Arianne Arianne komentáře u knih

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Tentokrát mi to nějak nesedlo. S Minou jsem si absolutně nerozuměla, vůbec spolu nejsme kompatibilní. Čtení samotné mě spíš nudilo než těšilo. Už je to celé takové ohrané, slabé a nudné, jakoby autorka nevěděla, co vlastně ještě psát.
Každopádně jsme se dočkali i úvodu k Irsku a tam se určitě také vypravím.

24.10.2021 3 z 5

Catwoman: Zlodějka duší Catwoman: Zlodějka duší Sarah J. Maas

Tohle není nic pro mě. Už u Wonderwoman a teď znovu jsem si ujasnila, že fakt nejsem DC holka a v tomto ohledu se budu raději držet Marvelu.
Jinak autorka neměla věru lehkou práci, to uznávám, a držela se statečně. Nicméně ani tak mě kniha nebavila. Někam přijít, ukrást co jde, všem se vysmát a zdrhnout. A tak 3/4 knihy pořád dokola. Románek vyzněl tentokrát dost lacině, na to od Maas nejsme zvyklé a ten konec byl jedno velké upatlané klišé.

18.10.2021 2 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

To bylo neskutečné. Měla jsem z knihy strach, protože ač je autorka skvělou spisovatelkou milostných romancí, fantasy ji v minulosti moc nešla. Ale toto bylo parádní. Jak zajímavě a konzistentně vystavěný fantastický svět, tak ambicemi nabitá romantická linka.
Kniha přesně podle mého gusta, akorát to čekání na další díl mě asi zabije.

11.10.2021 5 z 5

Dcera zimy Dcera zimy Vladimíra Šebová

Moc mě to bavilo. Bylo to jiné, neotřelé, temné a po všech těch milostných trojúhelníkách osvěžující. Anachroismy mě neurážely, přece jen je to fantasy a ne historický román. Přišlo mi super střídání časových linií, i když ten skok do současnosti na konci byl podle mě zbytečný a zkazil celkovou atmosféru knihy. Akorát ten konec... Za ten srážím hvězdu. Buď mi tam něco uniklo nebo jsem to možná špatně pochopila, ale Morana si zasloužila víc.

07.10.2021 4 z 5

Snít znovu Snít znovu Mona Kasten

To bylo opravdu hodně špatné. Nerada píšu takové komentáře, ale bohužel už předchozí díl měl značně sestupně tendenci a tento potvrdil trend. Chápu, že šlo autorce o to, aby vylíčila ten pomalý proces, kdy si Blake a Jude k sobě hledají cestu zpátky, ale 80% knihy jsem měla dojem, že čtu pořád dokola první kapitolu. Oba se neustále pitvali dokola v tom samém, než se tedy rozhodli hodit to za hlavu. A tohle omílání dokola téhož nezachránili ani osobnosti, Jude byla nesympatická rozmazlená fňukna a Blake absolutně bez jakékoli jiskry.
Možná by pomohlo, kdyby autorka psala z jeho pohledu nebo alespoň vypravěče střídala.

02.10.2021 1 z 5

Opačno Opačno Hannah Mathewson

Moc jsem od toho neočekávala, chtěla jsem jen nějak zabít čas. Ale tenhle svět... Dostal se mi pod kůži. Byla to parádní jízda, žádné kostrbaté rádoby mučednické spytování všech a všeho. Postav tak akorát a byla to velmi příjemná společnost. Dostalo se mi mnohem lepší zábavy, než jsem čekala a doufám, že nás nakladatelství brzy oblaží dalším dílem, protože prostě potřebuju vědět, jak to dopadne s Eliotem

27.09.2021 4 z 5

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

Mohlo to být už větší klišé? Pochybuji, na těch pár stránek se vešlo naprosto vše. Ale i když mě Sera na konci trochu štvala, čtení jsem si užila. Knížka psaná přímo k vodě

14.08.2021 4 z 5

Dlouhá cesta domů Dlouhá cesta domů Louise Penny

Tentokrát to bylo hodně filosofické. Trochu ospalé, ale po předchozím nadupaném díle přišlo takové zklidnění vhod.

01.05.2021 4 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Trochu jsem se bála, protože Asii obecně moc nemusím. Ale příběh byl stejně magický a milý jako ostatní, určitě mnohem lepší, než Chorvatsko. Další kniha,ke které se budu ráda vracet.
Dodatek: spousta považuje Fionin problém za dětinský, ale kdo zná někoho s plachou a uzavřenou povahou, ví, že tito lidé potřebují harmonii s okolím. Pokud jí okolí dalo najevo, že její počínání bylo směšné a trapné, bylo to pro ni mnohem důležitější, než reálná hodnota toho okamžiku. Takže její krunýř byl naprosto pochopitelný a korespondoval s její povahou.

