ardeas ardeas komentáře u knih

Vendeta Vendeta Catherine Doyle

Rozhodne pre mladé ročníky :) Naivita z toho az triskala potokom. Napriek tomu všemožnemu klišé ma kniha bavila hlavne vedľajšími postavami a samotným zakulisim. Po precitani celej trilogie ale viem, ze po pretrhani celej série by z toho bol lepší román. Takto je to len väčšina balast v 3 dejstvách.

10.03.2023 3 z 5

Verity Verity Colleen Hoover

(SPOILER) Suhlasim s Aileenou nizsie, ma to vela dier. Citalo sa to samo, ten "denník" bol od autorky ťažký kaliber. Neviem si to nejako urovnať, ci je to dobre alebo zle, ze autorka sa takto pohrala s myslou Lowen a aj nás čitateľov. Ale jednoznačne je to nádhernou ukážkou do zákulisia autorov, kde sa nam beznym čitateľom ukazuje, po akych veciach mozu siahnut, aby vedeli písať... za to ma u mna plus. Celkový dojem mam ale ku knihe aj tak naštrbeny.

05.03.2023 3 z 5

Vyvolenie Vyvolenie Rachelle Dekker

(SPOILER) Dobrá snaha o dystopicky svet po pade ľudstva, ktorý mi pripomínal kombinaciu knih Selekcie a Divergencie, okoreneny o psychopata... ale ze ani náhodou sa nehrabe na spomínané dve trilógie.
Knihu som docitala na niekoľkokrát ale aj to si musim pogratulovať. Pomedzi som prečítala snad celý tucet ďalších. No nemam rada nedocitane.. takze som to dokopala do konca.
Celú seriu som si kupila uz pred asi rokom v nejakom výpredaji. Uz to o niecom svedčí. Slovenský preklad, štylizácia textu to mu nepridal na hodnote. V neposlednom rade ten "rozprávač" bolo nieco, co som uz poslednú štvrtinu knihy musela predychavat.
Co s obsahom? Chudé dievca sa cifruje na obrad, kde ma nafasovat chlapa, ktorému bude do konca života robit slúžku a byt pre nim len pozlatko, ale este nevie, ze to je spadnuté na hlavu. To zisti az ked ju nik nechce,... chúďatko, vsetci ju lutujeme... potom tu mame Remka, švihak, co ju zachráni.. samozrejme az na konci. Na to si musime pockat dramou sériového vraha, ktorý si myslí, ze plni božie poslanie a zaroven si ju vyberie za zenusku. Dalej sa nam tam primotava ta duchovná stránka, nejaky Aron, ktory vie pravdu a nejakým duchovnými tamtamami jej posiela signály o jej jedinečnosti, kym ona je v bezvedomí samotného netvora...

Ak mi neveríte, ze je to az tak zle, odporúčam precitat. Dalsie knihy čítať ani nebudem, skoda casu.
Snaha bola, ale vsetko je take ploche, suché a bez chemie,.. skor je to nieco ako konštatovanie, nie je to príbeh.

03.03.2023 odpad!

Drahá Ava Drahá Ava Ilsa Madden-Mills

(SPOILER) Musim súhlasiť s tatafa, napriek tomu ako dobre sa kniha číta, tak nieco tam proste nehra.
Nelogickost alebo skor absencia logiky teenagerov. Vsetko je také "rozumne"... tiež sa neviem nejako vyrovnať s tým osudom, bolo to nerealne, aj ked na konci, ked odisla, tam uz začínal epilog, nie tie dva dalsie, co boli na konci. Nemám rada epilogy, mam radšej ked si ho viem domyslieť sama...v tomto podaní som doslovne bola ukratena o vlastnú predstavivosť.
Bolo to milé prekvapenie, ze autorka zamaskovala jeho identitu,ale to je asi jedine prekvapenie v celej knihe. To ze si musime odzit udobrovaci a záverečný sex, to je uz v tychto knihach klišé :)
Se vsim vsudy, jednohubka so zbytočne dlhym a neskutočne sladkym záverom. Hotová cukráreň.

02.03.2023 3 z 5

Komisař Komisař Paulina Świst

Uberam hviezdu uz len za to ako mi sla Zuza na nervy. Tiež sa mi nepáčil ten jej vyvoj dcerusky, bolo to nejako pritiahnuté za vlasy. Samotne prostredie, prepletenost pribehu z predošlej knihy kvitujem. Radek bol super a aj ked ďalšia kniha je o Danielovi, potešila by aj kniha o Sztreleckom :)

01.03.2023 3 z 5

Bez rozloučení Bez rozloučení Samantha Young

Dobrý námet, hlavná myšlienka a celkový vyvoj, ale mnohé veci sú v celkovom obraze u mňa rozporuplné. Plus samotný fakt, ze ma hlavná hrdinka štvala a bola mi nesympaticka. Jedným z rysov, čo neviem tak nejak odpustiť autorke ta osudovost, vytvara to dojeme nereálnosti.

