Arianne Arianne komentáře u knih

Ex na koštěti Ex na koštěti Erin Sterling (p)

Milé, jednoduché, kouzelné. Možná by se víc hodila na podzim, ale při uspěchaném adventu tato pohádka taky přišla vhod.

17.12.2022 4 z 5

Skoro úplně normální Skoro úplně normální Hannah Sunderland

Byla to slušná emoční nálož. Z počátku jsem měla chuť knihu odložit, Effie mi svým fňukáním vyloženě lezla na nervy, ale jakmile si začala uvědomovat svět kolem sebe, dostalo to ten správný drive. Jsem opravdu ráda, že jsem vydržela a stejně jako Theo dala Effie šanci na lepší život.

25.07.2022 4 z 5

Nelíbánky Nelíbánky Christina Lauren

Na jednu stranu to bylo zábavné, klasická odpočinková nijak výbušná romantika. Na druhou stranu si nás autorky natolik rozmazlily, že od nich je to proste málo. Čekala jsem víc a ve finále se vlastně nudila.

01.01.2022 3 z 5

Madly Madly Ava Reed (p)

Tahle už byla lepší. Namísto ufňukaného nelogického splácance tu máme klasickou romantiku. Ale i tak mi v příběhu chybělo ono POSTUPNĚ. To pomalé odkrývání vrstvy za vrstvou, čímž se postavy stávají bližší až se dostanou do bodu, kdy už nemohou jinak.
Ale Mason to naštěstí zachránil. Už jen kvůli němu má tahle kniha smysl.

08.11.2021 3 z 5

Příští rok v tento den Příští rok v tento den Sophie Cousens

Takové nenáročné milé čtení ladící s podzimní atmosférou. Ze začátku působily Minnieny trable dost křečovitě, ale postupem času se autorka oprostila od pocitu, že musí vylíčit tu největší smolařku světa a začala psát o dost přirozeněji. Ale i když se mi líbila Minnie a líbil se mi Quinn, dohromady spolu mi nějak neladili, jakoby jim scházela ta poslední jiskra, která by z toho udělala skvělý příběh.
Zároveň ale se setkáme se spoustou postav vedlejších, které nás baví a i to z toho dělá pohodové čtení.

04.11.2021 4 z 5

Notting Hill pod sněhem Notting Hill pod sněhem Jules Wake (p)

Příjemná milá oddechovka. Přestože nešlo o nic převratného s hlubokým dramatem, příběh je plný citu a lásky, což si občas potřebuje přečíst každý.

02.01.2021 4 z 5

Miluj mě jakkoli Miluj mě jakkoli Jennifer Probst

Možná kdyby z toho udělala klasickou romantiku bez všeho toho vlhnutí, šoustání, zlobivých holčiček a pocení, bylo by to lepší. Nejsem nijak prudérní, ale zde mě to kdoví proč rušilo. Ale kniha je celkem zábavná, nenáročná, prostě na léto...

08.08.2020 3 z 5

Černá čarodějka Černá čarodějka Laurie Forest

Uf, tohle jsem dočetla jen s velkým sebezapřením. Čekala jsem fantasy. Nejen postavami, ale především akcí. Tři hvězdy dávám za zajímavý nápad. Také za řešení rasové otázky a vzájemné tolerance, které je dnes velmi aktuální.
Jinak jsem se ale nudila. Pořád jsem čekala, že se NĚCO stane. Nechci příliš prozrazovat, ale Ellorenina naivita mě neskutečně rozčilovala, pořád jsem si říkala "tak už, teď už se její moc projeví" a nic. V závěru jsme se nějaké zábavy dočkali, ale těch X stovek stránek před tím bylo utrpení.
Jestli vyjde další díl, přečtu si ho už jen ze zvědavosti, zda se konečně NĚCO stane. Jestli nevyjde, určitě to přežiju.

19.05.2020 3 z 5

Čtyři mrtvé královny Čtyři mrtvé královny Astrid Scholte

Jako detektivkou bych to úplně nenazývala. Ale najdeme zde zajímavě vystavěný svět, pěkně vykreslené postavy a slušnou zápletku. Rozhodně stála za přečtení. Oceňuji i absenci pokračování.

