arthera arthera komentáře u knih

Běžkyně - Krátký příběh o dlouhém běhu Běžkyně - Krátký příběh o dlouhém běhu Lizzy Hawker

Jak tu téměř všichni uvádějí: první půlka super, druhá půlka změť na sebe nenavazujících ezo myšlenek, z nich většinu známe od Eckharta :-)
Přijde mi, že ji k psaní někdo donutil, a je to z té knihy dost znát.

06.06.2020 2 z 5

Deník běžkyně v nejlepších letech Deník běžkyně v nejlepších letech Zuzana Součková

Pohodové a nenáročné čtení, hlavně pro hobby běžkyně. Do půlky jsem se nemohla chytnout, ale pak jsem si zvykla a odsýpalo to. Jak tu někteří píší, namotivovalo mě to, protože když může Zuzka, tak já taky :-D.

19.05.2020 4 z 5

Mé cesty do hlubin mozku Mé cesty do hlubin mozku Martin Moravec

Skvělá a čtivá kniha, při které dokumentárně nahlédnete do lékařského zákulisí. Pan Beneš stojí nohama na zemi a mě takový přístup sedí určitě lépe, než ezo-řeči typu “rakovina je nemoc duše”. Navíc po přečtení jsem si začala vážit víc svého mozku :-).

21.03.2020 5 z 5

Setkání s Rámou Setkání s Rámou Arthur Charles Clarke

Můj sen je z tohoto díla udělat komiks! to by byla teprve paráda. Nechápu, že se této klasiky doteď nechytl halywůd!

09.02.2019 5 z 5

Láska v mnoha podobách - Nové kapitoly z deníku Láska v mnoha podobách - Nové kapitoly z deníku Zuzana Peterová

Na této povídkové knize mi vadilo, že ač byla psaná o různých osobách a situacích, vše vyznělo tak, jak by to psala jedna osoba. Slovesnost, styl řeči, výrazy. Me se autorčin styl psaní libi-je archaičtějšího rázu, ale natolik specifický, že se nehodí pro povídky-spíše pro ucelenou beletristickou tvorbu. Povídky jsou spíše oddychové-pro méně náročného čtenáře.

06.05.2018

Playground Playground Lars Kepler

Nechápu nízké hodnocení. Opět se ukázalo, jak jsou knihy subjektivní co se tyče vyvolávání emocí, protoze tech 400 stran jsem mela zhltnute za tři odpoledne. Skvele téma, bravurně a sugestivní napsáno! Dovedu si představit i filmové zpracování.

05.04.2018 5 z 5

Čeho před smrtí nejvíce litujeme Čeho před smrtí nejvíce litujeme Bronnie Ware

Moc hezká kniha, líbí se mi trochu více než "Musela jsem zemřít". Musím dát za pravdu níže komentujícím, kniha je tak nějak "špatně" napsaná. Autorka tam hodně skáče do svého životopisu, často se opakuje se svými vlastními "stalo se mi", aniž by to mělo návaznost k aktuálnímu ději. To jí velice ubírá na čtivosti. Asi to chtělo lepšího redaktora. V půlce knihy jsem si už na to zvykla a trochu se smířila s tím, že to je jak s kámoškou u kafe. Nicméně i přesto, je můj dojem z knihy dobrý a povzbudivý. S mnoha názory souhlasím a pro někoho mohou být takové myšlenky objevné a životaměnné. P.S.: její písně jsem si hledala na ytb a čekala jsem teda něco víc :-D /pro zajímavost/

13.02.2018 3 z 5

Žít! Žít! Jü Chua

Kniha mi tvrdě připomněla životaběh. Spolu s příběhem z Číny 20.století prožijeme jeden lidský život od začátku do konce se všemi slastmi (mají krátkého trvání) a strastmi (mají dlouhého trvání). Kniha je ale velice čtivá, i když je psána jednodušším slohem.

03.01.2018 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Tyjo já jsem snad jediná, co si z knihy nesedla duševně nap*del. Nemohla jsem se začíst. Ani v polovině. Konec ušel, ale chtělo to zajíst něčím hořkým, protože to bylo přeslazené jak bolywood. Já mám někdy pocit, že jak je něco o holocaustu, tak to má automaticky vyšší hodnocení. Protože prostě nechápu proč to je tak oblíbená kniha, když na světě je tolik méně profláklejších a lepších kousků nad kterýma trávit volný čas.

03.12.2017 3 z 5

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

Odpolední jednohubka pro doplnění sebevědomí rodičovo. Po přečtení už si nebudete připadat jako jediný neschopný rodič v okolí.
Bacha-některé pasáže vyluzují hlasitý smích ;-)

03.12.2017 3 z 5

Hledání přítomného okamžiku Hledání přítomného okamžiku Ruth Ozeki

Tak to bylo poeticko-románové tsunami plné zenové filosofie, šmrncnuté kvantovou fyzikou! Ještě teď tu úžasnost rozdýchávám a snažím se nefňukat, že jsem knihu dočetla. Po lehkém zemětřesení, kdy člověk váhá, zda ve čtení pokračovat, jsem se lehce zhoupla do světů ze kterých se mi nechtělo odcházet do reality. Děcka-kam se na Ruth Ozeki hrabe Murakami! Dějová linie, propletenost světů, časů, postavy, jazyk...vše propracované.
Kéž by bylo víc takových knih, doporučuji všem ujeťákům, kteří rádi přemýšlí nad životem a časem.