28.02.2023 3 z 5

Ukradený polibek Ukradený polibek L. J. Shen

Na to, ze bol dej písaný "oboma" postavami, bol nevyvazeny. Nemam pocit, zeby obohatil o Wolfeov pohlad nejako zásadne. Vela intríg, zvratov a naivity hlavnej hrdinky, aj ked chapem jej konanie.
Inak príjemná jednohubka, co mi za pár dni vysumi z hlavy...

28.02.2023 2 z 5

Sladká nevědomost Sladká nevědomost Danielle Lori

Cakala som viac krvi, ale tu by sa akcie krvi clovek nedorezal. Romanťarna na 1 vecer. Namet dobrý ale chcelo by to viac pritlačiť na pílu. Opäť vela balastu a vela myšlienkových pochodov. Zbytočne to brzdilo dej. Časté vzdychanie u mna bolo na škodu :).... za mna je vzdy menej viac, takze zatiaľ priemer.

26.02.2023 3 z 5

Označená Označená Kristin Cast

Na knihy z tento ságy som casto natrafila v kníhkupectve ale nejako ma anotácia nezaujala. Fandim skôr Upirskej akadémii a tu sa mi to dosť zacina podobať. Jazykova stránka je dosť nenáročná a ako napriek tomu, ze sa tam deje toho dosť, je to skor nuda. Take vlažné intro. Som zvedava ako sa to ďalej vyvrbi, ale nemyslím ze ma to ohúri. Snad sa mylim :))

19.02.2023 2 z 5

Drahý nepřítel Drahý nepřítel Kristen Callihan

A lovila som, lovila... v pamäti :)) a že som to čítala.. veru čítala. Táto autorka ma rada svetlá reflektorov. Z nich vychádza a čerpá, snaží sa to prepojiť s naším svetom, obyčajného plebsu.
Žiaľ, nie vždy to funguje. A tu mi to dosť hrdzavelo a zadrhavalo. Uz som čítala všelijaké zapletky, ale naivitu neznášam. Miestami to malo racionálne hranice ale prekrical to balast. Možno v inej knihe, pri VIP sérii to bolo lepsie.

07.02.2023 2 z 5

Nočná hra Nočná hra Sherrilyn Kenyon

(SPOILER) Skvelý svet, ktorému som prepadla po Bratstvu čiernej dýky, len ako ja tam, tak aj tu ma už zacina hnevať každý happy end a vyprchava ta ľudská časť. Za seba môžem asi konštatovať, ze asi začínam žiarliť :DD ze je to tak šťastné a dokonale na konci. Občas by sa ta šablóna mohla trosku aj zmeniť...

29.01.2023 4 z 5

Prokurátor Prokurátor Paulina Świst

Mám rada vyrecnost, asi aj preto ze sama mam podrezany jazyk :D Už je to nejaky ten piatok, kedy som sa na knihe z chuti zasmiala. Avsak aj tu to ma este nejake tie svoje muchy. Nadväznosť a prelínanie sa rozpravania postáv bolo často opakujúce sa a kostrbate. Niektoré veci boli predvídateľné a niečo prekvapilo, ale finále bolo uz u mňa trochu nuda, no napriek tomu som sa dobre bavila a k autorke sa časom ešte vratim.

02.01.2023 4 z 5

Lacrimosa: Rekviem pro Saschu Lacrimosa: Rekviem pro Saschu Alice Scarling

Veľkou devízou knihy je, že sa jedna o trilógiu ale vydaná v ČR/SRje len prva kniha.
Podľa miestnych recenzií som čakala hroznú knihu. A asi preto som zaskočená tým, ze ma bavila. Len mi príde divné, ze kniha je tu zaradená do scifi a pri tom sa jedná o fantasy, s démonmi, anjelmi a upírmi.
Podobnú sériu som čítala a popravde, necakala som ze ešte narazím na podibne vystavaný dej, co by ma zaujal.
Napriek mnohým námietkam, že autorka nevie písať, hm... nie je to dokonale, ale viem to odpustiť, lebo ma dej zaujal. Uz len zohnať ďalšie 2 knihy, aby som mala úplný obraz :DD

31.12.2022 4 z 5

Kudy ke hvězdám Kudy ke hvězdám Jenn Bennett

Nie som cieľovka, ale NA žáner si rada prečítam ako relax, kde nie sú extra dramy a riešia sa väčšinou banality. Tu tomu az tak celkom nebolo :) bola aj drama v podobe nevernika, ale ako oddychové čítanie pri chorobe, kde nemusim rozmýšľať, to uplne stačilo :))

04.12.2022 4 z 5

Na velikosti záleží Na velikosti záleží Alison Bliss

Chvalim námet a celkovu myšlienku. Skvelý zaver, top moment a asi jediný z knihy co ma vzal za srdce bol v bare. Ale to je asi tak vsetko. Oceňujem snahu autorky podať pribeh s zenou, co nie je ako papek :)
Krátky časový ramec, slovenský nemastny preklad a k tomu slaba chémia, v kombinácii červenej knihovne so slabym humorom to u mna nefungovalo.

