anyzek anyzek komentáře u knih

Bible Bible neznámý - neuveden

Bible se nečte, ta se žije.

19.02.2011 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Babičku nepřestanu nikdy mít ráda, už jenom proto, že mi připomíná mojí vlastní babičku, narozenou v malé jihočeské chaloupce v roce 1889. Tolik jsou si podobné!
A když vidím filmová zpracování, vždy mě to dojme. Nestydím se za to.

27.04.2016

Robinsonka Robinsonka Marie Majerová

Kniha mě potěšila až teď na "stará kolena", kdy se mi náhodou dostala do ruky. Jako povinné četbě jsem se jí na základní škole vyhýbala jak čert kříži. O to více mě mile překvapila. Samozřejmě, že dnešní mládež žije v dostatku a těžko porozumí tehdejší době, ve které se příběh odehrává.

07.06.2018 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Četla jsem jí v době svého dospívání, Remarquea nám nutili jako povinnou četbu, byla jsem ráda, že jsem ten "mus" překonala a začala číst. Některé pasáže v knize mnou hodně otřásly - popisem surovosti války a její nesmyslnosti. Ovšem tam, kde šlo o lidské doteky - tam jsem to probrečela. Nelze jinak, než doporučit, jistě má co říct i dnešní generaci - vždyť války se vedou dodnes a v nich jsou i lidské osudy podobné těm, které jsou v této knize. Až se mi dostane do ruky, znovu ji ráda přečtu. Navazující díl Cesta zpátky - tu jsem ještě bohužel, nečetla, snad jí někde seženu, ale Tři kamarádi - to bylo super čtení - také ráda znovu přečtu!

31.01.2011 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Ráda sleduji, jak kdo hodnotí toto úžasné dílo a jsem ráda, že má tolik zastánců a naše hluboká, hloubavá česká duše je dosud mezi námi a toto dílo dokáže patřičně ocenit. Já osobně jsem napřed slyšela přednes a teprve potom jsem si to dokázala přečíst sama. Totiž když jsme to měli jako povinnou četbu - už jen ten "mus" člověka odrazoval. A poslední filmové zpracování - nevím jak to kdo prožil, ale považuji ho za velmi podařené, zvláště Svatební košile se mi líbila.

11.02.2011 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Tak jak průběžně sleduji Vaše komentáře, mezitím jsem několikanásobnou babičkou, bohužel, i přes mé úporné snažení, v dnešní době nedokáži ani zbla být tak skvělou babičkou. Tam byla pravidla daná, v dnešním chaosu je hodně obtížné být alespoň dobrou babičkou.
Je fajn, že Vás kniha dodnes oslovuje. To je báječné.

09.11.2017 5 z 5

Obrázky z českých dějin a pověstí Obrázky z českých dějin a pověstí Zdeněk Adla

Je to opravdu krásně zpracovaná kniha a je vytvořena zábavnou formou ke zjednodušenému pochopení našich dějin. A to nejen pro děti, potěší i mnohé ,,dospěláky".

29.05.2018 5 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Souhlasím se všemi, kteří tuto knihu hodnotí kladně a naopak se musím zastat pejska a kočičky před těmi, kteří si myslí, že je už překonaná. Četla jsem ji svým dětem, teď vnoučatům a úspěch byl vždy zaručený. Hodně záleží na tom, jakou zvolíte intonaci hlasu a jak dokážete děti do děje vtáhnout. Nevím, jakou zkušenost mají ostatní s předčítáním této knihy dětem, já mohu jen dodat, že se vždy dožadovali nového čtení : )
A ty děti, co jsou dnes už dospěláci, na ni velmi rádi vzpomínají!

09.01.2015 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Fakt príma kniha pro pohodu a filmové zpracování prostě miluju! :-)

27.04.2016 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Jedna z prvních sci-fi, kterou jsem četla, po letech jsem se k ní opět ráda vrátila. Doporučuji i dnešním čtenářům a doporučuji i volné pokračování od Simona Clarka Noc Trifidů.

30.01.2011 5 z 5

Práče Práče Jan Mareš

Práče - tuto knihu jsme postupně přečetly snad všechny děti z naší vesnice, šla z ruky do ruky a podle toho vypadala - až byla nakonec vyřazena z knihovny pro omšelost. Byla mezi námi velice populární a Borkovi - práčeti, se chtěly podobat nejen kluci, ale také některé holky. Rádi jsme si hrávali na partyzány ve starém lomu a Práče byla jedna z knih, která nás inspirovala. A navíc jsme měli tu výhodu, že jsme válku znali z vyprávění našich rodičů a prarodičů. Už jen z nostalgie dávám 5 hvězdiček.

28.04.2016

To jsme, prosím, nebrali To jsme, prosím, nebrali Stanislav Rudolf

Když mi tato kniha přišla pod ruku ze staré knihovničky, tak jsem si říkala, že nebude stát za přečtení a půjde do sběru, zvláště pro svou ošuntělost. Protože mám knihy ráda, přece jen mi to nedalo a pustila jsem se do čtení. I když už jsem starší paní, kniha mě zaujala a vrátila zpět do doby studií. A také mě pobavila. Přečetla jsem jí v cukuletu a ráda si jí v knihovničce ponechám.