18.10.2017 5 z 5

Kvítek karmínový a bílý Kvítek karmínový a bílý Michel Faber

Moc krásně napsaná a čtivá kniha. Skvělá pro fanoušky reálií viktoriánské éry a trochu připomíná mého oblíbeného Zolu. Ráda si od pana Fabera přečtu ještě něco! Objemnosti knihy se nelekejte, četla se mi rychleji než její útlejší kolegyně.

16.09.2017 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Asi jsem z klubu nafrněného čtenáře, ale tady spisovatelské řemeslo dost utrpělo. Stylistická stránka hodně pokulhává, věty jsou často napůl spisovně a hovorově, bez ohledu na to, že jsou vyřčené jednou osobou. Což působí dost nekonzistentně a rušivě.
Příběh dobrý, ale podle mě nic na knihu, navíc kdyby byla kniha vysázená normální velikostí písma, byla by z toho taková harlekýnka. Ona to vlastně taková harlekýnka je, akorát že bez těch "horkých doteků a miliony polibků". Vnímám tak trochu ambice nahradit na trhu místo po Vieweghovi.
Chápu, že je to oddechovka, ale sorry Patriku, to už píše líp můj brácha do svého deníčku. Asi mu řeknu, ať ho vydá, když tu čtu tolik nadšených ohlasů ;-)

01.08.2017 1 z 5

Před pádem Před pádem Noah Hawley

Projíždím si tu komentáře ostatních, zda z knihy byli nadšení alespoň podobně jako já a ejhle - naopak. A to často vkusem splývám s davem. Doufám, že to co tu napíši, tak knize pomůže a neodradí, jako ostatní komentátoři.
Z knihy jsem byla nadšená, protože tento thriller je takový netradiční a uvažovací. Mě se hodně líbily Scottovy myšlenky a společenské vhledy. Možná proto se mohla zdát zdlouhavá, ale když vás baví i trochu té existenciální filosofie, tak doporučuji. Fakt mi byl hlavní /anti/hrdina dost blízký a možná proto mě kniha tak zaujala. No a pokud občas berete do ruky štětec, tak vám bude kniha ještě bližší.

20.07.2017 4 z 5

Paříž Paříž Émile Zola

Zolu mám ráda, ale tato kniha byla z těch méně čtivějších. Bylo v ní hodně dobové politiky. Chápu, že to je nejspíše důležité pro pozadí příběhu, ale mě to nesedělo.

27.06.2017 2 z 5

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

Přiznám se, že mě kniha až tak moc nenadchla. Byla taková "nijaká". Celou dobu jsem čekala, že bude něco zajímavého na konci. A ono nic. Milý příběh co se má dotýkat emocí, ale nejspíše nejsem moc tučňákofil ;-)

27.06.2017 3 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Koukám kniha vyvolává dost rozporů!
Stejně tak i ve mně. Zajímavé téma, ale nechápu, proč je vysázená tak, že by se klidně vešla na polovinu papíru-hodně mezer. Věřím, že celá série by se vešla do dvou knih, nebo jedné tlusté. Mě to smrdí kalkulem autorů nebo nakladatele :-(
Tak teď ke knize. Je čtivá a celkem zvrácená, některé scény jsou explicitní, na druhou stranu mi nepřijde až tak nutné je zmiňovat NĚKOLIKRÁT, čpí to prvoplánovou touhou šokovat a na ději to nijak nepřidá. Psychologii postav to ubírá na důvěryhodnosti. JE to populární psychologie a podle mě trochu přestřelená.
No a to poslední. Kniha nemá konec...což ve srovnání s trilogií od Maye (kde knihy navazují, ale mají konec příběhu) mi zkrátka vadilo.
Přečtu si i zbytek, ale cítím se jak senilní oběť telenovel.

25.04.2017 3 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

1) Autorka jako by navazovala na tradici kultivovaného jazyka generace velkých českých spisovatelů. Jedna z nejlépe napsaných knih, od moderních českých autorů, co jsem četla.
2) Příběh je velice silný a poučný. Osobně se stydím za to, že jsem byla tak omezená v otázkách odsunu sudetských němců.
3) Knihu bych zařadila na seznam povinné literatury k maturitě.
4) Také cítím velkou vděčnost a pokoru za to, v jaké době mám možnost žít ve srovnání s popsanou historií. Stejně jako lehkou bázeň z osudu, protože kniha ve mně znovuotevřela polemiku nad tím, zda opravdu máme tak svobodnou vůli jak si namlouváme ;-)

11.04.2017 5 z 5

Já se omlouvám, ale po všech těch nadšených komentářích jsem asi čekala víc, nebo možná mám předurčeno být do konce života chudý táta :-D Prostě nůůůůůda a motivační kecy stále dokola. Spíše pro fandy Davida Kirše a podobných pokecáníček.

06.03.2017 2 z 5

Ďábel a jiné povídky Ďábel a jiné povídky Guy de Maupassant

Parádní soubor povídek! Mám hodně ráda návrat do dob, kdy byly společenské normy nastavené jinak, takže se v knize dostáváme k různým zvláštním případům chorobného lidského chování a jeho vyústění, často, ve zločin. Prvních pár povídek je trochu slabších, ale tím se nenechte odradit, kniha graduje k takovým perlám jako nekrofilní vztah k copu nalezenému ve starožitném kusu nábytku :-) a to se v blesku nedočtete!

06.03.2017 5 z 5