AshleySimmer AshleySimmer komentáře u knih

Vše, co k tobě cítím Vše, co k tobě cítím Nora Welling

Nově vracející se koňské prostředí, znepokující minulost, špaňelská atmosféra, dva neznámí lidé si najdou k sobě cestu. Takhle by se dal shrnout popis téhle knížky, ale my si to pojďme rozebrat.

Co musím hned na začátek zmínit, je čtivost. Čte se to opravdu samo a co mě hned mile překvapilo, jsou moderní dnešní používaná anglická slova, která nebyla tlačena na sílu, ale byla přidána tak akorát, jako doplněk.
Kniha v sobě schovává těžká témata, která ale neovlivňují příběh na depresivní ba naopak, užila jsem si jej v té milé, duši pohlazující atmosféře. Ukrývá v sobě také naprosto nádherné motivující myšlenky.
Mám ale tři konkrétní věci, které mi na knize vadily.
Za prvé, děj mi přišel až moc urychlený, podle mě se autorka mohla více rozepsat, hlavně v romantické lince, kde mi prišlo, že všechno šlo moc rychle :D Za druhé, klišé. Přišlo mi, že něco podobného jsem viděla už několikrát ve filmech. Dalo by se říct, že celé to bylo klišé, ale kniha má takové své vlastní kouzlo, které čtenáře pohltí. A za třetí, moc mi nesedly hl. postavy. Linda mi tedy přišla víceméně v pohodě, ale hlavně v Damiánovi jsem se nevyznala, byla jsem zmatená a některé jeho postoje a myšlenky jsem fakt nepochopila. Vykompenzovaly to ale vedlejší postavy, které byly super a hlavně Nuria! Ta mě fakt bavila. Myslím, že o ní bude druhý díl, to se nemůžu dočkat :D
Co na mě dále zapůsobilo, bylo prostředí Španělska, popisy pláží, podniků a ranče mi přivodily z příběhu skvělou atmosféru. Koňské prostředí mi taky sedlo, tenhle prvek už tu dlouho nebyl a je to příjemné ozvláštnění knížky.
Knihu vám doporučuji hlavně na léto, myslím, že je to perfektní volba na odpočinek, kdy se přesunete na slunečný hřebčín.

26.07.2022 4 z 5

Klub knihomolských srdcí Klub knihomolských srdcí Lucy Powrie

Tohle byla celkově taková fajn oddechovka, ale řekla bych, že by víc sedla mladším čtenářům. I když knížka otevírá opravdu zajímavá a vážná témata a příběh byl opravdu čtivý, tak si to zas zkazilo chování hl. hrdinů a občasný nudný děj. Ale za ty témata jako např. šikana a kamarádství jsem fakt ráda ( i když za tu šikanu ne, z té mi bylo nepříjemně :D), to si knížka rozhodně zaslouží velký plusový bod Díky tomu nebyl příběh hloupý a bezbarvý :D

14.06.2022 3 z 5

Kudy ke hvězdám Kudy ke hvězdám Jenn Bennett

Úplně úžasná kniha. Nemám skoro nic co vytknout, akorát možná, na zdlouhavý děj zpočátku. Cca od strany 90 mě to začalo opravdu bavit a knihu jsem si neskutečně užila :).
5* a velmi doporučuji! ️

09.09.2021 5 z 5

Čemu jsem věřila Čemu jsem věřila Huntley Fitzpatrick

(SPOILER) Moc hezký příběh, bavilo mě to, ale mám i nějaké výtky.

- bylo to strašně zdlouhavé
- když si tak řeknu, v celé knize vlastně šlo jen o to, jak se dají dva hlavní hrdinové zase dohromady. Ano, sice tam bylo pár věcí i mimo tuhle zápletku, ale bylo jich málo a autorka to nerozebrala dost, abych neměla pocit, že nešlo o nic jiného XD
- velký zvrat byl až na konci, z celých skoro 400 stran, kde se nic moc nedělo

Přesto mě to prostě bavilo, styl psaní super, připomínající Jenny Han nebo Kasie West. A to jsou dvě důležité věci aby se mi kniha líbila :).

09.09.2021 4 z 5

Tulení Tulení Catana Chetwynd

Ohromně roztomilý, občas také vtipný komiks ️:)

20.08.2021 5 z 5

Introvertka v hlučném světě Introvertka v hlučném světě Deborah Tung

Milý, vtipný, odpočinkový příběh. V některých věcech jsem se viděla :).

27.05.2021 5 z 5

Miluju tě. Já vím Miluju tě. Já vím Nofreeusernames (p)

To bylo prostě.... Tak skvělý, že ještě teď po dočtení knihy se musím culit od ucha k uchu :D.
Děj byl úžasný (i když cca do půlky jsem se docela nudila ale pak se to pořádně rozjelo :D), postavy super, playlisty, grafické zpracování, humor a ty popkulturní narážky? Za mě top strop.
Samozřejmě, je důležité to brát s rezervou a moc od toho neočekávat.
Bylo to úžasné, doporučuji a dávám 5 * :).

