Arev122 Arev122 komentáře u knih

Němá dívka Němá dívka Hans Rosenfeldt (p)

Detektivka mě nevtáhla do děje, příliš mnoho odbočování k rodinným a pracovním vztahům a mnohé postavy mě nebyli sympatické.

15.10.2023 3 z 5

Lodní ranhojič Lodní ranhojič Wolf Serno

Taková dobrodružná " pohádka", ale se smutným koncem. Hlavnímu hrdinovi Vitovy se vše zázrakem vyplnilo: složil zkoušky na ranhojiče, nezabili jej a jeho přátelé ani piráti a ani utečení černoši , přečkal strastiplnou cestu po moři a našel svou lásku. Ale neskončilo to happy endem.

30.09.2023 4 z 5

Let 305 Let 305 A.G. Riddle

První část knihy , kde spadne letadlo, se mi líbila. Prostřední část- Titáni, byla pro mě příliš sci-fi a i trochu chaotická a nelogická. Konec se dal pak očekávat.

25.09.2023 3 z 5

Labyrint z kostí Labyrint z kostí James Rollins (p)

Napínavé čtení, trochu jako sci-fi. Vede i k zamyšlení, jak vlastně vznikl přemýšlivý člověk.

21.09.2023 4 z 5

Pevnost bílých mravenců / Ďáblův prsten / Železo přichází z hvězd Pevnost bílých mravenců / Ďáblův prsten / Železo přichází z hvězd Ludvík Souček

Taková"Vernerovská" dobrodružná sci-fi. Nejvíce mě zaujala Pevnost bílých mravenců

17.09.2023 4 z 5

Ztracený v pustině Ztracený v pustině Jane Harper

Napínavé a čtivé čtení z prostředí suché a vyprahlé Austrálie. Je nalezeno mrtvé tělo jednoho muže a nyní je nutno vyřešit jeho smrt . A nezbývá se než ponořit do minulosti a prozkoumat stará rodinná tajemství

16.09.2023 5 z 5

Dersu Uzala Dersu Uzala Vladimir Klavdijevič Arseňjev

Zajímavé čtení o východní Sibiři před 100 lety, o jeho osídlení a hlavně přirodě, kdy ještě nebylo ani zdání o plundrování Sibiře. Obrázky byly pěkné, jen mi chyběla mapa výpravy

10.09.2023 3 z 5

Na loučení nebyl čas Na loučení nebyl čas Linwood Barclay

Napínavé čtení, trochu neuvěřitelné, ale v vtáhlo mě do děje a čekala jsem , jak to dopadne.

08.09.2023 5 z 5

Duchové K2 Duchové K2 Mick Conefrey

Napínavé a čtivé první zdolávání K2. To byli opravdu nadšení horolezci- bez kyslíku a jen s vybavením, se kterým by současný horolezec ani Tater nevyrazil.
Později mediální kampaň o peníze a soudní tahanice.

06.09.2023 4 z 5

Café Groll Café Groll Jan Štifter

Pěkná a pohodová novela, klidně bych ve čtení pokračovala.

02.09.2023 5 z 5

Šedá jako popel Šedá jako popel Ursula Poznanski

Napínavé a zpočátku trochu hororové, to se mi líbilo, a druhá půlka se mi zdála příliš překombinovaná, ale jako románový thriler se to četlo dobře

31.08.2023 4 z 5

Trosečníci Trosečníci Lucy Clarke

Lehce napínavé čtení, krátké kapitoly - dřív a nyní. Ale nevtáhlo mě to do děje, trochu nezvyklý vzájemný sester, zejména konec byl nepravděpodobný.

28.08.2023 3 z 5

Dům u jezera Dům u jezera Nuala Ellwood

Mě se kniha líbila. Byly to krátké kapitoly se střídajícím popisem života mladé dívky vychovávají vojakem( trpící postraumatickém syndromem) a psychicky týranou ženou s malým dítětem. Vše spojoval tajemný a opuštěný dům u jezera.

27.08.2023 4 z 5

Slepí ptáci Slepí ptáci Ursula Poznanski

Napínavé, ale občas trochu zdlouhavé a nudné. Hlavně závěr mě připadal velmi nevěrohodný.

21.08.2023 3 z 5

Hvězda moří Hvězda moří Joseph O'Connor

Kniha vypráví o vystěhování Irů v průběhu hladomoru do Ameriky, kteří jsou na palubě lodi Hvězda moří. Několik postav je vylíčeno spolu se svojí minulostí, které je plné překvapivých zvratů. Ale některé pasáže byly pro mě zdlouhavé a trochu nudné.

19.08.2023 4 z 5

Skrýš Skrýš Johan Theorin

Napínavé čtení o psychicky narušených lidí, které se odehrává ve dvou vyprávějících rovinách.

11.08.2023 5 z 5

Údolí tyrannosaura Údolí tyrannosaura Douglas Preston

Pěkné dobrodružné a napínavé čtení s trochou historie o tyrannosaurovi, kde je od počátku znám kladný hrdina i padouch.

08.08.2023 4 z 5

Hrobník Hrobník Oliver Pötzsch

Pěkná napínavá detektivka z Vídně 19.století, kde se začínají prosazovat technické novinky (fotoaparát, kolo , automobily)a kde je zajímavé čtení o vídeňském ústředním hřbitovu.

05.08.2023 4 z 5

Sběratel sněhu Sběratel sněhu Jan Štifter

Jsou to tři příběhy (před válkou, padesátá léta a osmdesátá léta) . Na konec je vše propojeno. Pro mě- moc hezké čtení.

31.07.2023 5 z 5

Les Les Marek Baroš

V díle jsou dvě roviny vyprávění, ale nikde není jasné, co je se světem divného. Děj mě nevtáhl do děje, bylo to příliš nepřehledné.

30.07.2023 3 z 5