ardeas ardeas komentáře u knih

Každá ráda kamaráda Každá ráda kamaráda Christina Lauren

Skvelá kniha na vypnutie, ako prišla, tak odíde z hlavy, ale v celku som sa nasmiala.
+ chválim originálny záver, ktorý nebol vyvrcholením bežného klišé, ale takým cvrknutym do nosa :)

09.04.2024 3 z 5

Ten první Ten první Roni Loren

Beriem, že väčšinou ľudia pejú chválu k tejto knihe, lebo je tam rozoberane ťažká tema - masaker na strednej škole.

Ale už sa bavíme o dospelých a pochybujem ze v dospelosti ľudia riešia veci takto. Resp. tak ako to podala autorka. Hlavnú hrdinku som si nedokazala obľúbit,.. nesadla mi, cez tie všetky vzdychacky a mentálne dilemy, ma to odradzalo.
Chýbala mi proste nejaka realita, velmi dokonale na moj vkus a zároveň kopa sexu.. nemám rada knihy, kde sex a príťažlivosť vyriesi tak nejak všetko a tu je to pekny priklad.

26.03.2024 2 z 5

Haka za lilii Haka za lilii M. K. Hardy

Uz je to pekne dlho, co som sa dostala k takej vyvazenej a fajnovej knihe s romantickou tematikou.
Perfektna práca s textom a dejom. Od autorky som citala predtym Hackera ale toto... dej plynul tak skvelo. Výborne vystavane charaktery postáv, postupne odkryvanie, gradácia deja.. humor i vážne témy. Aj keď Alex bol miestami občas trochu veľmi dokonalý gentleman, čo sa málokedy vidí v dnešnej dobe, viem to odpustit.

Proste páni! Neverím, ze túto knihu v dohľadnej dobe nejaká u mna prekoná. Pripomenulo mi to knihu Návrh od E. Kennedy a aj z tej som bola pekne paf a dodnes sa k nej rada vraciam. S touto to bude určite rovnaké :))

15.03.2024 5 z 5

Truly Truly Ava Reed (p)

(SPOILER) Ak máte v obľube dlhé myšlienkové pochody, balast a výlevy, je to pre vás. Ja už mám tento druh za sebou a potrebujem aby dej viac odsypal.
Chválim spracovanie rozprávania oboma postavami ale musim vyčítať, že aj mužská stránka je veľmi ženská. Aj muži vedia byt sebakriticky, ale uvažujú trochu inak. Preto muži nie su ako ženy,uvažujú priamejsie, oveľa menej a viac prakticky. Tu mi to chybalo.
Aj keď je tam toho na čítania v monologoch habadej, ako oddychová jednohubka, co mi neutkvie v pamati dlhsie, dalo sa.
P. S.: Jedine co som nedala bol uz záverečný sex, to uz bolo proste moc.. preskocila som to.

14.03.2024 2 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

(SPOILER) Skvelý, neokukany svet s nádychom vychodu. Temnyj je skvelá postava, ma svoje pre i proti, ako aj všetky postavy na jeho strane... Žiaľ tie kladné postavy mi neprídu tak dobre prepracované až veľmi naivne jednoduché. Tie zle veci idú niekedy samé, ale vedieť vystavať kladného hrdinu je proste umenie, ktorému sa mi tu nedostalo. Možno sa to zmení v ďalších dieloch, uvidím :)

17.01.2024 3 z 5

Nyxia povstává Nyxia povstává Scott Reintgen

(SPOILER) Nebudem to hodnotiť len ako poslednu knihu, ale ako celok. Za samotný napad o "nyxii" má u mňa autor veľké plus. Ale niekedy ani to nestačí na to, aby udržal moju dych berúcu pozornosť.
Veľa opisov a veľa opakujúcich sa problémov. Chýbal mi tam prvok drámy, ktora by nebola v "afekte". Prišlo mi mnohé také rozprávanie z diaľky a nevedela som sa sžiť s Emetom. Taky lepší prípad bok Anton, neviem prísť na to prečo ale bol oveľa zazivnejsi v deji ako ked to rozprával Emet.
Jednu hviezdu strhávam z kazdej knihy za nedotiahnutu myšlienku o samotnej nyxii. Miestami sa zdalo, že je to ako ďalšia mimozemska entita s vlastným vedomím a na konci to uz bola len menavka, co je vzdy poruke.