24.05.2021 4 z 5

Jonas Brothers - Obrazový slovník Jonas Brothers - Obrazový slovník Walt Disney

Docela dobré, pro fanoušky JB ️ nebo tedy zmiňovaného seriálu Jonas.
Kdybych si to přečetla trochu dříve, asi bych z toho byla víc nadšená :).

13.05.2021 4 z 5

White Fang / Bílý tesák White Fang / Bílý tesák Dana Olšovská

Dobrá knížka. Ale překlad mi někdy připadal, že moc nedával smysl, ale pak už to bylo lepší :).
Jinak doporučuji a hodnotím 3,5 ⭐.

24.04.2021 3 z 5

Neobyčejný kluk Neobyčejný kluk Raquel J. Palacio (p)

Krásný a milý příběh, který pojednává o klukovi s deformovaným obličejem.

Jako první jsem viděla film, který se mi strašně líbil. Taktéž i knížka, i když musím přiznat, že o trochu méně.
Některé části mi připadaly nudnější, ale líbily se mi i ty kratší kapitoly a že to celkem odsypávalo.
Kniha jinak splnila moje očekávání (no, vlastně očekávání z filmu :D)
Dávám vysloužených 4,5 ⭐ :). Doporučuji ❤️.

,,Když si můžeš vybrat, jestli budeš spravedlivý nebo laskavý, buď laskavý."

13.04.2021 5 z 5

Polibek v Paříži Polibek v Paříži Catherine Rider

Bohužel, tento díl se mi z celé série nejméně líbil :(.
Hlavní hrdinové mi nepřišli moc sympatičtí a byla jsem ztracená ve všech těch názvů kaváren a obchodů :D.
I přesto dám knize ještě šanci a přečtu si ji znova, možná změním názor :).

15.03.2021 3 z 5

Polibek v New Yorku Polibek v New Yorku Catherine Rider

Tento díl se hodně povedl ❤️. Byl milý, spontánní, krásný a taky hodně vánoční. Mám ráda Charlotte a Anthonyho :D.

15.03.2021 5 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Skvělá a procítěná kniha :).

03.03.2021 3 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Krásný a milý nakreslený komiks o knihomolství ❤️.
V hodně věcech jsem se i viděla :).

16.02.2021 5 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Nádherná, HODNĚ vtipná, odpočinková contemporary kniha ❤️. Nic víc není co dodat :D.

01.02.2021 5 z 5

Polibek v Římě Polibek v Římě Catherine Rider

Krása. Krása. Krása. Asi tak bych to popsala :D.
Bylo to prostě moc fajn, milé, opravdu vtipné (miluju jejich humor :D) a VELMI odpočinkové.
Navíc je důležité mít takové ambice a nemít pochybnosti :).
Anna mi byla moc sympatická, Matteo byl trochu egoistický... Ale jinak byl taky hodně v pohodě :).
Ale za mě, se mi to hodně líbilo a mám po přečtení dobrý pocit ☺️. Doporučuji! ❤️

01.02.2021 5 z 5

Jmenuju se Martin Jmenuju se Martin Martin Carev

Skvělá knížka!! ❤️ Hodně mě motivovala k pár těch "výletů" (jasně, v dnešní době :D) a seděl mi i Martinův styl psaní.
Velmi doporučuji a dávám 5 * :).

30.12.2020 5 z 5

Lubošova celkem fajn knížka Lubošova celkem fajn knížka Luboš Kulíšek

Naprostá bomba! Na téhle knížce se mi velmi líbily Lubošovy myšlenky, jak mě obohatily a pár kapitol mě i opravdu dojaly. Sedl mi i Lubošův styl psaní.
Kdyby to šlo, dala bych i šest * :D.
Doporučuji ☺️.

30.12.2020 5 z 5

Mrknutím oka Mrknutím oka Kiki Thorpe

Dobré, ale nenadchlo :/.

23.11.2020 3 z 5

Kluk odvedle Kluk odvedle Kasie West

Krásná kniha! Nejlepší na vytahování od čtecí krizi :D.
Autorka nenechala otevřený konec, bylo tam hodně romantiky a závěr byl tak krásný, že bych chtěla další díl! :D. Z Charliiných bratrů jsem měla nejradši Gage, myslím že toho jsme tam mohli poznat nejlíp, protože se tam vyskytoval více než jeho ostatní bratři. A Braden byl taky fajn.
Sice kniha byla lehce depresivní, ale nevadilo mi to nějak moc, z důvodu, že to byla prostě hezká oddechovka :).
Doporučuji a dávám 4* :).

11.11.2020 4 z 5