřený konec, těším se na další díl, jak to s Regan dopadne :-).

15.03.2014 4 z 5