27.10.2023 3 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Neokukany napad ma zaujal. Len sa to dost vlieklo. Suhlasim nižšie s noizcore. Má to svoje muchy. Ale je to knižka pre mládež, takže v ramci žánru veľmi dobré :)

27.10.2023 3 z 5

Sváděj mě Sváděj mě Stacey Kennedy

(SPOILER) Som čitateľ, čo nedokáže odložiť knihu. A preto má kniha jedno veľké PLUS! Perfektne sa pri tom zaspáva :))

Zvyšok je už len o tom, čo tu uz bolo. Par bab, par chlapov, vsetci nakonief spolu skoncia.. na pozadí klubu voyerov, ktorým sa vsetko vyrieši nejako magickou príťažlivosťou medzi postavami.
Dúfam ze ďalšie zo serie budu lepsie, ale popravde, za posledné 2 tyzdne som konecne spala viac ako 5 hod. tak na čo dufat :D

28.04.2023 2 z 5

Rovnice lásky Rovnice lásky Christina Lauren

Za nápad veľké plus. Za rozprávača...? tak to je otázka...Keby sa dalo, napisem sem smajlika s 3 opicami, co sa chyta za uši, oci i pusu.
Prvých 100 stran som este čítala knihu poctivo. Potom som už ale naozaj nemohla, pretoze ma to podanie tak znechucovalo, dočítala som prakticky knihu v dialogoch a zvysok stranok len prebehla ocami.
Keby bol aspon ten rozprávač neutrálny a dal nám objektívny pohlad na všetko, aj na Rivera, asi by som to prekusla, no takto to bolo velmi ploché a neosobné. Keby to napisala autorka v 1.osobe,malo by to lepší drive. A týmto pádom kniha u mna dost spadla "na hubu".
Dokonalo to vystihla jitka_dankova nižšie v komentari.

10.04.2023 2 z 5

Rivalové Rivalové Vi Keeland

Hate love príbehy su čoraz populárnejšie a uz začína byť problém zaujať originalitou. Tu to bolo v celku zaujímavé prevedenie co do sexuálnych scén ale úplne súhlasím s Littlemonday. Ku koncu to stracalo dych a v konečnom dôsledku to vyústilo do romantického klišé.
Nedá mi nepoznamenat, ze na začiatku knihy, ked som uvidela ze autorka použije štýl striedavé rozprávanie postáv, doslovne som sa nútila čítať co najviac len kvôli tomu aby uz konečne prisla nejaka kapitola od Westona,ktorého pohlad bol v devize. Mam rada keď sa to strieda, ale v tejto knihe by som to bud dala 50:50 alebo zrusila,nakolko ma to rozčuľovalo ako nejaký vypocitavy kalkul od autorky.
Zrátané a podtrhnute, za mna slabší priemer a nebyt špičkovania medzi postavami, kleslo by to u mna este nižšie.

10.04.2023 3 z 5

Snít znovu Snít znovu Mona Kasten

Príšerne suchoty. Jude je ako ženská v prechode, stale ma nejake návaly... keby sa mi chcelo, asi by som to aj spočítala, koľkokrát sa frázy opakovali. Možno je to prekladom, ale o tom pochybujem.
Blake bol typický býk, tvrdohlavý, zdutý a s dlhym vedením. Toho by som este uverila, ale Jude, ako herecku, co žila samostatne, sice sa jej to rozpadlo, takého ufňukanka to je na pohladanie. Bud sa mala zrútiť uplne, alebo sa dat dokopy a drieť. Takto posobila celu knihu ako chudinka... nedokazala som sa s tým stotožniť.
Autorka jednoznačne stráca dych a aj tie zapletky aj prevedenie uz su v mojich očiach cim dalej horšie a horšie kazdou ďalšou knihou v serii.

07.04.2023 1 z 5

Hodnej kluk Hodnej kluk Elle Kennedy

Za mňa je to tak 50 na 50. Do polovice knihy som sa nevedela zacitat a vlieklo sa to. Potom to už bola zbesila jazda plna humoru. Az mi to prislo ze jednu cast pisala jedna autorka a zvysok druha tomu dala zvyšok. Nebolo to pre mňa surode dielo.
Elle Kennedy zbožňujem, takze mi vrta dosť hlavou, ci ta druha cast nebola hlavne jej a Bowen sa sice snažila ale na ňu sa asi u mňa nedotahuje... aj keď krivdit jej nechcem, no pripadá mi to tak :)

02.04.2023 3 z 5

Když jsme se poznali Když jsme se poznali Sarina Bowen

Príjemná oddychovka, co sa cita sama. Napriek tomu, namiesto 4* davam len 3,pretoze tam niečo chybalo.

Pozadie hokeja mi pripominalo seriu Off-Campus od E. Kennedy ale chybala mi tam tak vyrazna chemia medzi hlavnými predstaviteľmi, ako to vie len ona :) A prave toto ma skor dostalo do hodnotenia lepší priemer.
Napriek tomu, tesim sa na dalsie knihy.