30.04.2020 4 z 5

Zlodějská přísaha Zlodějská přísaha Mary E. Pearson

To byla pane jízda, přečteno téměř na jeden zátah. Pearsová umí výborně vylíčit atmosféru, to balancování na ostří nože, kdy stačí jediný chybný krok, jedna špatně vypočítaná vteřina a vše skončí v pekle. Krásný příběh, plný lásky a krutosti, nenávisti i loajality.

08.03.2020 5 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Za mě dobré čtení. Vzít x-meny a zasadit je do vlastního světa s vlastními pravidly chtělo odvahu a myslím, že se s tím autorka vypořádala statečně. Jasně, hnidopich by našel díry ve společnosti, která je i není postapokalyptická, nebo jejich pravidlech, ale proč si kazit dobrý příběh. Čtení pěkně ubíhalo, napětí tak akorát, romantika jen zlehka a nijak prvoplanová spadlá z nebe, ale uvěřitelná. A pod povrchem řešíme otázku, do jaké míry jsou pojmy dobra a zla subjektivní a co znamená svoboda. Doufám, že další díly se ponesou v podobném duchu.

29.12.2019 4 z 5

Vánoční tábor Vánoční tábor Karen Schaler

Přeslazená, předvídatelná romantika prošpikovaná všemi klišé, co se jich najde. K tomu přimícháno co nejvíce vánočních dekorací, cukroví, ohně v krbu a psa, aby se tedy navodila atmosféra. Zpočátku na mě všechno působilo dost křečovitě, ale pak jsem se začetla a protože jsem nemusela mít strach z konce, byla jsem zvědavá, jestli v rámci všech klišé padne i ona zásadní věta "All I want for Christmas is you"...

14.12.2019 3 z 5

Vánoce v New Yorku Vánoce v New Yorku Mandy Baggot

V době adventu pro mě už tradice. Další příběh o shledání dvou duší, který ani nemá vyznívat nějak reálně, ale přenést nás na chvíli do kouzelné doby Vánoc, kde se dějí zázraky. Trochu slabší než předchozí vánoční romance, ale i tak jsem se pobavila a příjemně naladila na nadcházející svátky.

08.12.2019 4 z 5

Tři temné koruny Tři temné koruny Kendare Blake

Za mě moc dobré. Ne tolik, abych použila všech superlativů své slovní zásoby, ale má to spád, střídání vypravěčů je velmi osvěžující, pořád jsme v napětí. Líbí sei, že svět to není nijak složitý, čtenář se v něm velmi rychle zorientuje. A těma tří čarodějek, tří sester, z nichž může přežít a vládnout jen jedna, je zdařilá kombinace. Dlouho jsem kolem této knihy kroužila a nebyla si jistá, jestli ji chci číst, ale pak přišla ta správná nota a nelituju.

04.11.2019 4 z 5

Zjizvený král Zjizvený král Leigh Bardugo

Mám pocit, že s každou další knihou je spisovatelka vyzrálejší. Griša byla pohádka plná nelogických zvratů a klišé. Teď už se dočkáme výborně vykreslených postav majících své světlé i temné stránky. Romantiky je zde poskrovnu, o to více vyniknou politické intriky. Těší mě návrat Niny, její příběh není ani zdaleka uzavřen. Střídání vypravěčů příběh krásně osvěžuje, nedochází tak k hluchým místům, která by čtenáře brzdila. Pokračování v tomto případě chápu, naštěstí nás čeká jen jedno. Výborná záležitost.

27.10.2019 5 z 5

Nejsou stejné. Jak díky Teorii typů porozumět dětem i sami sobě Nejsou stejné. Jak díky Teorii typů porozumět dětem i sami sobě Šárka Miková

