aša

Kdo šije u Podolské?Kdo šije u Podolské?Lucie Hlavinková

Zajímavý život paní Podolské

03.04.2021

Tulákům JetřichovickaTulákům JetřichovickaNatalie Belisová

Nádherná kniha pro milovníky Jetřichovicka a nejen je.

26.01.2017

Dlouhé stínyDlouhé stínyBarbora Hrůzová

Příjemné čtení s detektivní zápletkou, z českého prostředí.

04.11.2016

Svátky krásné hvězdySvátky krásné hvězdyFrantišek Kožík

Moje první setkání s Františkem Kožíkem. Knížka mě vrátila do doby, kdy vánoce začínaly v prosinci a ne už koncem prázdnin, do doby, kdy pod stromečkem nebyly hromady dárků, ale přesto byly vánoce nějak bohatší. Příběh se mi moc líbil,a vzhledem k tomu, že v obchodech už dva měsíce nabízejí vánoční zboží,s nostalgií vzpomínám

04.11.2016

Anna FalckáAnna FalckáHana Parkánová-Whitton

Moje první knížka od autorky a jsem spokojená. Romantický, ale nepřeslazený příběh Karla IV a jeho druhé ženy. Určitě si půjčím od autorky i další knížky.

27.05.2014

Králův dluhKrálův dluhVlastimil Vondruška

Souhlasím s předešlými komentáři. Knížka se dobře čte a jen těžko se od ní odchází.

27.05.2014

Matčin stínMatčin stínDiane Chamberlain

Třetí díl " majákových" příběhů popisuje osudy Lacey O Neillové a její rodiny. Moc hezky se čte, příjemná oddychovka .

12.01.2014

Slepá mapaSlepá mapaAlena Mornštajnová

Souhlasím s většinou hodnocení. Knížka je velice čtivá, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Mám ráda knihy z českého prostředí a to je pro mě také plus. Už se těším na další knížku od této autorky. Zaujal mě popis života v Sudetech, protože odtud pocházím a moji předkové tady v té době žili.

28.12.2013

Noci v RodantheNoci v RodantheNicholas Sparks

Moje první kniha od tohoto autora a určitě ne ní poslední. Líbila se mi.

13.06.2013

Hitlerův houslistaHitlerův houslistaIgal Shamir

Napínavý příběh o tajemstvích minulosti, líbila se mi

13.06.2013

Vzpomínáš si?Vzpomínáš si?S. Kinsella (pseudonym)

Je to moje první od Kinselly a je mi líto,ale jsem trochu zklamaná,čekala jsem víc

04.03.2013

Zastřelte toho chromého koněZastřelte toho chromého koněVáclav Gruber

přečetla jsem oba díly,krásná dojímavá a nutící přemýšlet o životním spěchu.Určitě si přečtu i další knihy Václava Grubera

18.11.2012

Mít pro koho žítMít pro koho žítVěra Řeháčková

Román pro ženy, tím je řečeno vše.Oddychová knížka, dojímavý příběh, hezky se čte.

12.11.2012

Dům U Tří borovicDům U Tří borovicH. M. Körnerová (pseudonym)

První kniha, kterou jsem od p.Kornerové četla a i když nemám ráda "červenou knihovnu", příběh se mi moc líbil .Nepřipadá mi přeslazený, jako některé romány pro ženy.

12.11.2012

Tři vánoční dárkyTři vánoční dárkyDavid Kaps

Knihu jsem si půjčila v knihovně kvůli povídce paní Kornerové a také se mi líbila nejvíc. Příjemné čtení na dlouhé zimní večery.

Fialový autobusFialový autobusMaeve Binchy

Souhlasím s předešlým komentářem, příjemná oddychovka

12.11.2012

Příběh staršího bratraPříběh staršího bratraIlona Borská

Mám ráda všechny knížky Ilony Borské. Píše o lidech, kteří něco dokázali a přesto je málokdo zná. Karel Čapek je známější,ale jeho bratr Josef není horší spisovatel než on. Knížka o jeho životě je poučná, měl zajímavý život a přesto zůstává ve stínu svého bratra.

28.06.2012

Stopy mých otcůStopy mých otcůHelena Šmahelová

Půjčila jsem si celou trilogii v knihovně a pak usilovně sháněla.Krásná rodinná kronika.Škoda,že je tak málo známá.

Vlčí zubVlčí zubJaroslav Velinský

Knížky Jaroslava Velinského patří ke klasice české detektivky. Ota Fink je můj miláček už z časů Lidožrouta.

28.06.2012

Dům na venkověDům na venkověFay Weldon

jedním slovem zklamání,měla jsem trochu jinou představu.Přiznám se,že jsem nedočetla

Tatínkova slávaTatínkova slávaMarcel Pagnol

Krásná letní knížka ze které sálá sluníčko a prázdniny,

28.06.2012

Podivný život režiséraPodivný život režiséraOtakar Vávra

Zajímavá, čtivá kniha o životě profesním i soukromém.Vzpomínky na život s filmem, nejen na filmové hvězdy,ale i na ostatní lidi kolem filmu

RobinRobinZdena Frýbová

Je to už téměř 30 let,co jsem Robina četla ve vlaku, cestou za svým budoucím manželem na "vojnu!.Dodatečně se omlouvám svým spolucestujícím za neovladatelný smích.

Falešní hráčiFalešní hráčiZdena Frýbová

Falešní hráči jsou moje nej kniha od Zdeny Frýbové.

25.06.2012

Strážce boleslavského mystériaStrážce boleslavského mystériaVlastimil Vondruška

Objevila jsem Vlastimila Vondrušku teprve nedávno, ale protože mám ráda detektivky a historii, patří mezi moje oblíbené spisovatele. Knížka je velice čtivá a napínavá, jen těžko se od ní odchází.

SrdcebolySrdcebolyS. Monyová (pseudonym)

Přiznávám, že jsem o Simoně Monyové až do její smrti neslyšela. V knihovně byly její knížky rozebrané a až teď se mi dostaly do ruky Srceboly a Blonďatá stíhačka. Srceboly jsem dočetla do konce, Stíhačku tak do třetiny. Nezařadím se mezi její fanoušky, nelíbila se mi ani jedna z nich

13.06.2012

Blonďatá stíhačkaBlonďatá stíhačkaS. Monyová (pseudonym)

Přidala jsem si ji do přečtených knih neprávem,nedočetla jsem ji totiž. Je to moje druhá knížka od Monyové a myslím,že poslední.Nelíbí se mi její styl.

Až bude padat hvězdaAž bude padat hvězdaValja Stýblová

je to televizní film z roku 1976, v hlavní roli Taťjána Medvecká. Pěkné a stejně dojímavé jako knížka

10.06.2012

Až bude padat hvězdaAž bude padat hvězdaValja Stýblová

Náhodou jsem znovu objevila, četla jsem kdysi, možná taky v 7 třídě a moc se mi oba díly líbily.Mám pocit,že to bylo i zfilmované (to musím někde zjistit). Od Valji Stýblové se mi líbí i Skalpel, prosím. Ten byl zfilmovaný určitě, hlavní role hráli Miroslav Macháček a Jana Brejchová

10.06.2012

NatašaNatašaTáňa Keleová-Vasilková

Doporučuji, kniha od které se odchází těžko,četla jsem od stejné spisovatelky Cukr a sůl -a taky za 1

06.06.2012