26.11.2022 1 z 5

Akta Illuminae - box Akta Illuminae - box Amie Kaufman

(SPOILER) Nech je uz každá kniha o inom hrdinovi, v celkovom obraze je to Spiro, ktorý dokonale prepája trilógiu a je jej hlavným hrdinom. Dovolím si ho prirovnať k prsteňu z LOTR. Skvelá myšlienka a prevedenie.

22.11.2022 5 z 5

Temná Raven Temná Raven Sylvain Reynard

(SPOILER) Budem krutá, ale slabô. Tiež sa pýtam, čím ma kniha tak vysoké hodnotenie, kedze v komentároch až tak nadšene ostatní nezneju?
Mam rada nové verzie starších nametov, čiže tu to máme vo forme vampirizmu. Samotný svet "podsvetia" je nádejný ale tá kniha je tak dlhá a nudna, ze nejako sa mi nechce do zvyšných 2 a odrádza ma od toho poznať "nový svet".
Na zaciatku ma iritoval fakt, že ju "vyliečil", chvála Bohu ze len dočasne... ale keby jej preliecil aj hlavu ku koncu :DD od polovice to bolo smutné.. prišlo mi, že tu autorka uz nevedela co dalej. Na jednej strane mame tirady a vela opisu, a potom hop hop rýchle preklenutie času, takze dej pôsobí kostrbato. Záver ako vždy, sex vyriesi a specati všetko.

13.11.2022 2 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

(SPOILER) S touto autorkou mam jednoznačne problém s jej štýlom ale hlavne rozsahom kníh. Budem jedna z mála, ale jej knihy sú neskutočne zbytočne dlhé!
Námet o láske medzi trénerom a jeho žiačkou, či medzi mladšou a starším, je zaujímavý, dokonca aj multikulturne a národné rozhranie, to nepopieram. Ale to prevedenie... Po precitani prvých 200 stran som uz pomyselne dupkala nohou, ze nech uz sa sakra niečo deje. Nada!
Ďalšie mínus, Kulti bol paradoxne viac bežný človek ako samotná hlavná hrdinka, ktorú nam autorka predostrela ako "dokonalu". Nemam to rada takto nevyvazene, každý chybuje. Ukrižujte ma, ale toto je kniha pre 16+ a nie zaner NA.

06.11.2022 1 z 5

Drzý kravaťák Drzý kravaťák Vi Keeland

(SPOILER) Toto je základný typ knihy pre "standby mód". Nemusíte rozmýšľať... a za par dni si ani nespomeniete. Konkrétne táto je to u mna na hrane 2*/3*.
Drza Soraya mi zo začiatku velmi sadla, ale cim dalej, stalo sa z nej knižné klišé o veľkej láske a obetavosti. Deto aj sam kravaťák.
Nápad dobrý, aj vyrovananie s minulosťou s jej otcom, dokonca aj drama s určením otcovstva ale mna zabila ta sladkosť, nad ktorou by som sa asi rozplývala a achkala, ak by som asi mala MPS :DD
Ak sa ku knihe vratim, tak len k začiatku a tomu peknému špičkovaniu vo vagone, inak je to na moj vkus malo.

01.11.2022 3 z 5

Skandální titulky Skandální titulky L. J. Shen

Stale uvazujem, ako sa k tej knihe postaviť :) Mam rada styl hate love a tu to bolo vykresane do mramoru tak hrubym a vulgárnym sposobom, až mi to lichotilo. Celian bol pecka. Presne takto si myslim ze uvažujú muži. Stroho, prakticky, žiadne omáčky a s nicim sa nes**u.
Na druhej strane, Jude mi isla mnohokrát na nervy. A ani neviem preco? Vsetko bolo v celku rozumne a chapala som to. Az ku koncu to bolo az moc sladké a popravde sa bijem hlavou o stenu, na čo citam v knihach epilogy, lebo mam z nich vzdy cukrovku a pokazia mi z knihy dojem.

Vseho vsudy, najviac mi sadol štýl, co do obsahu, ako napísala Andrejka91, uz tu takéto nieco bolo :))

31.10.2022 3 z 5