28.03.2021 5 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Všechny knihy jsem zvládla během týdne, což nebylo úplně fér k dětem a teď jim to budu muset vynahradit. Tuhle jsem si nechala nakonec a byla jsem ráda, Dawn byla prakticky spojovacím článkem mezi všemi knihami a na její příběh jsem se o to víc těšila, čím víc jsem ji v ostatních příbězích poznávala.
Knihy bych zhodnotila jako slabší průměr. Jako vážně, někde jsem měla pocit, ze čtu variaci na J. Lynn, jinde jsem jen protáčela oči. Ale nemohla jsem přestat číst. Jakmile jsem čtečku odložila, hned jsem ji zas měla v ruce a zanedbávala všechno okolo.
Takže se opravdu skláním před autorkou, protože napsat nic moc příběhy tak, aby se od nich čtenář nedokázal odtrhnout, tomu říkám skutečné umění.

09.02.2021 3 z 5

Dům soli a smutku Dům soli a smutku Erin A. Craig

Zajímavý nápad a velmi oceňuji, že také někdo převyprávěl něco jiného než Krásku a zvíře. Ale bohužel jsem se většinu knihy nudila, nedokázala jsem propadnout té avizované gotické atmosféře. Posledních pár kapitol a bylo strhujících, ale závěr to opět zazdil. Slabé a je to veliká škoda

01.02.2021 2 z 5

Moje nejoblíbenější jednorázovka Moje nejoblíbenější jednorázovka Christina Lauren

A mě se to líbilo. Bylo to jiné, než na co jsme od autorek zvyklí, ale opravdové. Přestože se vlastně nic moc nedělo, žádné přemety a salta, každá věta nutí čtenáře pokračovat na další. A další a další, až zjistí, že už nemá moc smysl knihu odkládat. Dopisní části ty dějové hezky doplňují a závěr se podařilo procítit až do konce, žádná ukvapená a překotná honba za "The End".
Jediné, co bych vytkla je obálka a název, neb působí trochu lacině.

19.01.2021 4 z 5

Pohřběte své mrtvé Pohřběte své mrtvé Louise Penny

Zajímavé prolínání rovin jak v prostoru, tak v čase. Zajímavý náhled do historie a společenské situace v Quebeku. Požitek mi trochu zkazilo, že jsem si následující díl přečetla před tímto. Už to nikdy neudělám ✌

17.01.2021 4 z 5

Notting Hill pod sněhem Notting Hill pod sněhem Jules Wake (p)

Příjemná milá oddechovka. Přestože nešlo o nic převratného s hlubokým dramatem, příběh je plný citu a lásky, což si občas potřebuje přečíst každý.

02.01.2021 4 z 5

Strom splněných přání Strom splněných přání Jenny Gladwell (p)

Milá, hřejivá jednohubka, ideální na zimu. Taková variace na Kavárnu v Kodani, akorát naopak a bez kavárny. Ze začátku mě trochu vyvedlo z míry, co se to děje už z kraje příběhu, ale postupně jsem si zvykla a četlo se mi jedna báseň.

29.12.2020 4 z 5

Supernova Supernova Marissa Meyer

Paráda! Potom, jak se dvojka vlekla jsem tohle slupla za pár hodin na jeden zátah, protože prostě nešlo jinak. Celá trilogie stála za to, všechny postavy mě neskutečně bavily. A konec tomu tedy nasadil korunu.

28.12.2020 5 z 5

Jak hacknout zlomené srdce Jak hacknout zlomené srdce Kristin Rockaway

Za mě povedená odpočinková četba. Zápletka sice není kdovíjak promakaná, ale příběh se čte příjemně, hezky ubíhá, do podzimní plískanice jako dělaný. Hlavní téma, která je postaveno právě na možnostech navazování vztahů, je ženská síla, profesní sexismus a jak si člověk musí hrábnout až na dno, aby dosáhl úspěchu.
A další (alespoň pro mě) plus: Chvílemi jsem měla pocit, ze čtu variaci na Sex ve městě, což nebylo k zahození. Lepší než další variace na Bridget Jones

03.11.2020 4 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Úžasné, mnohem vyspělejší než předchozí knihy. Chvíli jsem si nemohla zvyknout na svět urban fantasy, ale brzy se to zlomilo a moc jsme si to užívala. Tentokrát jsem ani neměla pocit, že by děj potřeboval seškrtat. A za co tleskám nejvíce jsou chlapi - velmi oceňuji, že zůstali chlapi a ne jen pozadím velkolepých plánů svých žen.

29.10.2020 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Nádherný příběh z krásného prostředí. Neskutečná příroda, úžasní lidé, romantická linka je zřejmá od druhé kapitoly, ale vůbec to neubírá kouzlu. Zápletka s televizním štábem mě dost rušila, vlezle narušovala onu hřejivou atmosféru, ale nakonec dávala dokonalý smysl.
Vzhledem k tomu, že Island je už několik let moje "must see", naprosto neobjektivně přiznávám, že tento příběh byl pro mě z celé série nejhezčí.

10.10.2020 5 z 5

Miluj mě kdekoli Miluj mě kdekoli Jennifer Probst

Knížky jsem četla napřezkáčku a tenhle díl se mi líbil nejvíc. Asi už jsem neměla taková očekávání, jako zpočátku. Ale narozdíl od prvního dílu, který byl celý upocený a třetího, kde jsem skřípěla zuby, byl zdejší romantický taneček příjemný.

16.08.2020 4 z 5