antonin0999 antonin0999 komentáře u knih

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Dívka ve vlaku se měla jmenovat spíš Kniha do vlaku. Do uspěchaný, hnusný doby přeplněnejch velkoměst. Snadná četba. Žádný literární skvost. Čte se snadno a rychle, ale nenabízí víc energie než rejžovej chlebíček.
Zápletka předvídatelná. Alkoholismus vyléčený příjemným způsobem. Doporučuji. Prsty v krku.

12.02.2017 1 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Je to dílo s dobrým námětem, zajímavým zpracováním, živými postavami. Nikdy bych však neřekl, že ho napsal někdo, kdo už toho má tolik za sebou. Připadalo mi, jako by se zamilovali do nápadu a samotné provedení je v některých místech jako kdyby trochu odfláklé. Pokud však budeme na hřišti pokračovat, bude to i se mnou, čtenářem. Mezismrtné městečko jsem si oblíbil.

21.01.2017 3 z 5

12. 12. 12. 12. Vítězslav Jareš

Přes tu spoustu stereotypů dnešní detektivní literatury a několik nelogičností, mě kniha bavila. Autor píše čtivě, dobře propojuje události, měl bych sice pár otázek, ale odcházím spokojen.

14.01.2017 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Přečetl jsem Jáchyma a nedokázal jsem se přinutit dočíst Veroniku. Hlavní hrdinové nejsou takové osobnosti a různé jejich vztahy a zvraty jejich životů připomínají spíš horskou dráhu náhod než cokoliv hlubšího. Dvě hvězdičky dávám panu Hartlovi za udržení kvality svého svižného stylu, na jeho místě bych se však raději držel kratších příběhů.

25.12.2016 2 z 5

K moři K moři Petra Soukupová

Do knihy jsem vlítnul jak utrženej vagón. Skvěle se četla. Heslovitej styl a spousta vztahů. Jenže udržet takovou rychlost v zatáčkách jde moc těžko. Hlava začala klesat. Příčina? Atmosféru dokázala autorka navodit velice rychle, dokázala ji i udržet, ale nedošlo už k žádným zvratům. Postavy nebyly takové osobnosti, aby mě jejich životy přikovaly do sesle.

Na prvotinu dost dobrý, zdá se mi, že Hartl tady čerpal inspiraci, jen do toho turka zamíchal trochu cukru.

12.12.2016 3 z 5

Jeden z milionu Jeden z milionu Martin Reiner

Přečteno za cestu vlakem z Prahy do Olomouce.
Zapomenuto za cestu vlakem z Olomouce do Prahy.

03.12.2016 2 z 5

Umina verze Umina verze Emil Hakl (p)

Kniha mi připomínala letní lásku. Zkraje jsem se nádherně zamiloval, aby pak celá ta romance postupně vyšuměla. Skvěle nastartovaný děj brilantními popisy originálních prostředí a hezkým nápadem s Umělou a pak už jen nějak ten nápad rychle dokončit, nejít do hloubky, nechat to ploché a prázdné. Pochvalu určitě zaslouží vzhled knihy a povedené fotografie. Pro dokonalejší Umino-akci doporučuji seriál Westworld.

03.12.2016 3 z 5

Výchova dívek v Čechách Výchova dívek v Čechách Michal Viewegh

Tato kniha nedává rady mužům, jak jednat s dospívajícími dívkami, ale spíše se svým způsobem snaží poukázat na různé komplikace těchto vztahů. Autor se rozhodl nejít příliš do hloubky, ale spíš (i za pomocí citátů) rozvinout čtenářovu potřebu o tomto tématu přemýšlet. Mladé ženy mají v sobě kouzlo, kterému se snadno podléhá, avšak vystřízlivění bývá podobné, jako v knize - a zdálo se mi jako symbol - po noci strávené v bordelu. Stylisticky kvalitní Viewegh na to šel jednoduše, někdy však až příliš, a proto to pravé kouzlo této knihy ztvárnila až Aňa Geislerová ve stejnojmenném filmovém zpracování. To najednou člověk tu zamilovanost snáze pochopil...

04.11.2016 4 z 5

Je obtížné tuto povídkovou knihu hodnotit jako celek, je však hezkým náhledem na práci našich předních spisovatelů a ukázkou jejich stylu. Absolutně mimo noirovou mísu se mi jevily příspěvky Karola Sidona a Kateřiny Tučkové, naopak bych rád vyzdvihl povídky Petra Stančíka, Jiřího W. Procházky, Michala Sýkory a Petry Soukupové. Praha nabízí spoustu možností pro kreativitu a temných míst máme dost a dost. Ne všichni však využili potenciál a opustili své zajeté koleje, případně klišé...

01.11.2016 3 z 5

Brooklyn Brooklyn Colm Tóibín

Román pro ženy jaksepatří. Lehká dobrodružná cesta nejen stezkami lásky, ale i dalších citů a krajů. Líbilo se mi, že nenabízí pouze černobílý pohled na lásku, děj se nedal snadno předvídat a zápletky působí velmi realisticky. Mrzelo mě jedině, že jsme postavy nemohli poznat více do hloubky a tudíž s nimi i dané těžké situaci hlouběji prožívat. Dobrá oddechovka, kterou zhltnete za den či dva.

30.10.2016 4 z 5

Čmeláci v srdci Čmeláci v srdci Petra Hülsmann

Nečetl jsem popravdě mnoho knih, které nejen, že by byly předvídatelné, ale ještě v tom tlačily na pilu. Na scéně se pohybují nepříliš sympatické postavy, možná je moderním trendem literatury pro ženy hrdinky trochu polidštit. Kladem budiž to, že je kniha psána čtivým stylem a koncem se nesnaží rozflákat čtenářčino srdce za každou cenu. To asi ti čmeláci.

30.10.2016 2 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Naslouchač je příběh o mladé holce, který se líbí i dospělým chlapům. Svět, do kterého ho/ji autorka zasadila je důvěryhodný, nedějí se v něm nelogičnosti, je jednoduchý, ošklivý a přesto fascinující. Děj je stravitelný i pro nefanoušky sci-fi a fantasy. Fandím. Doporučuji.

30.10.2016 5 z 5

Příběhy sráče Příběhy sráče Jaroslav Irovský

Autor se ve svých povídkách opakuje, často se neobjeví ani žádná pointa, nemůžu ani říct, že jsem se četbou nějak vyloženě bavil. Četl jsem však, dál a dál a poměrně rychle jsem se dostal přes všechny povídky. A musím říct, že přes dle mého názoru nepříliš velkou literární kvalitu, ve mně sráč něco zanechal. A i kdyby to měly být jen žaludeční vředy, tak...

PS: Hemeroidy jsou fakt zlo.

30.10.2016 3 z 5

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

Tato kniha budiž smutným odkazem na spousty zmařených životů za války. Deník je plný zápisků sebevědomé dospívající dívky, která prochází strastmi osobními i válečnými (o válce jako takové se příliš nedozvíme, ono z její situace se toho také příliš více popsat nedalo). Nejedná se o literární veledílo, nenabídne čtenáři strhující četbu. Pouze lítost. Přesto si myslím, že alespoň zběžná znalost těchto zápisků patří k základnímu vzdělání.

30.10.2016 3 z 5

Neviditelný Neviditelný Jaroslav Havlíček

Neviditelný je všude a po přečtení knihy se dostane i do vašich snů. Havlíčkův psychologický román nutí čtenáře přemýšlet nejen o postavách z knihy, ale i o nich samotných. Tak silná káva to je. A to vše krásnou češtinou.

30.10.2016 5 z 5