27.03.2023 3 z 5

Má mě rád, nemá mě rád Má mě rád, nemá mě rád Sally Thorne

Ku knihe som sa dostala cez ukážku na film, kde bolo uvedené ze je podla knihy :)) ale knihy necitam ked som pozrela film, takze som si tuto knihu zohnala a zostala som veelmi milo prekvapená..aj film som uz videla, ale na knihu sa to nehrabe :D

Tak prečo tato kniha je u mna hodnotením vysoko?
- Mam rada hate love pribehy, na začiatku to vyzerá ako každá rovnaka kniha zo zanru, no nakoniec mame z badboy muza, ktorý má svoje muchy, nadhodený problém s otcom a sebadoverou si velmi cením
- plynulosť deja, takuto krásnu krivku rastu v knihe si ani nepamätám. Casto je to ako sinusoida, raz hore, potom dole a dookola. Kde inde v kniha hrdinovia placu a umieraju nad zlomeným srdcom, tu je to konečne "mudre a realistické", pretoze v normálnom svete ľudia o svojich problémoch komunikujú a nepreživaju apokalypsy, alebo aspoň nie tak dramaticky ako nam to kopec knih z týchto žánrov ponúka.
- Vahala som medzi 4* a 5*,no zvíťazila vtipná stránka. Z kníh si robim poznámky na zaujímavé metafory a hlášky, tu som si ich zaznacila az skoro 10x,v priemere to mam tam 1-2 na knihu :D
+ kniha nema epilog

26.03.2023 5 z 5

Miluji tě, nenávidím tě Miluji tě, nenávidím tě Christina Lauren

(SPOILER) Popravde, mala som velky problém sa zacitat. Prvych 100 strán som citala knihu niekolko dní, co je u mna už sam o sebe ukazatel.
Špičkovanie a hlášky ma velmi bavili, ale keď si to vezmem v celku, samotný dej bol taký... hm, neviem. Niečo mi tam nesadlo a neviem to nejako ani popísať. Asi ze celkovo to bolo take vyumelkovane, aj konflikt v ramci prace, aj ich samotné charaktery a tiež nadhodena problematika rovnoprávnosti zien a muzov, nebolo to nejako dotiahnuté do konca. Plus ich blbec šéf a ta spionazna misia,... proste nesedí mi to a uz sa ani nechcem nad tým zamýšľať prečo :) za to u mna len priemer.

23.03.2023 3 z 5

Něco jako láska Něco jako láska Julie James

Príjemná oddychovka s nadychom krimi a jemného napätia. Citalo sa to dobre ale neviem, ci mi to zostane v hlave dlhšie. Nie je tam nič nové, čo som uz čítala,takze nie som z toho paf.

19.03.2023 3 z 5

Mafiosa Mafiosa Catherine Doyle

(SPOILER) Na zaver - Valentino mal naozaj poskromne priestoru, ale toho chlapa by som chcela mat doma. Mal charizmu a to prepojenie s Lucom velmi krasne vykrystalizovalo az do zaveru, aj ked ten autorka zabila.
Teraz, ked nad tym rozmýšľam, tak mi doslo, ze vedľajšie postavy mali ovela lepsie vykreslene charaktery ako samotna hrdinka.. Milie jej tam robila skvelé krovie.
V zavere záverom, na príbeh ako taký som. bola zvedavá hlavne ako sa autorka vyhrala/vyrovnala so vztahom Sofie a Lucu, ale nie som na konci spokojná, lebo mi to nepríde uveritelne. Škoda

10.03.2023 3 z 5

Inferno Inferno Catherine Doyle

Tu nam uz stráca autorka dych. Vlečie sa to a mam alegiu na frazu v texte "je mi z toho na vzracanie" alebo Sofiin citlivý žalúdok. Akoby sa nedalo formulovať poburenie a odpor len samotnym aktom s extrakciou žalúdka...
Opäť sa nam tu rozširuje spektrum osob, občas niečo prekvapí, ale vlečie sa to nelogické a marnotratne správanie. Popravde som sa tesila len na postavy Valenina a Gianlucu. Tí dvaja boli skvelým vrcholom celej série.

10.03.2023 2 z 5

Vendeta Vendeta Catherine Doyle

Rozhodne pre mladé ročníky :) Naivita z toho az triskala potokom. Napriek tomu všemožnemu klišé ma kniha bavila hlavne vedľajšími postavami a samotným zakulisim. Po precitani celej trilogie ale viem, ze po pretrhani celej série by z toho bol lepší román. Takto je to len väčšina balast v 3 dejstvách.

10.03.2023 3 z 5

Verity Verity Colleen Hoover

(SPOILER) Suhlasim s Aileenou nizsie, ma to vela dier. Citalo sa to samo, ten "denník" bol od autorky ťažký kaliber. Neviem si to nejako urovnať, ci je to dobre alebo zle, ze autorka sa takto pohrala s myslou Lowen a aj nás čitateľov. Ale jednoznačne je to nádhernou ukážkou do zákulisia autorov, kde sa nam beznym čitateľom ukazuje, po akych veciach mozu siahnut, aby vedeli písať... za to ma u mna plus. Celkový dojem mam ale ku knihe aj tak naštrbeny.

05.03.2023 3 z 5