apelttom - Příspěvky

Jméno růžeJméno růžeU. Eco

Skvělá kniha. Napůl detektivka a napůl ilustrace poměrů společnosti v pozdním středověku. Příště bych ji ovšem četl s latinským překladačem v mobilu.

Devět princů AmberuDevět princů AmberuR. Zelazny

Chtěl jsem si ji číst tak do půlnoci, ale spát jsem šel až ve tři ráno. Je to super knížka.

ViděníViděníV. Kadlečková

Bomba. Celkově je příběh pomalejší a mnohem rozvláčnější než v předchozích knihách. Ale není to špatně. Namísto sprintu k cíli se série nadechla a rozšířila záběr do stran. Úplně skoro cítím, jak si chystá půdu pro finální knížku. Doufám, že mě nezklame! Jdu si koupit räwë.

Hlasy a hvězdyHlasy a hvězdyV. Kadlečková

Čekal jsem rozuzlení, ale daleko jsme se nedostali. Tak snad v příštím díle. Chytlavé je to pořád stejně.

Harry Potter a prokleté dítěHarry Potter a prokleté dítěJ. K. Rowling

S kouzelným světem Harryho Pottera má knížka společné pramálo. Nějak se to ale přelouskat dá.

05. listopadu

Jantarové očiJantarové očiV. Kadlečková

Tohle je úplně luxusní knížka. Můžu jedině doporučit.

Led pod kůžíLed pod kůžíV. Kadlečková

Už to není tak nové a úchvatné, jako jednička, ale zápletka je pořád stejně chytlavá a knížka se čte sama. Nové postavy už mi nesedí tolik jako ty staré (krom Lucasovy sestry), ale to je věc názoru. Dočetl jsem a rovnou si koupil 3. díl.

Pád do temnotPád do temnotV. Kadlečková

Vyváženější než dvojka. Děj je napínavý a stránky ubývají nevídaným tempem. Perfektní počtení. Rovnou jdu kupovat čtyřku.

Spasitel DunySpasitel DunyF. Herbert

Velký krok vedle. Myšlenky zajímavé, ale dohromady to prostě nefunguje. Dočíst knížku do konce je s každou stránkou težší a těžší.

Děti DunyDěti DunyF. Herbert

Dá se, ale jednička to vážně není.

05. listopadu