Legenda o Rovenu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Brány Skeldalu jsou bez debaty nejslavnější počítačovou fantasy sérií, která byla vytvořena na územích České a Slovenské republiky. Na prvním dílu vyrůstala ke konci devadesátých let celá generace hráčů a kniha, kterou právě držíte v ruce, je prvním svazkem velkolepé čtyřdílné ságy napsané podle této kultovní předlohy. Je to román plný nadlidské síly, nezkrocené magie a žalostné zbabělosti. Pokud navíc věříte tomu, že zemřít se dá zábavným způsobem, pak také i humoru....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/294376/big_legenda-o-rovenu-aTR-294376.jpg 3.559
Nahrávám...

Komentáře (16)

Kniha Legenda o Rovenu

Malarkey
16. ledna

Už z dětství si pamatuju Brány Skeldalu. Sice jsem na ně v té době byl tenkrát moc mladej, ale neobvyklý svět mě stihl natolik fascinovat, že jsem se do něj po mnoha letech rád vrátil v podobě této knižní série.

Je zajímavé, že hned první díl této tetralogie na to nejde úplně libivou formou. Cestu k němu si čtenář totiž musí vydobýt tak trošku sám. Začátek seznamuje s hlavními postavami, pravda, místy trošku nudí, protože děj se vůbec nehýbe. Pak přijde svět Skeldalu, na který je třeba si trošičku zvyknout. Hlavně na samotné dění v něm. Ve druhé části knihy se totiž hlavní postavy úplně vytratí a celý ten knižní koncept se převrátí směrem, že čtenář neví, co si o tom myslet.

Ke konci knihy se ale začíná pomalu rodit i samotný děj a i v tu chvíli kniha začíná opravdu bavit. Jenže v tom samotném momentě jste na konci knihy a tak nezbývá, než celý knižní svět Skeldalu buď zavrhnout pro svojí nevybíravou nepřístupnost čtenářovi a nebo se s chutí pustit do druhého dílu a doufat, že se pojede v podobném duchu jako zde, ve finále. Pro jeho originalitu a místy i povedený vtip jsem zhodnotil, že si to zaslouží a tak se k němu v budoucnu rád vrátím.

apelttom
01.05.2022

Má to strašně moc neduhů a hrozně moc super hlášek, ale nejvíc ze všeho je, že na ni myslím ještě měsíc po jejím přečtení, respektive poslechu. Zažere se pod nehty a nejde ven!


bukiet
05.04.2022

Ač mám žánr fantasy rád a jsem docela kovaný hráč videoher, tato kniha podle počítačové hry mne nějak míjí. Stručně řečeno, přečteno a brzy bude zapomenuto. Pratchett to vskutku není, i když leckteré vtípky byly povedené. A protože jsem knihu vlastně poslouchal, musím pochválit alespoň autorův příjemný hlas a dobré načtení vlastní knihy.

cziss
14.01.2022

Mě se kniha celkem líbila i když bych preferoval, kdyby autor netlačil tak na pilu s humorem. Knížka je v podstatě pouze úvod a jako takový je zbytečně dlouhý a má zbytečně moc postav. Ale těším se na další díl.

Mickhesh
25.11.2021

Hodnocení 70% je pro tuto knihu celkem trefné. Kvalita knihy jest kolísavá (50-70%). I to jak vás dokáže překvapit. Co je dobré jsou charaktery a humor. Možná že kdyby se to trochu ořezalo, ptž třeba čtvrtka začátku knihy by se klidně mohla smrsknout na půlku, tak by se nic nestalo. Mno máme tu ještě další 3 díly této tetralogie :-)

Sidonie
07.02.2019

Legenda o Rovenu je slabší než další díly, což ale berte spíš jako chválu dalších dílů.
Filip mi ze všech tří hrdinů připadal nejsympatičtější, i když ze všeho nejvíc k němu čtenář v tomto díle cítí prostou lítost.
Dalším postavám jsem přišla na chuť až v dalším díle.

Nejprve mě trochu rozhodilo, když jsem zjistila, že se v druhé polovině knihy na delší čas rozloučíme s trojicí "hrdinů", ale Vlaherův příběh mě brzy vtáhl a já se hodně bavila.
"My tady zachraňujeme svět, ale oni budou trvat na tom, že budou pracovat jen do dvou!"
Celkově mě druhá polovina knihy bavila o moc víc.

Líbily se mi občasné herní narážky, ale klidně bych jich snesla i víc :)

Dave_Jame
06.12.2018odpad!

Tak, konečně dočteno. A nyní mohu knihu s klidným srdcem ohodnotit. A výsledkem je, že bych dokázal napsat esej o všem, co toto dílo dělá špatně. Od příšerných postav, přes zbytečný děj bez konce, po trapný pubertální humor, který se až moc snaží. Je to literární vtělení dvou náctiletých, které jste přeslechli v MHD, nebo hry na hrdiny hrané v zaplivané putyce. Když jediná pozitivní věc, kterou o knize dokážete říct, je skutečnost, že ilustrace a zpracování obálky jsou celkem hezké a kvalitní, tak je něco opravdu špatné. S hrou to má pramálo společného, zejména atmosférou, a jestli si autor takto představoval úvod do své několikadílné série, dovoluji si tvrdit že fatálně selhal.
Nečekal jsem že kdy takové hodnocení nějaké knize dám, a o to víc mě mrzí že je to kniha od českého autora, ale Legenda o Rovanu je první kniha, u které si upřímně myslím, že nikdy neměla být napsána.

Bassbooster
06.03.2018

Hru jsem zatím nehrál, ale to ani trochu nevadilo. Příběh není moc složitý, dějové linky se protínají celkem logicky, ale hlavně...tohle není konec...:)

1