Padla na mě nostalgie, kdy jsem se vrátila zpět ke studiu psychologie. Jedná se o učebnici a pokud člověk už dříve slyšel pojmy jako temperament a charakter (v rámci definice, jelikož hovorové užívání obvykle nevystihuje, co znamenají), náramně mu to pomůže. Ale i bez toho se dá v knize zorientovat. Některé typy se určují snáz, u některých je to težší. Ale alespoň jsem pochopila, proč někomu Nevýchova funguje a jiným ne a kde dochází mezi mnou a synem k "informačnímu šumu". Krásně se mi tu ukázalo, že děti nás opravdu doplňují a pomáhají v našem rozvoji - tvoříme se synem přesný protiklad a dovednost, která nám zásadně chybí, je u toho druhého dominantní.
Rozhodně se nejedná o nějaký návod na výchovu, kniha pouze ukazuje způsob myšlení jednotlivých typů, je na každém, jak se k nim postaví. Není to knížka, kterou přečtete a odložíte, naopak je to průvodce myslí od batolete po dospělost a v každé vývojové fázi dětí v ní budeme hledat jiné informace.
A dozvědět se zase trochu víc o sobě je také plus.

27.09.2019 5 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

To byla jízda. Na celé sérii můžeme krásně pozorovat, jak roste a dospívá nejen hlavní hrdinka, ale sama spisovatelka.
Dočkáme se překvapivých rozhodnutí, správného melodramatu hodného Aelin Divokého ohně, zničujícího napětí i důkladného zakončení. Jsem ráda, že se autorka nehrnula ke konci světelnými kroky a pečlivě nás provedla každým okamžikem, každou postavou co čtenářům přirostla k srdci.
Moc se těším na další počiny SJM a seznámení s nějakými novými vílami.

25.08.2019 5 z 5

Bouří prokletá Bouří prokletá Patricia Briggs

Briggs knihy miluju a vždycky zůstanou mou srdeční záležitostí. Příběh jako takový nebyl špatný, jsem ráda, že jsem si přečetla pár dílů zpátky včetně Jasným plamenem, to před touto knihou vřele doporučuju. Ale musím říct, že nevím... Nevím, co o tom říct. Asi jsem četla v divném rozpoložení, kdy jsem měla problém sledovat kdo co jak proč. Celou dobu pořád jen někdo nad něčím mudroval, rozebíral nastalou situaci a přitom nevnesl do toho magického guláše světlo. Konec sice objasnil, co se vlastně stalo a proč, ale neřekl nám PROČ.
Dále mi trochu vadí, že se posledních několik dílů hlavní postavy nikam neposouvají. Tady se alespoň dostala do popředí postava vedlejší, jejíž další vývoj určitě bude zajímavý a na to se těším. Jenže buď si Briggs vymyslela takovou konspiraci, až se do svých sítí zamotala sama, nebo má od Měsíční písně všechno geniálně promyšlené, ale odmítá nám odkrývat vodítka, což mě hrozně frustruje.
Mám pocit, že podobnou větu píšu už poněkolikáté, opravdu však doufám, že v dalším díle se už dočkáme rozuzlení.

23.07.2019 4 z 5

Vánoční polibek v Notting Hillu Vánoční polibek v Notting Hillu Mandy Baggot

Milé, nenáročné, předvídatelné, vlastně i celkem banální, ale na adventní naladění krásné.

26.11.2018 4 z 5

Padlý dědic Padlý dědic Erin Watt

Celkem se mi to líbilo. Určitě je to velmi čtivé, stránky ubírají jako nic a za chvíli se řítíte ke konci. Nevím, buď je to tím, že střední mám dávno za sebou a ty jejich intriky mi přijdou zcestné, zbytečné a dětinské, možná nejsem ta pravá jižanka, abych to pochopila. Ale nějak nejsem schopná najít cokoli sympatického na takové postavě jako je Easton. Kdyby kdokoli do sebe otočil 3 flašky tvrdého chlastu, skončí v nejlepší případě na zemi v nejhorším v nemocnici, ale rozhodně se nejde procházet po pláži. Ella tu byla za totální blbku, tak arogantní a protivná, až jsem si říkala, jestli je to ta samá osoba. Hartley byla snad jediná, kvůli komu to stojí za to číst.
Co je mi líto, tak že Poskrvněná koruna byla tak zkratkovitá. Gideon by si zasloužil mnohem více místa, jak to se Savannah zkoulel, bylo ve finále trochu o ničem a je to neskutečná škoda. Rozhodně by stálo za to jejich příběh víc natáhnout, napnout a nenechat se lapit tak rychle. Nechápu, proč nemohl mít samostatnou knihu, nemusí být přece všechno nutně trilogie.

09.08.2018 3 z 5