29.05.2018 4 z 5

Borovice Borovice Jan Vrba

První kniha, kterou jsem četla od Jana Vrby jako mladá holka. Uchvátila mě naprosto a navedla k dalším úžasným knihám Jana Vrby - jako například Bažantnice či Dražinovská hora.
Kdo se dokáže vžít do přírody, zajisté ocení jedinečnost a výstižnost knih Jana Vrby, především těch o přírodě.
Těžko co dodat k níže napsaným komentářům k Borovici, jsou výstižné.

26.05.2020

Děti kapitána Granta Děti kapitána Granta Jules Verne

Samozřejmě že jako dospívající holka, dychtící po dobrodružství, jsem knihu přečetla se zatajeným dechem. Pro mě jako suchozemce to bylo dobrodružství na naše poměry nepředstavitelné, o to více to jitřilo mou fantazii. Mohu jen doporučit.

19.02.2011 5 z 5

Aramejský Otčenáš. Meditace na Ježíšova slova Aramejský Otčenáš. Meditace na Ježíšova slova Neil Douglas-Klotz

Tak jsem byla automaticky vyzvána k tomu, abych k této knize napsala komentář (to Vám tak tady vyskočí tabulka a buď zareagujete, nebo ne). Jen mohu říci k této knize, že se mi do rukou dostala až nyní, skoro na stará kolena. Celkem pravidelně sleduji komentáře a diskuse k Bibli. Celkově bych řekla, že se lidé zbytečně tahají o kus chleba, který stejně nemají. Na osvětlení - kdokoli Bibli četl, studoval, hloubal v ní, tak je spousta věcí opravdu špatně přeložena buď z hebrejštiny, nebo z řečtiny. Původní jazyk Ježíšův je aramejština a ta je velice rozličná ve významu jednotlivých slov, která lze přeložit různě. Je to také o vnitřním vnímání Ježíšova rodného jazyka. Samozřejmě, že si "vládnoucí" vybrali to, co prospělo především jejich mocenským zájmům, ať už to byli vlády země či církví.
Proto jsem vděčná za tuto knihu, která mi po marném životním pátrání a tápání v bibli dává odpovědi o skutečné podstatě živé boží podstaty.
Tato kniha, stejně jako Písma, se sice dá jen přečíst, ale výsledek pro "čtenáře" bývá žalostný. Tyto knihy je dobré vnímat svým vnitřním "já". A odpověď rozhodně dostanete.

02.04.2019 5 z 5

Zdraví z boží lékárny Zdraví z boží lékárny Maria Treben

Jsem ráda, že se mi tato kniha dostala do rukou. Často v ní hledám pomoc pro léčení různých neduhů a stále žasnu nad tím, jaká moc je vložena do bylin, žel, tak často opomíjených nebo zavrhovaných. Kdybychom raději místo dlouhého vysedávání v čekárnách lékařů tento čas věnovali třeba jen koupelím v bylinkách, nemuselo by na nás vlézt třeba i jen obyčejné nachlazení - a stačí třeba jen obyčejná kopřiva! : )

20.05.2013 5 z 5

Snílek Jules Verne Snílek Jules Verne Jevgenij Brandis

Nikdy jsem nepátrala po životopise Julese Verna, přestože od dětství to je můj oblíbený autor. Před časem se mi v knihovničce dostala tato knížka do ruky a ze zvědavosti jsem se pustila do čtení. Mile mě překvapilo, co vše jsem se o Vernovi dozvěděla, o čem jsem neměla ani tušení. Jistě jsou mnohem obsáhlejší díla o tomto autorovi, ale pro začátek je tato kniha dostačující. Doporučuji k přečtení, už jen z toho důvodu, že je zpracována jednoduše a přehledně a poutavě, bez zabíhání do detailů.

24.01.2021 5 z 5

Naše chráněné a užitečné ptactvo Naše chráněné a užitečné ptactvo Otakar Štěpánek

Jedna z milovaných knih mého dětství, krásné kresby ptáků mě dodnes uchvacují svou propracovaností. Popisy k jednotlivým ptákům jsou oproti dnešním strohým popisům velice milé, vlastně jsou to takové minipříběhy o každém ptáčku a autor je i skvělý vypravěč. Nikdy bych tuto knihu neprodala, bude pro vnuky. :-))

29.05.2018 5 z 5

Kronika města Kocourkova Kronika města Kocourkova Ondřej Sekora

No prostě dnešní "Česko"!!!???

07.11.2017 5 z 5

Uprchlík na ptačím stromě Uprchlík na ptačím stromě Ondřej Sekora

Tak se mi konečně podařilo tuhle knihu po 3 letech sehnat. Prostě paráda! Dávám znovu a znovu palečky a všechny hvězdičky!
Tatínkové, maminky, dědečkové, babičky, strejčkové a tetičky - neváhejte a pořiďte jí mrňatům okolo vás! Zažijete společné krásné chvíle při čtení této okouzlující knihy s báječnými ilustracemi! :-)

03.05.2016