Anya636 Anya636 komentáře u knih

Biokuchařka Hanky Zemanové Biokuchařka Hanky Zemanové Hana Zemanová

Moc pěkné zpracována Česká kuchařka s tipy na české bio farmáře a nahlédnutí k nim na farmu a obecně na téma biopotravin v ČR.
I když je kuchařka už 15 let stará působí na mě nadčasově. Recepty jsou zdravé, ale i tak použitelné pro tradiční českou kuchyni.
Škoda toho designu a fotek. Mezi dnešní profi konkurencí navoněných foodstyle kuchařek působí mdle, ale budiž jí odpuštěno za zdravé, nestárnoucí, tradiční recepty.

23.02.2020 3 z 5

Vychováváme děti a rosteme s nimi Vychováváme děti a rosteme s nimi Naomi Aldort

Asi jsem zase očekávala něco více od knihy, která je mým okolím a veřejností obecně vychvalována jako zázrak veškerého vědění. Nic nezkazíte jejím přečtením, ale už jsem měla v rukou zajímavější knihy, například Aha rodičovství nebo Zkoušeli jsme všechno. Pro zaneprázdněné matky je na YouTube video Duše K, kde je její přednáška v Duškovo divadle.

23.02.2020 3 z 5

Jeden plus jeden Jeden plus jeden Jojo Moyes

Kniha neurazí ani nenadchne. Myslím, že za dva týdny už si nebudu pamatovat, že jsem ji četla.

22.02.2020 3 z 5

Pozemky ukrývají poklady Pozemky ukrývají poklady Evžen Korec

Zřejmě jsem od knihy očekávala příliš. Po přečtení dvou knih od stejného autora, kde detailně provádí výběrem investiční nemovitosti, jsem i zde čekala použitelný návod pro koupi pozemku. Nic takového se zde však nedozvíte. Kniha je zajímavé krátké počtení, ale bez užitečných informací pro nákup pozemku. Kniha neobsahuje o nic víc témat,než ta, která naleznete na titulní straně.

22.02.2020 2 z 5

Deník Dity P. - Kuchařka Deník Dity P. - Kuchařka Dita Pecháčková

Toto je už roky snad moje nejoblíbenější kuchařka. I když jsem podle ní neuvařila mnoho receptů, každé její otevření je pro mě pohlazením na duši. Fotografie a celá grafika je prostě okouzlující a oku
lahodící.

04.02.2020 5 z 5

Japonky nestárnou ani netloustnou Japonky nestárnou ani netloustnou Naomi Moriyama

Knihu jsem selektivně prorychločetla a jsem zklamaná obsahem. Kniha není příliš informativního charakteru, spíše beletrické čtení. A seznam citované literatury je mi značně podezřelý, jediným zajímavým odkazem je Světová zdravotnická asociace, zbytek jsou citované články nikoliv data a statistiky.
Kniha se nedá tedy použít jako návod a ani jako kuchařka. Oproti moderním kuchařkám je skoupá, minimalistická a zejména bez obrázků, které jsou u exotické kuchyně žádoucí.

04.01.2020 2 z 5

100 nejzdravějších jídel pro nastávající maminky 100 nejzdravějších jídel pro nastávající maminky Jonny Bowden

Nenáročné, přehledné a stručné čtení. Pokud jste však znalci zdravé stravy tak vesele pokračujte dále. Zde se dozvíte zejména hlavní suroviny s největšími přínosy k Vašemu těhotenství.

03.01.2020 4 z 5

Jaro - Obrázkové příběhy Jaro - Obrázkové příběhy Rotraut Susanne Berner

Tyhle knihy mne baví číst snad víc než moji dvouleťačku! A to nemají žádný text!!

17.10.2019 5 z 5

BioAbecedář Hanky Zemanové BioAbecedář Hanky Zemanové Hana Zemanová

Velice výživná kniha nabitá informacemi.

03.08.2019 4 z 5

Lahodně s Ellou Lahodně s Ellou Ella Woodward

Skvělý start ke zdravé výživě. Trošku zklamání protože používané "koření", tamari a tahini, nezachrání všechno. Nicméně doporučuji všem, které výživa zajímá.

