Biokuchařka Hanky Zemanové

Nové recepty pro zdravější život. Bio může být chutné, zdravé jídlo pro celou rodinu, nemusí být složité na přípravu. Bio znamená s přírodou - bez konzervačních látek a chemických zásahů. Je to možnost volby.Ojedinělá česká kuchařka vás naučí zařazovat biopotraviny do jídelníčku – zaměřuje se i na méně známé, ale běžně prodávané např. pohanku, cizrnu, špaldovou mouku, panenské oleje apod. Bio není jenom zrní či vegetariánská strava, bio může být chutné, zdravé jídlo pro celou rodinu, nemusí být složité na přípravu. V knize najdete mnoho originálních receptů, fotografií a názorných ukázek (polévky, saláty, masové pokrmy, zelenina, zapomínané přílohy, moučníky) a velké množství osvědčených tipů....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/47_/47803/biokucharka-hanky-zemanove-47803.jpg 4.643
Literatura naučná, Kuchařky
Vydáno:, Smart Press

Kniha Biokuchařka Hanky Zemanové

angloumene
22.11.2017

Biokuchařka Hanky Zemanové je pro mě naneštěstí celkem zklamáním. Určitě je to i tím, že se mi dostala do rukou až řadu let po jejím vydání, ale i tak mě prostě nepřesvědčila. No vezmu to popořadě.
První část knihy vysvětluje co to je bio, proč bychom se na něj měli zaměřovat a proč je dobré pro náš organismus ale i chuťové buňky. Jak už jsem uvedla výš, tak je zde hodně patrné starší datum vydání, ale i tak se v textu objevuje pár nepřesností. Např. na začátku je u nevýhod uvedena informace, že se v běžném mase mohou vyskytovat antibiotika, která je ale hned vyvrácena. Na následujících stránkách už je ale zase předkládána jako platná.
Co se receptů týče, ty jsou pro mě opravdovým zklamáním. Občas zamrzí absence obrázku pokrmu, občas rozčílí velké množstvíreklam a opravdu hodně silná propagace bio bijónů, největším problémem jsou ale recepty samotné. Často se jedná o tak základní úpravy, které nepřinášejí mnoho novinek. Případně jde o vegetariánské verze tradičních masových pokrmů, které nemám potřebu připravovat a nebo recepty obsahují těžko dostupné ingredience, které bych ve výsledku využila pouze v tomto jednom pokrmu. Jídel, která chci zkusit mi nakonec zbyla slabá třetina. Na druhou stranu musím uznat, že všechny recepty, které jsem zatím stihla vyzkoušet byly přes svoji jednoduchost dobré, tak uvidíme, jak to dopadne s tím zbytkem :)

Peti
01.11.2015

Kuchařka s kratším úvodem než bioabecedář a s mnoha recepty, řekla bych, že ideální pro začátečníky v oblasti bio - nepříliš informací, nepříliš receptů a přesto plně dostačující.

Ajaiwik
11.05.2015

Potřebuju doma. Kdo mi ji koupí?

nelac
22.05.2013

Výborná kniha se skvělými recepty. U každého receptu jsou fotografie a obměny pro zpestření. Mnoho receptů jsem vyzkoušela a mohu jen pozitivně hodnotit.

vegetariánství zdravá výživa

Hana Zemanová