06.03.2019 4 z 5

60 Montessori aktivit pro miminko 60 Montessori aktivit pro miminko Marie-Hélène Place

Pokud tápete, jak zabavit své novorozeně, doporučuji začít zde. Montessori se snad jako jediné věnuje rozvoji kognitivních schopností již od narození. Jedná se velmi jednoduše pojatou příručku, která nabízí přehled vhodných podnětů od miminka až po batole.

04.06.2018 3 z 5

Péče o dítě do 3 let Péče o dítě do 3 let Petr Karger

Naprosto perfektní kniha pokud potřebujete hodně informací o všem bez zbytečné omáčky okolo. Autor je pediatr a věnuje se velmi obsáhle všem tématům, která novopečenou maminku zajímají.

24.03.2018 5 z 5

Péče o novorozence a kojence Péče o novorozence a kojence Martin Gregora

Velmi jednoduché, úderné a užitečné informace pro začínající maminky. Vyčerpávající informace zde sice nenajdete, ale knihu se jistě vyplatí mít v knihovničce jako první pomoc.

24.03.2018 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Naprosto genialni. Z aktualnich "bestseller thrilleru" rozhodne spica v zapeklitosti, a to ja rada. Prvni pulku jsem malem neprezila, ale od 300. strany dal uz to byla naprosta bomba. Nekolik dejovych zvratu a neocekavanych rozuzleni. Bala jsem se konce, protoze jsem se szila s obema aktery, ale i to autorka zvladla naprosto na jednicku. Tedy zaver famozni, z pohledu zeny ;D

18.12.2016 5 z 5

Vzdělávejte se po svém Vzdělávejte se po svém Dale J. Stephens

Vzhledem k častému doporučování této knihy jsem trochu zklamána. Vzdělávat se samozřejmě můžete celý život a s přístupem k internetu kdekoliv, očekávala jsem více konkrétních ukázek internetových zdrojů. Konkrétní rady jsou zasazené spíše pro někoho z velkoměsta a také pro lidi ve studentském věku, kteří zrovna hledají práci a mohou nabídnout svou pracovní sílu zdarma. Nezahajujete-li IT startup tak Vás kniha také příliš nechytne. Kniha je však příjemná svou čitelností a lehkostí a nikomu neuškodí nechat se chvilku inspirovat.

18.03.2016 4 z 5

Co je v domě, není pro mě! aneb Jak investovat do nemovitostí bez rizika a bez starostí Co je v domě, není pro mě! aneb Jak investovat do nemovitostí bez rizika a bez starostí Evžen Korec

Kniha je velmi dobrým startem pokud uvažujete o investování do nemovitostí. Jako taková byla mou první, která se věnovala českému prostředí a ukazuje konkrétní příklady a postupy. Pro hlubší porozumění tématu doporučuji navštívit nějaký živý kurz v Praze a samozřejmě další čtivo.

18.01.2016 5 z 5

Realitní kuchařka Realitní kuchařka Pavla Temrová

Velmi užitečné. Na rozdíl od většiny podobných publikací se na nákup investičních nemovitostí dívá jiným pohledem - poukazuje na možnosti nákupu nemovitostí pod cenou.
Je vcelku praktická vzhledem k obecnému nákupu, prodeje a obsluhy pronajímání nemovitostí. Bohužel už se však nezabývá konkrétní analýzou smluv, předání a všech těch detailů, které jsou zásádní při onom předání.
Knihu jsem objednala přímo na stránkách realitní kuchařky. Jako doplněk se mi líbila videa zdarma na youtube. Autorka taktéž nabízí placené webináře a živé semináře. Řekla bych však, že kniha jako taková ve spojitosti s další literaturou je dostatečná. Živý seminář byl přínosný, ale za dle mého příliš mnoho peněz.

18.01.2016 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Pro mě nejsilnější kniha celé série (Stalkera nevyjímaje). Nejzauzlenější děj, kde se všechny nesouvislé detaily v půlce propletou a v závěru vytvoří uchvacující pointu.

23.11.2015

Naprosto inspirativní čtení. Rovnou se vrhám na další knihu!

26.10.2015 5 z 5

111 tipů jak šetřit svoje peníze 111 tipů jak šetřit svoje peníze Eva Tomková

Nepříliš užitečná kniha, pokud nad šetřením již přemýšlíte a uvažujete rozumě. Kniha je však poměrně čtivá a příjemně napsaná.

03.03.2015 3 z 5